16.11.2013

3 liga: Wyjazdowe zwycięstwo rezerw z Gwardią Koszalin!

Kolejny dobry występ zanotowały nasze rezerwy. W 16 kolejce 3 ligi młodzi podopieczni Grzegorza Witta pokonali na wyjeździe wyżej notowaną Gwardię Koszalin 2:0 (0:0). Bramki dla naszego zespołu zdobyli w końcowych minutach spotkania Robert Sulewski i Michał Nalepa.

16 kolejka 3 ligi

Gwardia Koszalin – Arka II Gdynia 0:2 (0:0)

Bramki: Sulewski 83’, Nalepa 90’

Żółte kartki: Stolc, Dampc, Matys, Nalepa (Arka II)

Sędziował: Mirosław Cyrson (Słupsk)

Arka II: Kędra – Glauber, P. Robakowski, R. Robakowski, Dampc – Matys (85’ Pietkiewicz), Nalepa – Stolc (46’ Sulewski), Patelczyk  (75’ Wardziński), Jankowski – Fujikawa (46’ Szubert)

Żółto-niebiescy rozpoczęli dzisiejsze spotkanie ostrożnie, gdyż mieli świadomość, że tydzień temu Gwardia rozbiła u siebie Drawę Drawsko Pomorskie aż 4:0. Nasz zespół był jednak bardzo dobrze dysponowany i już w pierwszej połowie mógł objąć prowadzenie. Dogodnych okazji nie wykorzystał jednak Tomoki Fujikawa.

Po przerwie gdynianie nie rezygnowali z ataków na bramkę gospdoarzy. Przed szansą stanął Dawid Patelczyk, jednak jego uderzenie instynktownie obronił bramkarz. Z upływem czasu także Gwardia wykazywała coraz większą aktywność w ofensywie, co dawało naszym rezerwom okazje do wyprowadzenia kontrataków, które okazały się kluczem do sukcesu.

Losy meczu rozstrzygnęły się w końcówce. W 83 min. po jednej szybkich akcji, przed polem karnym faulowany był Maciej Wardziński. Z rzutu wolnego uderzył Robert Sulewski, który mocnym strzałem po ziemi zaskoczył Mateusza Kalkowskiego i wyprowadził Arkę na prowadzenie. Gwardia rzuciła się do odrabiania strat, ale to nasi piłkarze po raz kolejny trafili do siatki. W 90 min. szybką kontrę i świetne prostopadłe podanie Sulewskiego wykończył Michał Nalepa. Młody pomocnik popisał się precyzyjnym strzałem obok wychodzącego bramkarza, ustalając tym samym wynik meczu.

Trener Grzegorz Witt po meczu cieszył się, że w starciu z groźnym zespołem Gawrdii, jego zespół spisał się dobrze i sięgnął po komplet punktów:

- Przyjechaliśmy do Koszalina z pewnym respektem, mając w pamięci wysokie zwycięstwo rywali z Drawą. Na boisku jednak szybko okazało się, że możemy prowadzić z nimi wyrównaną grę, a nawet być zespołem lepszym. Szczególnie w pierwszych 20-25 minut drugiej połowy osiągnęliśmy  przewagę. Później przeciwnik był nieco aktywniejszy, co stworzyło nam szansę do kontrataków. Cieszymy się ze zwycięstwa odniesionego po fajnej grze i w kolejnym tygodniu zaczynamy przygotowania do meczu z Drawą.

Tym zwycięstwem nasze rezerwy potwierdziły rosnącą formę w ostatnich tygodniach. Po raz kolejny z dobrej strony pokazał sie kapitan rezerw Robert Sulewski, który zapisał na swoim koncie bramkę i asystę. Warty podkreślenia jest także fakt, że już trzeci kolejny mecz nasz zespół kończy bez straty gola. Żółto-niebiescy mogą więc w dobrych nastrojach przygotowywać się do ostatniego spotkania ligowego w tym roku.