21.03.2012

Trenerzy po meczu: Śląsk wygrał, Arka awansowała.

Petr Nemec (trener Arki):

Mogę pogratulować Śląskowi dobrego meczu i walki, a z drugiej strony pogratulować sobie awansu do kolejnej fazy rozgrywek. Założenia wypełniliśmy, bo było one takie, żeby się bronić i szybko strzelić gola. Oczywiście do ostatnich chwil baliśmy się o wynik, bo kiedy tracimy gola na 1:3 w 90 minucie spotkania, a sędzia dolicza aż 5 minut, to może być różnie. Jednak my też mogliśmy po którejś z kontr zdobyć gola. Zawodnicy w końcówce byli zdani na siebie, bo zupełnie nie było słychać naszych wskazówek. Ten mecz kosztował nas dużo sił, szczególnie na tej murawie. W półfinałach nie ma już co wybierać, z kimkolwiek nie zagramy, nie będziemy faworytem.

Orest Lenczyk (trener Śląska Wrocław):

Dwumecze pucharowe mają to do siebie, że dostarczają emocji. Muszę podkreślić, również w imieniu piłkarzy, że atmosfera była absolutnie sprzyjająca i bardzo nam pomagająca, serdecznie za to dziękuje. Piłkarze włożyli wiele zdrowia i serca w to spotkanie i stworzyli dobre widowisko. Na początku tracąc gola i psując je, a potem odrabiając i doprowadzając do wyniku, który dawał nadzieję do samego końca. A ona umarła ostatnia.

Druga bramka w Gdyni popsuła nam ten mecz, bo w pucharach liczą się gole strzelone na wyjeździe. Pożegnaliśmy Puchar Polski i żałujemy, że się nie spotkamy z Legią. Bardzo chcielibyśmy wziąć rewanż za przegrany 0:4 mecz ligowy.

źródło: slaskwroclaw.pl