10.10.2012

Bilans 3 ligi: Rezerwy na półmetku.

Rozgrywki rundy jesiennej III ligi Grupy Pomorsko-Zachodniopomorskiej przekroczyły półmetek. Jak w dotychczasowych meczach radziły sobie rezerwy gdyńskiej Arki? Przedstawiamy krótkie zestawienie statystyczne występów zespołu w pierwszych ośmiu spotkaniach sezonu 2011/12.

Najważniejszą informacją jest oczywiście fakt, iż nasza druga drużyna po 8. kolejce spotkań zajmuje 13 miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 7 pkt. (2 zwycięstwa – 1 remis – 5 porażek). Jest to poniżej oczekiwań.

Podopieczni trenera Roberta Wilczyńskiego  lepiej spisują się na własnym stadionie, gdzie do tej pory rozegrali 4 spotkania i zdobyli 6 punktów:

26.08.2012 Arka II – Gwardia Koszalin 1:4 (1:4)

08.09.2012 Arka II – Energetyk Gryfino 2:1 (0:0)

23.09.2012 Arka II – Kotwica Kołobrzeg 1:0 (0:0)

07.10.2012 Arka II – Chemik Police  0:2 (0:1)

Z kolei w meczach wyjazdowych udało się na razie wywalczyć tylko 1 punkt:

18.08.2012 Gryf Słupsk – Arka II 1:1 (1:0)

01.09.2012 Polonia Gdańsk – Arka II 5:0 (2:0)

15.09.2012 Pogoń II Szczecin – Arka II 2:0 (1:0)

29.09.2012 Pogoń Barlinek – Arka II 4:1 (2:1)

Bilans bramkowy zespołu wynosi natomiast 6-19. Żaden z naszych zawodników nie wpisał się na listę strzelców więcej niż raz. Tak więc po jednym trafieniu mają na koncie: Robert Ziętarski, Paweł Wojowski, Radosław Strzelecki, Marcus dla Silva, Kamil Patelczyk i Fabian Słowiński.

Jeśli zaś chodzi o bramki stracone to Arkowcy z pewnością najbardziej zapamiętają takich graczy, jak Daisuke Shibusawa (Gwardia Koszalin) czy Piotr Sarbinowski (Pogoń Barlinek). Obaj popisali się bowiem hat-trickami w pojedynkach z naszym zespołem. Oto jak przedstawia się zestawienie bramek zdobytych i straconych przez rezerwy w poszczególnych fragmentach czasu gry:

3

Jak widać nasi piłkarze są najskuteczniejsi w ostatnich 15 minutach spotkań. Natomiast nie udało się jeszcze trafić do siatki w pierwszym kwadransie. Natomiast najwięcej problemów z obroną dostępu do własnej bramki mieli między 16, a 30 minutą gry. Wtedy to pięciokrotnie nasi przeciwnicy zdobywali gole. W meczach w Gdyni bilans bramkowy wyniósł 4-7, a na wyjeździe 2-12.

Ogólnie na boisku zaprezentowało się 30 zawodników. Najstarszym zawodnikiem, który pojawił się na murawie był Maciej Szlaga (ur. 08.03.1983), a najmłodszym reprezentant kraju U-18 Dariusz Formella (ur. 21.10.1995).

Najwięcej minut na boisku spędzili:

Kamil Haberka – 8 meczów/648 min.

Paweł Czoska – 7 meczów/608 min.

Fabian Słowiński – 8 meczów/545 min.

Radosław Strzelecki – 6 meczów/495 min.

Paweł Wojowski – 8 meczów/491 min.

Trener Wilczyński korzystał też z usług zawodników trenujących zwykle z pierwszą drużyną. W ciągu 8 kolejek w spotkaniach rezerw wystąpiło 15 graczy z ekipy trenera Petra Nemca. Wkład tych piłkarzy w grę przestawia się następująco:

7 meczów – Paweł Czoska

5 meczów – Patryk Jędrzejowski, Patryk Kamola, Piotr Robakowski

4 mecze – Paweł Brzuzy

3 mecz – Dariusz Formella

2 mecze – Bartosz Brodziński, Maciej Górski, Michał Szromnik

1 mecz – Marcus Da Silva (1 gol), Marcin Dettlaff, Piotr Kuklis, Peres Benevente, Michał Rzuchowski, Maciej Szlaga

Zawodnicy Arki II nie zanotowali jeszcze ani jednej czerwonej kartki. Zebrali za to 13 żółtych kartek:

3 – Paweł Czoska

2 – Radosław Strzelecki, Paweł Wojowski, Robert Ziętarski

1 – Piotr Robakowski, Fabian Słowiński, Przemysław Stolc, Robert Sulewski

Do końca rundy jesiennej przed drużyną jeszcze siedem spotkań, w tym trzy u siebie (Cartusia Kartuzy, Błękitni Stargard Szczeciński, Bałtyk Gdynia) i cztery na wyjeździe (Drawa Drawsko Pomorskie, Lechia II Gdańsk, Dąb Dębno, Koral Dębnica). Rzecz jasna dla kibiców najciekawsze będą potyczki derbowe z rezerwami Lechii i Bałtykiem.

Trenerowi oraz piłkarzom życzymy w drugiej połowie rozgrywek większej zdobyczy punktowych w kolejnych meczach, które pozwolą w dobrych humorach udać się na zimową przerwę w rozgrywkach.

opracowanie: Krzysztof Kołaski