06.04.2012

Nasi rywale w liczbach: Ruch Radzionków.

Pierwsze spotkanie z Legią Warszawa w półfinale Pucharu Polski przechodzi już do historii, teraz „Arkowcy” koncentrują się na najbliższym rywalu w lidze. Będzie nim Ruch Radzionków, który w rundzie jesiennej dość niespodziewanie wygrał przy Olimpijskiej 3:1 z żółto- niebieskimi. Po 23 kolejkach zespół popularnych „Cidrów” zajmuje 9 miejsce w tabeli z 32 punktami na koncie.

W przerwie zimowej w zespole Ruchu Radzionków doszło do kilku zmian w składzie. Największym osłabieniem wydaje się odejście braci Maków. Mateusz Mak zdobył jesienią aż 8 bramek dla Ruchu, natomiast Michał Mak 3 bramki. Oboje odeszli do GKS- u Bełchatów, w ich miejsce sprowadzono Łukasza Tumicza oraz Senegalczyka Idrissa Cisse, który zdążył już zdobyć 3 bramki dla „Cidrów”. Z Ruchu Radzionków ponadto odeszli Paweł i Piotr Giel, Jarosław Kaszowski, Damian Michalik, Mateusz Mika, Szymon Skrzypczak i Marcin Suchański. W ich miejsce trener Artur Skowronek sprowadził m.in.: Krzysztof Barana, Marcina Biernata, Krzysztofa Danielewicza, Marcina Dziewulskiego, Seweryna Kiełpina i Mariusza Muszalika.

Bilans spotkań Ruchu Radzionków w sezonie 2011/2012: 9 zwycięstw  – 5 remisów – 9 porażek
U siebie: 5 zwycięstw – 4 remisy – 2 porażki
Na wyjeździe: 4 zwycięstw – 1 remis – 7 porażek

Zespół z Radzionkowa więcej punktów zdobył na własnym stadionie – 19 punktów, natomiast w meczach wyjazdowych 13 oczek. Na własnym stadionie Ruch wygrał 5 spotkań, 4 razy remisował oraz dwukrotnie przegrał. „Cidry”  odniosły porażkę z Piastem Gliwice 1:2 oraz z Bogdanką Łęczna 0:1. Na wyjeździe podopiecznie trenera Artura Skowronka wygrali czterokrotnie, raz zremisowali z Termalicą 0:0, oraz przegrali 7 meczów. Wśród zwycięstw jest to z Gdyni 3:1 z Arką. Co ciekawe była to jedyna porażka ligowa dla żółto- niebieskich na własnym stadionie.

2012 rok „Cidry” rozpoczęły od dwóch zwycięstw, najpierw z GKS Katowice na wyjeździe 2:1, a następnie z Zawiszą Bydgoszcz na własnym stadionie 4:1. W poprzedniej kolejce Ruch przegrał na wyjeździe 0:2 z Wisłą Płock.

Bilans bramek: 31 strzelonych – 34 stracone
U siebie: 19 strzelonych – 11 straconych
Na wyjeździe: 12 strzelonych – 23 stracone

Statystyki bramek:

Bramki zdobyte z akcji: 28                                      Bramki stracone z akcji: 33
Bramki zdobyte z rzutów karnych: 3                        Bramki stracone z rzutów karnych: 11
Bramki zdobyte- samobójcze: 0                              Bramki stracone samobójcze: 0
Bramki strzelone w 1. połowie: 12                          Bramki stracone w 1. połowie: 12

W 23 meczach I ligi Radzionkowianie zdobyli o 3 bramki mniej niż stracili. Na własnym stadionie bilans bramek jest dodatni – 19 bramek strzelonych i 11 straconych. Na wyjeździe Ruch stracił prawie dwukrotnie więcej bramek niż zdobył. Trzy bramki zdobyte zostały zdobyte z rzutów karnych, przy jednej bramce straconej.  W pierwszych częściach spotkań padło po 12 bramek zdobytych i straconych. W drugich częściach spotkań podopieczni Artura Skowronka więcej bramek zdobywają jak i tracą.

11

Jeżeli chodzi o czasy strzelanych bramek to zespół z Radzionkowa najskuteczniejszy jest w pierwszym kwadransie drugich części meczów – 7 bramek. Najsłabszą skuteczność Ruch prezentuje w pierwszych minutach – 3 bramki. Jeżeli chodzi o bramki tracone to „Cidry” najmniej ich tracą w drugich kwadransach pierwszych połów – 2 bramki. Natomiast najwięcej bramek podopieczni Artura Skowronka stracili w końcówkach meczów – 11 goli.