11.05.2012

Nasi rywale w liczbach: Wisła Płock

Czy za „Arkowcami” już wszystko co najgorsze? Przekonamy się w sobotę w spotkaniu z Wisłą Płock. Po ostatnich spotkaniach trudno doszukiwać się pozytywów w grze żółto - niebieskich. Najbliższym rywalem Arki będzie zespół walczący o utrzymanie w 1 lidze. Wisła Płock zajmuje 14 miejsce z 34 punktami na koncie, od strefy spadkowej „Nafciarzy” dzieli zaledwie 1 punkt.

Bilans spotkań Wisła Płock w sezonie 2011/2012: 9 zwycięstw  – 7 remisów – 14 porażek
U siebie: 5 zwycięstw – 3 remisy – 7 porażek
Na wyjeździe: 4 zwycięstwa – 4 remisy – 7 porażek

Podopieczni Libora Pali w tym sezonie zgromadzili 34 punkty w 30 ligowych spotkaniach. „Nafciarze” niewiele lepiej radzą sobie na własnym stadionie, gdzie zdobyli o 2 punkty więcej niż na wyjeździe. U siebie wygrali 5 spotkań i 3 zremisowali. Wśród porażek na własnym stadionie jest ta z 14 kolejki ze spotkania z Arką. Wtedy żółto- niebiescy wygrali 2:0, a bramki zdobyli Piotr Kuklis i Tomasz Jarzębowski. W meczach wyjazdowych Wisła ma po 4 remisy i zwycięstwa. W ostatnich dwóch kolejkach „Nafciarze” zdobyli 1 punkt remisując z KS Polkowice 2:2.

Bilans bramek: 36 strzelonych – 41 straconych
U siebie: 17 strzelonych – 18 straconych
Na wyjeździe: 19 strzelonych – 23 straconych

Statystyki bramek:

Bramki zdobyte z akcji: 34                                      Bramki stracone z akcji: 37
Bramki zdobyte z rzutów karnych: 2                      Bramki stracone z rzutów karnych: 4
Bramki zdobyte- samobójcze: 0                              Bramki stracone samobójcze: 0
Bramki strzelone w 1. połowie: 16                          Bramki stracone w 1. połowie: 22

Bilans bramkowy Wisły Płock jest ujemny. Zarówno na własnym stadionie jak i na wyjeździe płocczanie mniej bramek strzelają niż tracą. U siebie zdobyli 17 bramek, przy 18 straconych. Co ciekawe 19 zdobytych bramek na wyjeździe jest jednym z lepszych wyników w lidze. Nie dały one jednak takiej ilości punktów jak chociażby Kolejarzowi Stróże, który zdobył 18 bramek a wywalczył na wyjeździe aż 30 punktów. Z rzutów karnych podopieczni Libora Pali zdobyli 2 bramki, natomiast stracili 4. „Nafciarze” więcej bramek zdobywają w drugich częściach spotkań, odwrotnie jest w przypadku bramek traconych.

8

Jeżeli chodzi o czasy zdobywanych bramek to najskuteczniejszy zespół Libora Pali jest w końcówkach spotkań - 11 bramek. Najmniej bramek zdobyli w pierwszych kwadransach spotkań – 2 gole. Najwięcej bramek „Nafciarze” stracili w ostatnich kwadransach pierwszych połów – 9 bramek. Najmniej straconych bramek – po 5 goli, padło w pierwszych kwadransach meczów oraz drugich kwadransach drugich części spotkań.

Statystyki zawodników:

Ariel Jakubowski – 2471 minut (28 spotkań),

Łukasz Nadolski – 2397 minut (27 spotkań),

Krzysztof Kamiński – 2160 minut (24 spotkania).

Najlepsi strzelcy:

Kamil Biliński – 10 bramek,

Ricardinho - 9 bramek,

Joao Paulo - 5 bramek.

Ariel Jakubowski – 8 żółtych kartek (czerwona po dwóch żółtych),

Artur Wyczałkowski – 7 żółtych kartek,

Patryk Kamiński – 6 żółtych kartek (czerwona po dwóch żółtych).

Najwięcej minut na boisku w barwach Wisły Płock spędził doświadczony obrońca Ariel Jakubowski – 2417 minut. Drugi w tej klasyfikacji jest Łukasz Nadolski, a trzeci Krzysztof Kamiński. Najskuteczniejszym zawodnikiem jest Kamil Biliński, zdobywca 10 bramek dla „Nafciarzy”. Drugim najskuteczniejszym strzelcem jest brazylijski pomocnik Ricardinho, a trzeci także Brazylijczyk Joao Paulo. Najostrzej grającym jest Ariel Jakubowski z 8 żółtymi kartkami na koncie. Drugi jest Artur Wyczałkowski, a trzeci Patryk Kamiński.

Do zakończenia sezonu pozostały 4 kolejki, w których mamy nadzieję że „Arkowcy” pokażą lepszą grę i zaczną wygrywać. W sobotę rywalem będzie zespół, który walczy o utrzymanie i będzie liczył na punkty zdobyte przy Olimpijskiej. Pozostaje wierzyć, że po ponad miesiącu żółto-niebiescy rozstrzygną spotkanie na swoją korzyść.

opracował: Sebastian Jędrzejewski