TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan
Arka-Facebook Arka-Instagram Arka-Twitter Arka-YouTube Stowarzyszenie Inicjatywa Arka
gdyniasport

Aktualności

img

04.05.2012

Poczuć znowu smak zwycięstwa!

Długi "weekendowy" tydzień majowy trwa wciąż dla wielu osób, ale nasi zawodnicy sumiennie przygotowują się do sobotniego meczu z GKS-em Katowice.

 

Stawka tego meczu: znów poczuć smak zwycięstwa! Ostatni raz Arka zgarnęła komplet punktów niemal miesiąc temu - 7 kwietnia wygrywając z Ruchem Radzionków w ...Bytomiu 3:2. Od tego czasu rozpoczął się kwietniowy koszmar, w którym Arka w 4 kolejnych meczach zdobyła zaledwie 2 punkty .

 

Jak wyjść z tego marazmu i odnieść zwycięstwo? Na dobę przed meczem trenerzy mieli do dyspozycji 21 zawodników z pola i dwóch bramkarzy. Pełną parą trenują  Maciej Szlaga oraz Omar Jarun, dla których ostatnie dni były wyjątkowe. W ich ślady pójdzie zapewne niedługo Jakub Kowalski , ale musi odpowiednio "zaplanować" z narzeczoną kolejność zdarzeń. Trzymamy kciuki!

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/IMG_4734_3edb2dc07a0be39469249b30f443157a.jpg

 

Wracając do sytuacji sportowej  naszej drużyny wiemy, że z powodu żółtych kartek nie zagra Charles Nwaogu, który ostatnio zdobył honorowe trafienie w Łęcznej. Postara się go zastąpić, miejmy nadzieję skutecznie, dzisiejszy jubilat Janusz Surdykowski, który już także trafił wiosną. Oby tym razem była to bramka dająca zwycięstwo naszej drużynie.

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/IMG_4728_448fba58a48989ae513687454e8942bd.jpg

 

Nasi zawodnicy w typowym przedmeczowym treningu rozpoczęli dziś od rozgrzewki, a następnie  z boku boiska zaliczyli ćwiczenia koordynacyjne z piłkami.  Potem w ramach urozmaicenia rozstawili się na całym bocznym boisku i starali się jak najdokładniej wykonać podanie długiej piłki do partnera stojącego po drugiej stronie. Tu szczególną uwagę do wykonania tych elementów przywiązywał trener Paweł Sikora.

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/IMG_4737_cf9dde154bf8e5bfbb1dc64b6581f6f4.jpg

 

Następnie po drugiej stronie boiska ćwiczenia szybkościowe kontrolował trener Petr Nemec. Widać, że trener w głowie układa sobie skład na jutrzejsze spotkanie gdyż uważnie i z bliska przyglądał się wykonywaniu ćwiczeń przez poszczególnych zawodników. Na koniec drużyna przeszła do doskonalenia strzałów. To niewątpliwie element, który ostatnio także nie występował w nadmiarze, jeśli chodzi o obraz gry naszego zespołu. Po wielu udanych strzałach slychać było śmiech i niech on będzie dobrą zapowiedzią tego co jutro nas czeka.

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/IMG_4747_7bfa928700f52d63b7a3b258126deffe.jpg

 

Jak zwykle osiemnastka będzie podana jutro, ale wiemy, że zabraknie zawodników odesłanych do rezerw, o czym informowaliśmy w środę.

 

Dziś indywidualnie z Wojciechem Ignatiukiem trenował ostatni pechowiec z meczu z Bogdanką – Peres Benevente, który wrócił  już do Gdyni po kilku dniach konsultacji i obserwacji w szpitalu.

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/IMG_4725_1bca25ace07591837233ee5fbc9d7ca4.jpg

 

Także jedynie indywidualny zakres ćwiczeń po konsultacji z trenerem koordynatorem Markiem Gadułą wykonywał Krystian Żołnierewicz, dla którego dojście do optymalnej dyspozycji zdaje się wydłużać niestety także wbrew jego oczekiwaniom i wcześniejszym prognozom.

 

 tr
Poprzedni Następny

Mapa Strony