TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

statystyki
chignahuapan

Aktualności

31.07.2014

Konferencja przed sezonem: Walka, zaangażowanie i determinacja!

W dniu dzisiejszym odbyła się konferencja prasowa przed rozpoczynającym się w piątek sezonem 2014/15 w 1 lidze. Z dziennikarzami spotkali się Prezes Zarządu Wojciech Pertkiewicz, trener Dariusz Dźwigała oraz piłkarze: Krzysztof Sobieraj, Michał Marcjanik, Antoni Łukasiewicz oraz Bartosz Ława.

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/ATV_2368_fc33f5da8a3a92c5d6ee18ffe9a5d0ee.jpg

 

Na początku Prezes Pertkiewicz opowiedział o ostatnich zmianach w Klubie oraz celach na sezon 2014/15.

 

- Nowy sezon przed nami. Zaczynamy go po dużych zmianach, zarówno na stanowisku trenera, jak i wśród zawodników. Realizujemy autorski program duetu trener Dźwigała – dyrektor Boguszewicz. W oparciu o możliwości finansowe oraz pożądany charakter zespołu, udało się skompletować drużynę, która miejmy nadzieję, będzie godnie reprezentowała Arkę. Drużyna zbudowana jest w oparciu o szkielet złożony z doświadczonych zawodników i naszą gdyńską młodzież, która już pokazała, że potrafi się odnaleźć na 1-ligowych boiskach.

 

Celujemy w najwyższe miejsca, ale nie chcemy od razu „machać szabelką” i zapowiadać, że wygramy 34 mecze. Chcemy małymi krokami iść do celu i mamy nadzieję, że na koniec będzie „happy-end”.

 

Na koniec jeszcze prośba do kibiców. Pamiętając cały czas o wspaniałej oprawie podczas spotkania na "Górce" apeluję, by podczas meczów wszelkie oprawy odbywały się z zgodzie w przepisami. Budżet jest napięty i nie chcielibyśmy, by spadały na nas dodatkowe kary.

 

Następnie rzecznik prasowy Tomasz Rybiński poinformował zebranych o liczbie sprzedanych do tej pory karnetów (na ten moment ok. 1200). Klub poczęstował także dziennikarzy nowym produktem – oranżadą „Arka Gdynia”.

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/ATV_2405_3218d30e6b41b528e6644b8856d3eb79.jpg

 

Później przyszła pora na sprawy czysto sportowe i głos zabrał trener Dariusz Dźwigała, który podsumował okres przygotowawczy.

 

- Na wstępie chciałbym podziękować Zarządowi za zaufanie i zatrudnienie mnie na stanowisku trenera oraz za pozyskanie piłkarzy, z którymi mogę pracować. Dążyliśmy do tego, by właśnie ci piłkarze byli w naszej kadrze i udało się ich sprowadzić. Zależało mi, by w zespole była część piłkarzy doświadczonych, przy których zdolna młodzież może się rozwijać i uczyć.

 

Na ten moment zespół robi szybko postępy. Zaczęliśmy od budowania gry w defensywie i w sparingach było wiele dobrych fragmentów. Chcemy te momenty dobrej gry wydłużać. Zdajemy sobie sprawę, że zawsze może być lepiej i dążymy do tego celu. Najważniejsze w piłkarskim rozwoju to reagowanie na wydarzenia boiskowe, dobra obrona i odbiór piłki, po którym można szybko budować akcje.

 

Trener podkreślił, że jego życzeniem jest to, aby poprzez dobrą grę Arki zawodnicy robili postępy i kiedyś trafili stąd do wielkich klubów. Trener poinformował także o decyzjach dotyczących zespołu w zakresie wyboru kapitana.

 

Dziś zespół wybrał kapitana, którym jest Krzysztof Sobieraj. Kapitanem nr 2 został Bartek Ława, a kapitanem nr 3 Antek Łukasiewicz.

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/ATV_2408_9c65ff25edf7394fc3fd84710cdbaf3d.jpg

 

Trener opowiedział także o sytuacji kadrowej zespołu.

 

- Łukasz Skowron jest brany pod uwagę na mecz z Dolcanem. Normalnie trenuje i wczoraj zagrał w drużynie rezerw. Marcus wszedł w trening indywidualny, zaczął biegać, ale w najbliższym czasie nie będziemy mogli jeszcze z niego skorzystać. Podobnie jest z Michałem Szubertem czy Maćkiem Dampcem. Ci zawodnicy będą musieli jeszcze trochę nadrobić zaległości i myślę, że to kwestia ok. 3 tygodni, żeby Marcus czy Michał weszli w normalny trening. W tej sprawie jestem cały czas w kontakcie ze sztabem medycznym.

 

Jeśli chodzi o młodych zawodników to mi od początku spodobały się podejście i umiejętności Michała Nalepy. Dużo z nim rozmawiam i on wie, że cały czas musi pracować nad wyeliminowaniem pewnych błędów. Także Michał Marcjanik dobrze wypadł w okresie przygotowawczym. Każdy zawodnik musi być jednak skoncentrowany, wyciągać wnioski i rozwijać się.

 

Zdaniem trenera stawka drużyn w 1 lidze jest wyrównania i ciężko typować, kto będzie nadawał ton rozgrywkom.

 

- Moim zdaniem nie ma w lidze jednego  faworyta. Ostatni sezon pokazał, że każdy z każdym może wygrać. Na pewno groźna będzie Miedź i Olimpia. My chcemy grać ładnie, a przede wszystkim skutecznie. Dla nas liczy się najwyższe miejsce, bo po to się gra i trenuje. Dążymy do tego, by każdy mecz wygrać, być spełnionymi i widzieć, że nasza praca przynosi efekty.

 

Później głos zabrali zawodnicy, który pozytywnie wypowiadali się o atmosferze w drużynie i oczekiwaniach przed nowym sezonem.

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/ATV_2411_baf41b197ee7cde51d9d3bb6fba99d73.jpg

 

Krzysztof Sobieraj:

 

- Ja od początku podchodziłem do sprawy optymistycznie. Jako jeden z pierwszych podpisałem umowę. Byłem też poinformowany z kim są prowadzone rozmowy, kto do nas dołączy. Po okresie przygotowawczym dalej jestem optymistą i wierzę w ten zespół. Zawodnicy którzy do nas przyszli to bardzo dobrzy piłkarze i takich nam brakowało w zeszłym sezonie. Antek Łukasiewicz, Bartek Ława, Grzesiu Lech czy Paweł Abbott powinni być dużym wzmocnieniem. Wierzę, że w nowym sezonie będzie dobrze.

 

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/ATV_2421_986cd1aee1334985807fd94a9d28094c.jpg

 

Michał Marcjanik:

 

- Jako młody zawodnik w zespole czuje się dobrze. W szatni jest super atmosfera i każdy sobie pomaga. Zarówno  w razie problemów na boisku czy też poza nim.

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/ATV_2430_854719cc7e6bd6432e7213b653c91fd6.jpg

 

Bartosz Ława:

 

- W ekstraklasie jest wyższa kultura gry, a w 1 lidze dominuje walka i na nią trzeba się nastawić. Przekonałem się o tym kilka lat temu, gdy Arka miała bardzo mocny skład, a zajęliśmy ostatecznie dopiero 4 miejsce. Oczywiście umiejętności piłkarskie też są ważne. Trzeba jednak wszystko wywalczyć i wybiegać, a wspomniane umiejętności tylko nam w tym pomogą.

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/ATV_2377_17515a8c59486a82a1daa174d77d08dc.jpg

 

Antoni Łukasiewicz:

 

- W Polsce nie miałem okazji grać w 1 lidze. Grałem na tym poziomie w Hiszpanii. Myślę, że tam także było dużo walki i zaangażowania, a cechy wolicjonalne dominowały nad czysto piłkarskimi. Zgadzam się z przedmówcami i doskonale wiem, że 1 liga wiąże się z inną charakterystyką gry niż ekstraklasa. Kolektyw oraz jednolite myślenie i działanie to będzie nasza droga do sukcesu. Musi nas charakteryzować walka, determinacja i zaangażowanie w każdym meczu. Wierzę, że będziemy w stanie to od siebie wyegzekwować.

 

Weryfikacja tych ocen nastąpi po raz pierwszy w najbliższą niedzielę w Ząbkach. 

 

notował: KK

 
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia