16.11.2012

Niesamowita passa Arki Gdynia. Ostatni raz na zakończenie rundy jesiennej przegrali ponad 10 lat temu!

Po raz ostatni na zakończenie rundy jesiennej piłkarze Arki Gdynia przegrali... 10 listopada 2001 r. Od tamtej pory przed przerwą zimową trzykrotnie wygrywali i mieli siedem remisów.

W ostatniej dekadzie Arka rundy jesienne kończyła albo w ekstraklasie, albo szczebel niżej. Rok temu podopieczni Petra Nemeca po bramkach Piotra Kuklisa i Mirko Ivanovskiego wygrali z Sandecją Nowy Sącz (2:0). Sezon wcześniej, jeszcze jako drużyna ekstraklasy prowadzona przez Dariusza Pasiekę, Arka zremisowała ze Śląskiem Wrocław 2:2 (po dwóch golach Tadasa Labukasa). Podobnie było w 2009 r., gdy ponownie w Gdyni żółto-niebiescy podzielili się punktami ze Śląskiem, a gola na wagę jednego punktu strzelił w 3. minucie Przemysław Trytko. Także remisem - tyle że na wyjeździe - zakończyło się ostatnie jesienne spotkanie Arki w sezonie 2008/2009 z Odrą Wodzisław (0:0). Drugie z trzech zwycięstw w ostatnich meczach rundy jesiennej Arka odniosła 26 października 2007 r. z Motorem Lublin. Zwycięstwo zapewnili jej wówczas Tomasz Mazurkiewicz i Łukasz Kowalski. Jeszcze okazalej gdynianie pokonali rok wcześniej Wisłę Płock (4:1), a hat tricka ustrzelił wówczas Janusz Dziedzic. W 2005, 2004, 2003 i 2002 r. Arka pierwszą rundę za każdym razem kończyła remisem (kolejno: 0:0 z Polonią Warszawa, 2:2 z Jagiellonią Białystok, 1:1 ze Stasiakiem Opoczno i 1:1 z Ruchem Radzionków).

Ostatnią drużyną, która potrafiła pokonać Arkę tuż przed zimowymi urlopami, był Hetman Zamość. 10 listopada 2001 r. Arka przegrała 0:2, a gole dla Hetmana strzelili wtedy Jacek Ziarkowski i Łukasz Giza