03.09.2012

Juniorzy wygrali.

Ten weekend był nieudany dla naszych seniorów oraz drużyny rezerw, a jedyne zwycięstwa odniosły nasze drużyny juniorskie. Podopieczni Krzysztofa Janczaka wygrali 4:1, natomiast zespół Artura Górskiego rozgromił rywali 12:1.

2. kolejka Pomorskiej Ligi Juniorów Starszych

Arka Gdynia JS - Polonia Gdańsk  4:1 (2:0)

Bramki: Fierka - 3 (24',33', 64') , Zenik 60' - ? 72'

Arka JS: Kędra, Kowalczyk, Szur, Marcjanik ( 77' Miotk ), Dampc ( 83' Malinowski ), Nalepa, Kreft ( 63' Mosiejko), Wesołowski (46' Nowakowski ), Zenik ( 70' Maślak ), Galeniewski, Fierka ( 83' Molęda ).

W pierwszych  20 minutach mecz był wyrównany. Oba zespoły stworzyły sobie po dwie dogodne sytuacje bramkowe. Po tym okresie zaczęła się zarysowywać lekka przewaga Arki.  Efektem tego  były strzelone dwie bramki do przerwy, których autorem był Michał Fierka. W drugiej połowie pomimo ambitnej gry drużyny z Gdańska, Arka miała nadal dominowała strzelając jeszcze dwie bramki. Ich autorami byli:  w 60 min. Patryk Zenik, a w 64 min. swoją trzecią bramkę w tym meczu strzelił Fierka. Goście zdobylli honorową bramkę w 72 min.

2. kolejka Pomorskiej Ligi Juniorów Młodszych

Arka JM- Polonia Gdańsk 12:1 (6:0).

Bramki: Nowocień – 5 (7’, 30’, 31’, 47, 78'), Koziara – 3 (22’, 42’, 53), Patok – 2 (70’, 73’), Nowakowski 18’, Skrzypczak 19’ - ? 58'

Arka JM: Szuciło - Lisowski (41' Niciński B.), Mazurczak (41' Groen), Borski (50' Kozieniec), Godula - Tomczak (30' Tobiaski), Kreft F. (40' Patok), Nowakowski (30' Kupczyk), Nowocień, Skrzypczak - Koziara (55' Wódkiewicz).

Jak pokazuje wynik mecz był praktycznie bez historii. Nasi juniorzy zaaplikowali rywalom tuzin bramek. Aż 5 z nich zdobył Kacper Nowocień, a 3 razy trafił  Maciej Koziara. Gole padały także “seriami” w odstępach  minutowych. Tak było w 18 i 19 minucie oraz 30 i 31. Dwie bramki w odstępie 3 minut zdobył Krystian Patok. Goście trafili przy stanie 9:0 dla Arki.

Cieszy udany debiut Nowocienia i coraz lepsze zgranie drużyny. Warto zaznaczyć, że ekipa Polonii nie przyjechała murować bramki,  ale nastawiła się na atak i próbowała grać wysoko pressingiem.