20.06.2012

Awans juniorów! Teraz czas na Górnika Zabrze! (relacja)

Tak jak się można było spodziewać nasi zawodnicy awansowali do następnej rundy eliminacji MP. Jednak w dzisiejszym spotkaniu Bogdanka zagrała dużo lepiej niż w Gdyni. Dopiero w samej końcówce meczu arkowcy zdobyli dwa gole i przypieczętowali awans. Już w najbliższą niedzielę Arka zmierzy się z Górnikiem Zabrze (rewanż 28 czerwca), który okazał się lepszy od Wisły Kraków (3:2 i 2:1). Zwycięzca awansuje do finałów rozgrywanych w Gdyni.

Pierwsza runda eliminacji Mistrzostw Polski Juniorów Starszych - mecz rewanżowy

GKS Bogdanka Łęczna - Arka Gdynia 1:2 (1:0)

Bramki: Dubicki 9' - Słowiński 89', Brzuzy 94'

Arka: Szromnik, Haberka, R.Robakowski, Wojowski, Sulewski, Szwoch, Bębenek (70' Kwaśnik), Wesołowski (45'  Róg), Brzuzy, Słowiński, Wardziński (45' Patok, 85' Kreft).

Już na początku meczu Mateusz Szwoch mógł definitywnie rozstrzygnąć losy rywalizacji, ale niestety nie wykorzystał dogodnej sytuacji. W 9 minucie zawodnik gospodarz po uderzenieu z 30 metrów  skutecznie zaskoczył strzegącego bramki Arki Michała Szromnika. Tak naprawdę po objęciu prowadzenia Bogdanka nie stworzyła sobie dogodnej sytuacji do zdobycia kolejnej bramki. Dominowała walka w środku pola, gospodarze długimi prostopadłymi podaniami na dwóch napastników próbowali rozmontować obronę Arki, ale ta grała praktycznie bezbłędnie. Arkowcy mając zaliczkę z pierwszego meczu grali ostrożnie w obronie, nastawiając się na grę z kontry. Niestety żadna z kont w pierwszej połowie nie okazała się skuteczna.

Po przerwie obraz gry nie zmienił się, Bogdanka nadal nękała obronę Arki długimi podaniami do napastników. Arka na tyle umiejętnie się broniła, że cały czas kontrolowała przebieg spotkania. Kiedy gospodarze postawili wszystko na jedną kartę i rzucili się do desperackiego ataku, Arka przeprowadziła dwie zabójcze akcje. Najpierw Fabian Słowiński zdobył bramkę po szybkim kontrataku. Drugiego gola dla żółto-niebieskich, w ostatniej minucie doliczonego czasu gry, strzelił Paweł Brzuzy,  po podaniu Karola Roga.

Słowa uznania należą się dla sztabu szkoleniowego, który doskonale rozpracował rywala. W tym celu nasi trenerzy udali się na lubelszczyznę, podglądać  Bogdankę w meczu z Widokiem Lublin. Oczywiście wcześniej nie informowaliśmy o tym fakcie aby nie pozbawić naszej drużyny elementu zaskoczenia.

Już w najbliższą niedzielę (prawdopodobnie o godz. 11:00) nasi juniorzy zagrają z Górnikem Zabrze w ostatniej rundzie eliminacji do Mistrzostw Polski. Wszyskich kibiców na to spotkanie serdecznie zapraszamy!