18.09.2012

Nasi rywale w liczbach: Polonia Bytom.

Żółto- niebiescy nie mieli dużo czasu aby rozpamiętywać porażkę z Flotą Świnoujście. Już w najbliższą środę “Arkowcy” zmierzą się z Polonią w  Bytomiu. Niebiesko - czerwoni wstępnie przygotowywali się do gry w II lidze, jednak w wyniku wycofania z rozgrywek Ruchu Radzionków zostali przywróceni do I ligi. Bytomianie nie zdołali jeszcze wygrać w tym sezonie, a na własnym stadionie nie zdobyli nawet punktu.

W zespole Polonii przed sezonem miała miejsce rewolucja kadrowa, związana ze spadkiem klubu. Jak się jednak później okazało, nowy trener Piotr Pierścionek, rozpoczął zmagania na zapleczu Ekstraklasy. Z zespołu odeszli tacy zawodnicy jak Jean Paulista, Daniel Mąka, Przemysław Trytko, Marcin Cabaj, Hermes, oraz David Kobylik. W ich miejsce przyszli głównie zawodnicy z niższych lig, drużyny rezerw oraz juniorów.

Bilans spotkań Polonii Bytom w sezonie 2012/2013: 0 zwycięstw  – 2 remisy – 5 porażek
U siebie: 0 zwycięstw – 0 remisów – 4 porażki
Na wyjeździe: 0 zwycięstwa – 2 remisy – 1 porażka

Sezon Bytomianie rozpoczęli od porażki w Pucharze Polski z Okocimskim Brzesko po rzutach karnych. W regulaminowym czasie gry było 1:1. W pierwszym spotkaniu w lidze, w ramach 2 kolejki, podopieczni Piotra Pierścionka ulegli Flocie Świnoujście 0:2. Następnie na własnym stadionie musieli uznać wyższość Olimpii Grudządz przegrywając 1:2. Kolejne dwa spotkania Bytomianie rozegrali na własnym stadionie, najpierw ulegli Termalice 0:3, a następnie Sandecji 0:1. Pierwsze punkty pojechały do Bytomia dopiero 1 września  gdy podopieczni Piotra Pierścionka bezbramkowo zremisowali z  GKS Tychy. W kolejnym spotkaniu na własnym stadionie lepsza od Polonii okazała się Miedź Legnica. W ostatniej kolejce Bytomianie po raz drugi zapunktowali, tym razem w Brzesku gdzie powtórzył się wynik z Pucharu Polski.

W ubiegłym sezonie Arka zdobyła w meczach z Polonią Bytom 6 punktów. Na własnym stadionie  wygrali 4:0, natomiast w meczu wyjazdowym było 3:1 dla żółto- niebieskich.

Bilans bramek: 3 strzelone – 12 straconych
U siebie: 2 strzelone – 9 straconych
Na wyjeździe: 1 strzelona – 3 stracone

Statystyki bramek:
Bramki zdobyte z akcji: 3                                      Bramki stracone z akcji: 12
Bramki zdobyte z rzutów karnych: 0                     Bramki stracone z rzutów karnych: 0
Bramki zdobyte- samobójcze: 0                            Bramki stracone samobójcze: 0
Bramki strzelone w 1. połowie: 0                          Bramki stracone w 1. połowie: 5

Bilans bramkowy Polonii jest ujemny, Bytomianie zdołali zdobyć zaledwie 3 bramki. Dwie z nich padły na stadionie Polonii, natomiast jedna w meczu wyjazdowym. Na własnym boisku podopieczni Piotra Pierścionka stracili trzykrotnie więcej bramek. Wszystkie bramki zdobyte przez niebiesko - czerwonych padły w drugich połowach. Natomiast więcej bramek straconych padło w drugich połowach.

4

Jeżeli chodzi o czasy strzelanych i traconych bramek, to dwie bramki zdobyte padły w końcówkach spotkań, natomiast jedna pomiędzy minutą 60 a 75. W przypadku bramek traconych najwięcej padło ich w końcówkach spotkań - 4 bramki. Natomiast żadnej bramki Bytomianie nie stracili w pierwszych minutach spotkań.

Statystyki zawodników:

Mateusz Mika, Przemysław Szkatuła - 630 minut (7 meczów),
Martin Baran - 618 minut (7 meczów).

Najlepsi strzelcy:

Piotr Kulapka, Michał Płókarz,Kamil Walesa - po 1 bramce.

Martin Baran - 3 żółte kartki (czerwona po dwóch żółtych),
Piotr Kulapka - 1 żółta i 1 czerwona kartka,
Paweł Alancewicz, Kamil Banaś, Michał Płókarz, Przemysław Szkatuła - po 2 żółte kartki.

Wśród statystyk indywidualnych dwóch zawodników rozegrało wszystkie spotkania w pełnym wymiarze czasowym, są to Mateusz Mika oraz Przemysław Szkatuła. Następnym zawodnikiem w tej klasyfikacji jest Martin Baran. Trzech zawodników Polonii zdobyło po 1 bramce są to Piotr Kulapka, Michał Płókarz oraz Kamil Walesa. Najostrzej grającym zawodnikiem jest Martin Baran, który w 7 występach uzbierał 3 żółte kartki.

Środowy mecz według powyższych statystyk faworyzuje Arkę. Jednak ostatnia fatalna seria żółto- niebieskich na pewno będzie miała wpływ na pojedynek z Polonią. O tym czy “Arkowcy” zdolają przełamać złą passę przekonamy się w środę wieczorem.

opracował: Sebastian Jędrzejewski