11.04.2012

Legia - Arka 2:1. Emocji nie brakowało, zabrakło awansu

Nie udało się sprawić sensacji na Pepsi Arenie, gdzie ponownie korzystniejszy wynik osiagnęli piłkarze Legii, wygrywając z Arką 2:1. Mimo porażki i zakończeniu przygody z Pucharem Polski, zespół Petra Nemca zaprezentował się z bardzo dobrej strony, będąc równorzędnym rywalem dla lidera Ekstraklasy.

1/2 finału Pucharu Polski - 2. mecz

Legia Warszawa - Arka Gdynia 2:1 (1:0)

Bramki: Novo 23', Gol 89' - Kuklis 51'

Legia: Kuciak – Jędrzejczyk, Choto, Żewłakow (17' Kucharczyk, 54' Radović), Wawrzyniak – Novo, Vrdoljak, Rzeźniczak, Gol, Żyro – Blanco (65' Ljuboja)

Arka: Szlaga – Bochenek, Peres, Jarun, Krajanowski – Kowalski (70' Flis), Kasperkiewicz, Jarzębowski (64' Pruchnik), Tomasik (66' Radzewicz) – Kuklis – Nwaogu

Żółte kartki: Novo - Kukli, Kasperkiewicz, Jarun

Sędzia: Paweł Gil (Lublin)

1 min - dobrze zaczęli arkowcy - rzut rożny wywalczył Nwaogu. Po rozegraniu Tomasika z Kuklisem piłka ląduje w rękach Kuciaka

7 min - co zrozumiałe, więcej przy piłce utrzymują się gospodarze. Arka jednak gra czujnie w defensywie i nie dopuszcza do zagrożenia bramce Szlagi

8 min - Nwaogu kopnięty przez Żewłakowa w polu karnym, ale sędzie przyznaje Arce tylko rzut rożny!

10 min - dośrodkowanie Novo w pole karne ląduje w rękawicach Macieja Szlagi

11 min - Żyro decyduje się na strzał z 20 metrów i Szlaga z trudem broni!

13 min - Żyro świetnie podaje do Blanco w pole karne, Argentyńczyk walczył z Krajanowskim i na szczęście wszystko się kończy złapaniem piłki przez bramkarza z Gdyni

15 min - napór Legii rośnie - znów Blanco w ostatniej chwili został powstrzymany przez naszych obrońców!

17 min - Kucharczyk zmienia na boisku kontuzjowanego Żewłakowa. Miejsce na środku obrony zajmuje Vrdoljak. Siła ofensywna gospodarzy powinna zatem jeszcze bardziej wzrosnąć.

21 min - strzał z 35m oddał Kucharczyk, broni Szlaga

22 min - po rzucie rożnym dla Arki piłkę na nodze miał Kucharczyk, ale zabrakło miejsca, aby młody obrońca mógł dobrze się złożyć do uderzenia

23 min - gol dla Legii... szybka akcja gospodarzy kończy się dośrodkowaniem w pole karne Blanco, a do piłki zza pleców Krajanowskiego wyskoczył Novo i z bliska wpakował piłkę do bramki!

33 min - wrzucenie z rzutu wolnego piłki w pole karne przez Kowalskiego, lecz legioniści wychodzą z tej sytuacji obronną ręką

34 min - kolejny stały fragment gry, tym razem rozegrany troche inaczej, ale znów nie udało się oddać strzału na bramkę Kuciaka

38 min - po zdobyciu gola, Legia skupiła się bardziej kontroli przebiegu spotkania niż szukaniu kolejnych bramek, dlatego oba zespoły z rzadka przedostają się w  pole karne przeciwnika

41 min - kolejna okazja dla gdynian, aby dośrodkować z rzutu wolnego, ale znów radzą sobie warszawiacy

42 min - piłkę w polu karnym przyjął Nwaogu, a interweniujący Jędrzejczyk o mało nie strzelił bramki samobójczej!

44 min - Rzeźniczak mocno uderza z 17m, a Szlaga tylko mógł obserwować, jak futbolówka o milimetry mija jego bramkę!

PRZERWA - Do przerwy niespodzianki nie było. Lider Ekstraklasy wykorzystał swoją szansę, nie dając jednocześnie zbyt wielu okazji drużynie Nemca i prowadzi 1:0.

47 min - duże kłopoty Kuciaka po świetnym dośrodkowaniu Tomasika z rzutu wolnego!

49 min - bardzo dobra akcja ofensywna Arki, szkoda że nie zakończona dokładnym podaniem Kowalskiego do któregoś z wbiegających w szesnastkę partnerów

51 min - GOOOOLLLL!!!! Kuklis!!! Świetne wykończnie akcji Krajanowskiego, który podał do Nwaogu, a ten głową przedłużył  do Kuklisa i nasz pomocnik posyła piłkę obok Kuciaka! Jeszcze jeden, jeszcze jeden!

59 min - długo trwało opatrywanie Kucharczyka, który ostatecznie opuścił plac gry. Arka wciąż szuka kolejnej okazji na zdobycie w Warszawie bramki.

60 min - Vrdoljak strzela, ale Szlaga pewnie broni

66 min - sporo zmian w obu zespołach, a po ich przeprowadzeniu szczęścia spróbował Radovic, lecz jego próba uderzenia zza pola karnego była niecelna i pozbawiona siły

68 min - Peres w ostatniej chwili uprzedza Nacho Novo w polu karnym!

70 min - Petr Nemec wprowadza na boisko Flisa za Kubę Kowalskiego, a więc gdynianie wciąż będą szukać swoich szans w tym meczu!

72 min - Ljuboja wstrzeliwuje piłkę z rzutu wolnego w szesnastkę Arki, ale bez powodzenia

74 min - Arka bardzo dobrze prezentuje się na boisku lidera Ekstraklasy. Mądra taktyczna gra żółto-niebieskich sprawia, że wciąż gospodarze nie mogą być pewni promocji do kieleckiego finału.

76 min - dobra akcja przy linii bicznej Nwaogu. Próba zagrania do Flisa zatrzymała się na nodze obrońcy i niebezpieczeństwo pod bramką Legii zażegnane

81 min - ładna akcja Arki przynosi naszej drużynie rzut rożny. Szkoda, że piłka pada łupem najbliższego obrońcy Legii

83 min - Arka stara się grać pressingiem już pod polem karnym Legii i przynosi to skutek w postaci szybkich odbiorów. Czy przyniesie to drugiego gola gdynianom na Łazienkowskiej?

84 min - było groźnie tym razem pod naszą bramką. Strzał Gola z 16m znów pewnie broni Szlaga

89 min - Gol strzela gola... Wydaje się, że po raz kolejny w konfrontacji Arki z Legią błędną decyzję podejmuje arbiter, bo pomocnik gospodarzy był za ostatnim obrońcą...

90 min - Arka nie chce przegrać tego meczu. Po dośrodkowaniu z kornera Pruchnik przenosi piłkę nieznacznie nad poprzeczką!

90+1 min - kolejny świetny wypad arkowców! Kuklis wpada w pole karne i uderza na bramkę... niecelnie!

90+3 min - znów dobre mocne podanie Radzewicza w pole karne i musi interweniować Kuciak!

KONIEC - Arka nie sprawiła sensacji i nie awansowała do finału Pucharu Polski, ale pokazała się w Warszawie ze świetnej strony, napędziła trochę strachu gospodarzom i dała sporo powodów do dumy swoim kibicom.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY NASZEJ DRUŻYNIE ZA WIELKE EMOCJE W TEJ EDYCJI ROZGRYWEK PUCHAROWYCH I WSPANIAŁE MECZE Z ZESPOŁAMI Z EKSTRAKLASY! WIELKIE BRAWA!