TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

22.01.2014

Proces licencyjny: Arka wśród pretendentów.

Przedstawiciele Arki Gdynia uczestniczyli w Warszawie na zaproszenie PZPN w prezentacji i omówieniu nowego podręcznika licencyjnego dla Klubów Ekstraklasy na sezon 2014/2015.

 

Arka znalazła się wśród 4 zaproszonych klubów pretendujących do awansu do Ekstraklasy. Część szkolenia przeprowadzili przedstawiciele Ekstraklasy S.A.

 

Treść Podręcznika Licencyjnego dla Klubów Ekstraklasy na sezon 2014/15 została przyjęta przez Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej 13 grudnia 2013 r.

 

Znalazły się w nim zaktualizowane zapisy dotyczące infrastruktury stadionowej, powierzchni marketingowych czy stref pracy mediów.

 

Nowy Podręcznik Licencyjny został przedstawiony przez Przewodniczącego Komisji do spraw Licencji Klubowych Krzysztofa Sachsa, a także Łukasza Wachowskiego - szefa Departamentu Rozgrywek PZPN.

 

Beniaminkowie kolejnego sezonu T-Mobile Ekstraklasy będą przechodzić proces licencyjny, choć w nieco innych terminach.

 

Co ważne także w ocenie obecnych na spotkaniu  przedstawicieli Arki (Prezesa Zarządu Wojciecha Pertkiewicza i Pełnomocnika Klubu ds. procedury licencyjnej Tomasza Rybińskiego) nowy Podręcznik Licencyjny na sezon 2014/15  został uproszczony i stał się bardziej przejrzysty. 

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/ATV_0745a_kopia_a2c5dd1614327af64c8bfd743f2d3313.jpg

 

Do tej pory w ostatnich latach Arka nie miała problemów z oceną składanego wniosku. Jedynie w okresie budowy nowego stadionu, „emocje” wzbudzało zgłoszenie zamiennie boiska ze sztuczną murawą na NSR. Obecnie jednak nowy Stadion Miejski w Gdyni jest stawiany za pozytywny przykład areny gotowej do przeprowadzania  zarówno relacji telewizyjnych, obsługi medialnej oraz warunków jakie mają piłkarze oraz kibice.

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/_LAW1365_686f55f43fd36bc51589478ed76bfeaa.jpg

 

Zgodnie z tendencjami UEFA, w Podręczniku Licencyjnym położono właśnie nacisk na infrastrukturę, produkcję telewizyjną, o której opowiedział Prezes spółki LIVE PARK Leszek Miklas, marketing, a także obsługę medialną meczów.

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/DSC_0222_kopia_4c8d6df4e44c07c90b79e46a1f1b9956.jpg

 

Część spotkania poświęcona została sprawom finansowym. Przy analizie przez Komisję do spraw Licencji Klubowych dokumentów finansowych nadsyłanych przez Kluby, będą brane pod uwagę przede wszystkim prognozy finansowe, a nie jak do tej pory dane "historyczne".

 

Harmonogram procesu licencyjnego dla klubów awansujących do Ekstraklasy na sezon 2014/2015:

 

31 marca - do tego dnia Kluby otrzymają dokumenty do  wniosków licencyjnych.

30 kwietnia - najpóźniej do tego dnia Komisja Licencyjna otrzyma od Klubów przygotowane wnioski.

22  maja - najpóźniej do tego dnia Wnioskodawcy mogą uzupełniać dokumenty licencyjne.

26 maja – posiedzenie Komisji Licencyjnej

 

Miejmy nadzieję, że Arka w tym procesie będzie brała czynny udział.

 

tr
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia