17.03.2012

Arka - Termalica Nieciecza 1:0. Wymarzony debiut "Jędrzeja"!

O takich meczach mówi się "walka o 6 punktów". Po te punkty sięgnęła Arka, pokonując dobrze zorganizowany zespoł z Niecieczy. Arka goni czołówkę!

21.kolejka I ligi

Arka - Termalica Nieciecza 1:0 (0:0)
Bramki: Jędrzejowski 77'

Arka: Szlaga - Radzewicz, Jarun, Mazurkiewicz, Krajanowski - Tomasik, Pruchnik,  Jarzębowski, Kowalski (75' Jędrzejowski) - Flis (82' Kasperkiewicz) - Nwaogu (61' Kuklis)

Termalica: Nowak - Jarecki, Pleva, Czerwiński, Kowalski, Pawlusiński, Lipecki, Baran, Biskup (84' Drozdowicz), Trafarski (84' Szczoczarz), Rybski

Żółte kartki: Jarun - Baran

Sędzia: Jarosław Rynkiewicz (Szczecin).

Widzów: 3850
Materiał przedstawiający kulisy meczu w ARKA-TV

3 min - oba zespoły na początku przede wszystkim uważają, żeby nie popełnić błędu

6 min - dośrodkowanie z lewej strony Tomasika strzałem z pierwszej piłki starał zamykać Flis. Niecelnie, ale to była dobra akcja żółto-niebieskich

10 min - kibice dość jednoznacznie oceniają pracę arbitra Rynkiewicza. Zdaje się ewidentne przewinienia piłkarzy z Niecieczy niebyły dla niego widoczne.

15 min - arkowcy starają się przejąć inicjatywę, ale na razie dobrze bronią się goście

16 min - doskonała akcja Kowalskiego. Szarża prawą stroną zakończyła się dosrodkowaniem na Nwaogu, ale Nigeryjczyka wyprzedza Nowak. Piłka spada pod nogi Flisa, który z półobrotu oddaje strzał na bramkę, lecz po rykoszecie mamy tylko rzut rożny!

18 min - po dośrodkowaniu Kowalskiego pierwszy strzał na bramkę Arki oddał Trafarski, ale Szlaga mógł spokojnie obserwować, jak piłka mija bramkę w bezpiecznej odległości.

28 min - Tomasik dośrodkowuje w pole karne z rzutu wolnego. Piłka spada pod nogi Nwaogu, ale ten za późno sie zorientował w tej sytuacji i niebezpieczeństwo zażegnał Nowak.

29 min - Tomasik posyła kolejną piłkę w pole karne, a tym razem głową uderzył Jarun, lecz zabrakło mu precyzji.

34 min - Tomasik z rzutu rożnego wykłada piłkę na 18m Kowalskiemu, niestety strzał naszemu skrzydłowemu kompletnie nie wyszedł

35 min - znów Kowalski przed szansą i znów mozna miec sporo zastrzeżeń do uderzenia młodego pomocnika Arki

37 min - Rybski pozazdrościł środowego uderzenia przewrotką Kuklisowi i tw ten sam sposób spróbował zakończyć rzut rożny gości. Na szczęście udało się ten strzał zablokować!

40 min - ależ groźnie pod bramką Szlagi! Do bezpańskiej piłki w polu karnym dopadł Pawlusiński i oddał strzał po ziemi, który minimalnie minął słupek.

42 min - Pruchnik wykłada piłkę Radzewiczowi, a ten posyła piłkę nieznacznie nad poprzeczką!

45 min - Kowalski dośrodkował w pole karne na głowę Flisa i gdyby nasz młodziezowiec trochę dokładniej zgrał piłke do pozostawionego bez opieki Nwaogu, moglibyśmy zdobyć bramke do szatni. Niestety stało się inaczej...

PRZERWA - do przerwy nie ogladaliśmy bramek przy Olimpijskiej. Arkowcy przeważają, ale muszą być też czujni w defensywie, bo goście z Niecieczy pokazują, że potrafią stworzyć zagrożenie pod przeciwną bramką. Zobaczymy, czy trener Nemec zdecyduje się wprowadzić na boisko "ofiarę" przepisu o młodzieżowcu Piotra Kuklisa, który jest przecież najskuteczniejszym Arkowcem w tym sezonie.

46 min - obie drużyny rozpoczynają bez zmian w składach

46 min - strzał celny Barana z 20 metrów, lecz w sam środek bramki i Szlaga pewnie łapie piłkę.

48 min - zagranie w pole karne Pruchnika odbija Nowak, a piłka o mały włos nie spadła pod nogi Flisa.

52 min - nieudana próba strzału Rybskiego z 18m

54 min - wrzutka z wolnego Radzewicza spada na głowę Tomasika, który próbował zaskoczyc Nowaka, lecz nieudanie

57 min - arkowcy raz po raz w tym meczu próbują dosrodkowań, lecz za każdym razem dobrze radzą sobie piłkarze w jaskrawo pomarańczowych strojach.

59 min - Szlaga dobrze broni strzał z bliskiej odległości Trafarskiego!

61 min - na boisku pojawia się Kuklis, który zmienia dużo walczącego, ale nieskutecznego dziś Nwaogu.

66 min - tym razem z dystansu swoich sił próbuje Krajanowski, niestety znów bez wiekszego zagrożenia bramce Nowaka

69 min - Pawlusiński strzela z podobnym efektem jak popularny "Tolek"

71 min - trochę chaosu w polu karnym Arki, szczęście jednak  przy gdynianach

73 min - ten scenariusz już znamy - Kowalski ogrywa rywala na prawym skrzydle, ale jego dośrodkowaniu brak dokładności

77 min - GOOOOL dla Arki! Tomasik posyła ostrą piłkę w pole karne, a tam świetnie odnajduje się Jędrzejowski, który chwilę wcześniej pojawił się na boisku! Ależ debiut!

80 min - potworne zamieszanie w naszym polu karnym, obrońcy blokują chyba cztery uderzenia gości!

86 min - goście z Niecieczy desperacko szukają wyrównania. Arka trochę nerwowo, ale skutecznie się broni i szuka szczęścia w kontrach.

89 min - ależ emocjonująca końcówka! Arka ofiarnie powstrzymuje kolejny atak Termaliki i kontruje, Kasperkiewicz dokładnie podaje do Tomasika, a naszemu pomocnikowi w ostatniej chwili piłke z nogi zdejmuje jeden z obrońców gości

KONIEC - Arka wygrywa z Niecieczą i goni czołówkę ligi! Wygrana nie przyszła łatwo i dlatego tym lepiej smakują trzy oczka!