08.09.2013

Juniorzy starsi również z kompletem punktów

Dzisiaj zaległości ligowe odrobili nasi juniorzy starsi. W meczu 1. kolejki pokonali bez problemów zespół Akademii Piłkarskiej Pogoni Szczecin. Wygrana dała podopiecznym Jacka Dziubińskiego i Arkadiusza Gaffki awans na 3. miejsce w tabeli. Ciekawostką jest fakt, że spotkanie poprowadziła trójka sędziowska złożona wyłącznie z kobiet.

Centralna Liga Juniorów - 1. kolejka:

Arka Gdynia - AP Pogoń Szczecin 4:0 (2:0)

Bramki: Fierka 2', Bach 14', D.Tomczak 58', Białek 65'

Arka:  Kotkowski (70' Piotrowski), Godula, Szur, Lisowski, Borski, Regulski, Białek (66' Kreft), D.Tomczak, Koziara, Bach (78' Nowakowski), Fierka (66' Bartlewski).

Od początku arkowcy narzucili rywalom swój styl gry i na efekty nie trzeba było długo czekać. Po ładnej indywidualanej akcji w polu karnym, Maciej Koziara zagrał do dobrze ustawionego Michała Fierki, który wyprowadził nasz zespół na prowadzenie już w 2 minucie meczu. Przewaga żółto-niebieskich  nie podlegała dyskusji, czego dowodem była kolejna bramka zdobyta już w 14 minucie autorstwa Jakuba Bacha. Pomimo zdecydowanej przewagi w pierwszej części nie udało się już gdynianom zdobyć kolejnych bramek. Tak naprawdę zespół przyjezdnych w pierwszej połowie  meczu ani razu nie zagroził bramce Arki.

W drugiej odsłonie bramki dla naszego zespołu, po bardzo składnych akcjach zdobyli:  Dawid Tomczak  (58 minuta) i Błażej Białek (65 minuta). Po strzelonej bramce na 4:0 w szeregi Arki wkradło się trochę luzu i zespół Pogoni stworzył kilka groźnych sytuacji pod naszą bramką. W bramce bardzo dobrze spisał się  Bartosz Piotrowski, który dwa razy uratował kolegów od utraty bramki.