09.03.2013

Warta - Arka 0:1! Wspaniała inauguracja w Poznaniu!

Fantastycznie Arka zainaugurowała wiosnę w Poznaniu! Gdynianie wygrali z Wartą 1:0 po trafieniu Tomasza Jarzębowskiego i mogą w doskonałych humorach oczekiwać premierowego meczu przed własną publicznością.

18. kolejka I ligi

Warta Poznań - Arka Gdynia 0:1 (0:1)
Bramki: Jarzębowski 36'
RELACJA Z MECZU W ARKA-TV

Warta: Radliński - Wilczyński, Wiichtowski, Kołodziejski, Gajda - Ngamayama - Magdziarz, Giel, Czoska (70' Pogonowski), Jakóbowski (75' Trojanowski) - Bartoszak (62' Jurga)

Arka:  Szlaga - Krajanowski, Jarzębowski, Brodziński, Tomasik (77' Zwoliński) - Grzelak (64' Pruchnik), Rzuchowski (89' Brzuzy), Szwoch, Radzewicz - Kuklis, da Silva

Żółte kartki: Czoska, Kołodziejski, Wilczyński - Szwoch, Jarzębowski

Sędzia: Rafał Rokosz (Katowice)

0 min - W Poznaniu szczęśliwie nie ma już śladu po zimie, ale dokuczliwe może być przenikliwy chłód. Oby piłkarze swoją grą szybko rozgrzali siebie i liczną grupę kibiców z Gdyni.

0 min - w drużynie Warty dwóch byłych arkowców: Wilczyński i Czoska.

1 min - za nami pierwszy gwizdek w tym meczu.

3 min - pierwszy korner w tym meczu wykonują gospodarze, ale po złym dośrodkowaniu Arka miała szansę na przeprowadzenie kontrataku. Niestety zabrakło dokładności.

7 min - pierwsza ładna akcja da Silvy. Czoska musiał uciec się do faulu i obejrzał żółty kartonik

10 min - Arka może się podobać w pierwszych minutach meczu. Nasi zawodnicy są aktywni i starają się zdominować rywala. Na razie brakuje jeszcze dokładności, a nie zapominajmy, że zespół Pawła Sikory dopiero przed paroma dniami miał okazję potrenować na naturalnej nawierzchni.

11 min - nieco lepsze rozegranie piłki przez gospodarzy po rzucie rożnym, ale dobrze spisali się gdynianie, którzy uniemożliwili oddanie strzału zza pola karnego.

13 min - gdyby Krajanowski lepiej dośrodkował, mogło być groźnie pod bramką Warty, bo już czekał na piłkę da Silvy. Niestety od bramki zacznie Radliński

13 min - Szwoch fauluje Wichtowskiego i dostaje żółtą kartkę.

19 min - nie po raz pierwszy ostro zagrali poznaniacy. Mocno ucierpiał Kuklis, ale wraca na boisko.

21 min - pierwsza groźniejsza akcja Arki. Wielka szkoda, że Radzewicz nie miał szans dojścia to zbyt mocnego podania w jego stronę i przegrał wyścig o piłkę z Radlińskim.

25 min - Warta próbuje zaskoczyć nasz zespół podaniami za plecy obrońców. Jak do tej pory, arkowcy dobrze sobie z tym radzą. Taki sposób gry gospodarzy został wymuszony przez Arkę, która zaczęła przeważać i dłużej utrzymuje się przy piłce. Czekamy na strzały na bramkę!

29 min - no i doczekaliśmy się. Kuklis oddał strzał w światło bramki, ale lot piłki przeciął Kołodziejski! Będzie rzut rożny dla Arki.

30 min - dośrodkowanie z narożnika boiska Rafała Grzelaka spada na głowę Tomasika, ale nasz pomocnik wyraźnie pudłuje. Arka w ofensywie!

32 min - szczęście coraz bliżej! Kuklis przewrócił się w polu karnym, choć nie może być mowy o żadnym faulu. Szkoda, bo wydawało się, że Piotrek mógłby za chwilę zdobyć bramkę!

36 min - goooool dla Arki! Na to zanosiło się od kilku minut. Grzelak dobrze uderzył głową, którą zdołał jeszcze odbić Radliński, ale przy dobitce Jarzębowskiego był bezradny!

38 min - Warta szuka bramki wyrównującej. Najwięcej szans ma po rzutach rożnych. Po dośrodkowaniu Magdziarza, sprytnego zagrania spróbował Bartoszak, ale nie trafił do bramki.

43 min - Arka stara się przyśpieszać grę, wyraźnie dobrze się czuje szybko wymieniając podania. Gdy faulowany był da Silva, gdynianie nie ociągali się ze wznowieniem gry, choć przecież prowadzą w meczu wyjazdowym.

PRZERWA - do przerwy wynik-marzenie dla Arki. Prowadzenie zespołu Pawła Sikory jest w pełni zasłużone, bo stara się grać szybko, kombinacyjnie i do przodu. Ekipa gospodarzy wydaje się być nieco zaskoczona takim przebiegem spotkania.

46 min - tym razem pierwsi kopnęli piłkę arkowcy.

47 min - warciarze rzucili się na swoich rywali. Bezbłędnie spisują obrońcy Arki.

48 min - Warta o włos od wyrównania. Czoska wykorzystał błąd Rzuchowskiego i uderzył z ok. 14m, lecz piłkę odbił Szlaga, który chwilę później równie dobrze spisał się przy efektownej dobitce Giela!

53 min - wciąż w natarciu Warta i niezmiennie dobrze arkowcy spisują się w defensywie. Warto wykorzystać otwartą postawę gospodarzy i wyprowadzić kontratak.

55 min - Szwoch musi bardzo uważać, bo przewrócił się w polu karnym Warty, choć przewinienia rywali nie dostrzegł arbiter, a przecież Szwoch ma już na koncie żółtą kartkę!

57 min - nie pierwsza próba strzału z dystansu Rzuchowskiego, ale powodzenie tej próby bardzo odległe

60 min - wielkie szczęście Warty! da Silva kapitalnie uderzył głową po zagraniu Szwocha, ale Radliński w doskonały sposób wybił piłkę niechybnie zmierzającą pod poprzeczkę!

61 min - Arka dała się wyszumieć gospodarzom przez pierwsze 10 minut po zmianie stron i teraz to znów podopieczni Pawła Sikory zaczynają regularnie zagrażać obronie Warty.Dostrzegł to trener Borowski i szykuje do wejścia Jurgę, który za chwilę zmieni zapewne Bartoszaka

64 min - na korekty zdecydował się także Sikora. Pruchnik zmienił Grzelaka.

67 min - Jurga po raz pierwszy zmierzył się szybkościowo ze Szlagą. Górą okazał się golkiper z Gdyni, który przechwycił podanie Giela.

71 min - na murawie leży Kołodziejski, który na głowę przyjął strzał Rzuchowskiego.

73 min - celny strzał Radzewicza odbija Radliński. Gdyby nie asekuracja obrońców, przed doskonałą szansą stanąłby da Silva.

75 min - i znów Warta o włos od wyrównania! Magdziarz wyszedł sam na sam ze Szlagą i posłał piłkę nad naszym bramkarzem, ale szczęśliwie wracali nasi obrońcy i wybili piłkę tuż sprzed bramki!

78 min - niestety już w pierwszym meczu na wiosnę natknęliśmy się na krzywdzącą Arkę decyzję arbitra. W polu karnym faulowany był jeden z gdynian, ale zamiast jedenastki mamy... rzut wolny sprzed linii pola karnego!

78 min - Z wolnego uderzał Szwoch, ale niecelenie.

81 min - Arka powinna prowadzić 2:0! Arka wychodzi dwójką na bramkarza Warty i Zwoliński trafia w słupek! Piłkę dobija jeszcze Rzuchowski, ale tym razem ofiarnie interweniujący obrońca Warty wybija piłkę z linii bramkowej!

82 min - dośrodkowanie Krajanowskiego pada łatwym łupem Radlińskiego.

84 min - na brawa zapracował Szwoch. Pięknym dryblingiem oszukał kilku poznaniaków, aż ci postanowili go sfaulować.

85 min - coraz bliżej końcowego gwizdka. Arka atakuje, ale Wartę stać na przeprowadzenie bardzo groźnych akcji.

86 min - znów bardzo dobre zagranie Szwocha. Tym razem posłał idealną piłkę do da Silvy, ale Brazylijczykowi "odcięło prąd" i nie przejął futbolówki

87 min - przestrzegaliśmy przed groxnymi akcjami Warty i niewiele zabrakło, a wykrakalibyśmy. Trojanowski uderzył z rzutu wolnego z ok. 18 metrów i nieznacznie chybił!

88 min - Arkowcy uciekają się do fauli w bardzo niebezpiecznych strefach boiska. Z boku pola karnego można posłać doskonałe dosrodkowanie i takie staje się udziałem Magdziarza, ale ostatecznie piłka wpada w ręce Szlagi.

90+2 min - ostatnie sekundy! Oby nie wróciły upiory przeszłości!

KONIEC - Sytuacje bramkowe stwarzały w tym meczu oba zespoły, ale zwycięstwo żółto-niebieskich jest w pełni zasłużone. To Arka dominowała przez długie fragmenty gry i była bardziej zdeterminowana w grze o zwycięstwo. Gołym okiem było widać większe zrozumienie w szeregach gdynian i dlatego to nasz zespół zgarnął komplet punktów.
Przed meczem pisaliśmy, że spotkanie z Wartą będzie pierwszą weryfikacją przygotowań pod okiem Pawła Sikory i ta weryfikacja wyszła zdecydowanie na plus. Kibice Arki mogą z dużymi nadziejami oczekiwać kolejnych występów swoich ulubieńców. Dodajmy, że trener Sikora może w tym momencie pochwalić się doskonałym bilansem dwóch wyjazdowych zwycięstw w dwóch meczach w roli pierwszego szkoleniowca!