04.11.2012

Stomil - Arka 0:2. Jest upragnione zwycięstwo!

Nareszcie Arka sięga po komplet oczek! Arka popisała się skutecznością w drugiej połowie meczu i pewnie pokonała w Olsztynie Stomil 2:0!

15. kolejka I ligi

Stomil Olsztyn - Arka Gdynia 0:2 (0:0)

Bramki: da Silva 59', Szwoch 70'

Stomil: Ptak - Bucholc, Koprucki, Baranowski, Głowacki (79' Świderski), Kalonas, Kaźmierowski (68' Łukasik), Suchocki, Jegliński, Stefanowicz, Tunkiewicz

Arka: Szlaga - Tadrowski, Brodziński, Sobieraj, Krajanowski - Radzewicz, Jarzębowski, Rzuchowski (75' Pruchnik), Tomasik - Kuklis (86' Formella) - da Silva (67' Szwoch)

Żółte kartki: Stefanowicz, Baranowski - Rzuchowski, Kuklis, Jarzębowski, Sobieraj

Sędzia: Szymon Lizak (Poznań)

0 min - jest chłodno, ale bezwietrznie, dlatego warunki do gry jak na poczatek listopada bardzo dobre. Dziś czeski szkoleniowiec Arki zdecydował się na spore roszady w składzie, min. Szlaga powrócił do bramki, Radzewicz zagra na prawej pomocy, a Krajanowski na lewej obronie. Po raz pierwszy od dłuższego czasu na ławce od pierwszej minuty znalazł się Pruchnik.

3 min - błąd w strefie środkowej próbował wykorzystać Jarzębowski, ale jego zagranie do da Silvy przecięli obrońcy gospodarzy

5 min - po faulu na Tadrowskim, z rzutu wolnego dośrodkował Radzewicz. W polu karnym Stomilu zrobiło się małe zamieszanie, ale nie zakończyło się to wszystko strzałem na bramkę.

8 min - Szlaga ratuje Arkę! Szybka akcja skrzydłem Stefanowicza zakończyła się bardzo groźnym strzałem głową Kalonasa, ale Szlaga kapitalnie odbija piłkę! Jeszcze lepiej zachował się przy dobitce Suchockiego z 8m, gdy ponownie odbił mocny strzał!

10 min -  Stomil wyraźnie nabrał wiatru w żagle, raz po raz nękając naszą defensywę zdecydowanymi wejściami w pole karne. Na szczęście obyło się bez strzałów na bramkę.

14 min - rzut wolny dla Stomilu z lewej strony pola karnego Arki. Tym razem dobrze spisali się w defensywie arkowcy.

18 min - znów dobra akcja Stomilu, zakńczona strzałem z 20m Kalonasa wprost w Szlagę.

19 min - nareszcie brawa dla Arki za grę w ataku. Tomasik wymanewrował dwóch obrońców z Olsztyna, lecz jego podanie do Radzewicza przejęli gospodarze.

22 min - doskonała interwencja Ptaka po strzale z 17 metrów Kuklisa. Wcześniej świetnie dostrzegł go Rzuchowski!

23 min - Radzewicz dośrodkował w rzutu rożnego, a do piłki najwyżej wyskoczył Tomasik i trafił wprost w Ptaka! To była kapitalna okazja do zdobycia gola!

25 min - Kuklis zacentrował na wchodzącego w pole karne da Silvę, ale Brazylijczyk naciskany przez jednego z obrońców nie był w stanie oddać skutecznego strzału

30 min - Stefanowicz przebiegł bezkarnie 60 metrów i wpadł z piłką w pole karne. Tam świetnie odczytał jego zamiary Sobieraj, który przeciął jego zagranie przed bramkę.

38 min - błąd obrońców gospodarzy starał się wykorzystać Radzewicz, który ograł obrońcę, ale zbyt mocno wypuścił sobie piłkę i przejęli ją obrońcy Stomilu

40 min - szybki wypad gdynian zakończył się strzałem Tomasika z 20 metrów. Ptak jednak nie miał problemów ze złapaniem futbolówki.

45+3 min - Arka była bliska trafienia tuż przed przerwą. Nasi zawodnicy zdecydowali się chyba na zbyt koronkową akcję, bo defensorzy gospodarzy zdążyli się w porę wrócić pod swoją bramkę i zażegnać niebezpieczeństwo. Akcja zakończyła się sygnalizacją arbitra o pozycji spalonej Radzewicza

PRZERWA - ten mecz toczy się falami, raz pod dyktando Stomilu, raz Arki. Obie drużyny miały swoje sytuacje,ale zawiodła je skueczność. Oby poprawili swoje celowniki podopieczni Petra Nemca, bo tylko w ten sposób będzie możliwe wywiezienie z Olsztyna punktów. W drugiej części meczu powinni mieć teoretycznie nieco łatwiej, bo teraz słońce będzie świeciło w oczy zawodnikom gospodarzy.

46 min - Arka mogła zacząć od mocnego uderzania drugą połowę tego meczu. da Silva nieatakowany przez nikogo dobiegł do 20 metra i spróbował uderzenia, ale zrobił to zbyt lekko i Ptak spokojnie chwycił piłkę.

50 min - ładna akcja gdynian. Szkoda, że strzał da Silvy w ostatniej chwili zablokowali obrońcy!

52 min - niepotrzebny faul Kuklisa w okolicach własnego pola karnego daje okazję do groźnej centry dla Stomilu. Mogło być groźnie, bo do piłki doszedł jeden z rywali, ale źle uderzył piłkę głową i skończyło się na strachu.

54 min - w polu karnym Arki pada Kalonas, ale arbiter nie dał się nabrać na tę próbę wymuszenia jedenastki.

59 min - GOOOOLLL dla Arki! Prawą stroną pociągnął Radzewicz zagrał do obiegającego go da Silvy, a ten zdecydował się na płaski strzał z ostrego kąta. Piłka odbiła się od nogi obrońcy i nad bramkarzem wpadła do siatki!

61 min - gospodarze rzucili się do odrabiania strat, ale dobrze dysponowany Brodziński zażegnuje niebezpieczeństwo

62 min - rzut karny dla Stomilu po faulu Krajanowskiego! Wcześniej wydawało się, że Sobieraj zażegnał już niebezpieczeństwo czysto interweniując tuż przed polem karnym, ale piłka wróciła pod nogi gospodarzy i Krajanowski spóźnił się z interwencją faulując rywala.

64 min - Jegliński trafia w poprzeczkę! Ależ szczęście Arki!

70 min - gooool dla Arki! Ależ zmiana Nemca! Szwoch, który chwilę wcześniej zmienił na placu da Silvę, popisuje się indywidualną akcją wzdłuż linii pola karnego i oddaje precyzyjny strzał przy słupku! 2:0 dla Arki!

73 min - potworne zamieszanie w polu karnym Arki. Wszystko kończy się wysoko szybującą futbolówką nad bramką Arki

80 min - Stomil stawia wszystko na jedną kartę i niemal całym zespołem atakuje Arkę na jej połowie. Czy uda się wykorzystać tę sytuację gościom?

84 min - piłka znów w siatce Stomilu, ale tym razem sędzia zasygnalizował spalonego na strzelcu, Mateuszu Szwochu. Mamy poważne wątpliwości, czy arbiter miał rację!

88 min - Stomil już wyraźnie zrezygnowany. Przy odrobinie większej dokładności przy wyprowadzeniu ataków, gdynianie mogliby się pokusić o tzrecie trafienie.

90+2 min - jedna z ostatnich szans gospodarzy na choćby honorowe trafienie. Piłka jednak mija słupek naszej bramki w bezpiecznej odległości.

KONIEC - w drugiej połowie Arka poprawiła zdecydowanie swoją grę zarówno w ataku, jak i obronie i zasłużenie wygrała ze Stomilem. Na wyróżnienie zasłużyli oprócz strzelców bramek także Radzewicz, który brał udział w kazdej bramkowej akcji.

Sponsorem relacji jest firma PERFFARMA Sp. z o.o.