14.03.2012

PP: Arka - Śląsk 2:0. Arka bliska półfinału!

Arka po bardzo dobrym meczu i świetnym widowisku udokumentowała swoją wyższość nad Śląskiem Wrocław i wygrała pierwszy mecz ćwierćfinałowy PP 2:0!

Puchar Polski: 1. mecz ćwierćfinałowy

Arka - Śląsk Wrocław 2:0 (0:0)

Bramki: Kuklis 53', Tomasik 80'

Arka: Szlaga - Radzewicz (86' Niedziela), Jarun, Benevente, Krajanowski - Tomasik, Pruchnik (89' Radosavljević), Jarzębowski, Kowalski - Kuklis - Nwaogu (69' Flis).

Śląsk: Kelemen - Spahić, Pietrasiak, Fojut, Socha - Ćwielong, Dudek, Cetnarski, Mraz - Ł.Gikiewicz (78' Sztylka) - Voskamp (46' Celeban).

Żółte kartki: Tomasik, Kowalski, Kukli, Jarun
Czerwona kartka: Fojut

Sędzia: Paweł Pskit (Zgierz).

Widzów: 4700

Zanim rozbrzmiał pierwszy gwizdek minutą ciszy uczczono pamięć zmarłych: byłego piłkarza Arki Józefa Murawskiego oraz byłego reprezentanta Polski Włodzimierza Smolarka.

2 min - obie drużyny rozpoczęły bardzo ostrożnie

5 min - dośrodkowanie Krajanowskiego zamieniło się w strzał. Kelemen zachował jednak czujność.

6 min - dośrodkowanie debiutującego w roli kapitana Arki Jarzębowskiego, ale znów pewnie interweniował Kelemen.

9 min - kolejna świetna akcja Arki i najlepsza okazja na gola. Strzelał z 16m Kuklis, do odbitej piłki doszedł jeszcze Nwaogu, ale Kelemen końcówkami palców ratuje swój zespół!

9 min - strzał z dystansu Tomasika, ale tylko rzut rożny po rykoszecie.

12 min - fantastyczny strzał Pruchnika z 30m, Kelemen ofiarnie broni!

14 min - Śląsk na razie nie potrafi wymienić kilku celnych podań i szybko traci piłkę...

17 min - pierwsza akcja wicemistrza Polski. Po kontrze zainicjowanej jeszcze na własnej połowie, Cetnarski oddaje strzał, który ostatecznie przynosi im tylko rzut rożny.

21 min - Wrocławianie nabrali wiary we własne umiejętności, bo znów zdołali oddać strzał, a konkretnie Gikiewicz, ale skuteczną interwencją zdążył Jarun.

24 min - Mraz z rzutu wolnego trafia w mur

26 min - z 22m szczęścia spróbował Socha, ale piłka w bezpiecznej odległości minęła bramkę Szlagi. Mecz zdecydowanie się wyrównał.

28 min - w pojedynku biegowym Pietrasiak - Nwaogu lepszy ten pierwszy.

29 min - po dośrodkowaniu Tomasika i błędzie obrońców gości, przed szansą stanął Kowalski. Przymierzył w długi róg, ale niestety chybił.

32 min - kolejny rzut rożny dla Arki. Szkoda, że przy dośrodkowaniu zabrakło precyzji.

37 min - gra toczy się na połowie gości, ale na razie brak zagrożenia bramki Kelemena

38 min - dośrodkowanie Tomasika z rzutu wolnego wpada wprost w ręce Kelemena

39 min - Ćwielong dwukrotnie w jednej akcji zaprzepaścił idealne okazje do zdobycia bramki! Najpierw przegrał pojedynek sam na sam ze Szlagą, a po chwili głową nie trafił do pustej bramki!

40 min - w akcji pięciu arkowców przeciw trójce wrocławian, Tomasik zdecydował się na strzał zza pola karnego, który skutecznie obronił bramkarz Śląska.

44 min - wywalczoną przez Nwaogu piłkę otrzymał Pruchnik, który bez namysłu strzelił. Nad bramką.

45 min - Wychodzącego na czystą pozycję Nwaogu sfaulował Fojut. Czerwona kartka dla obrońcy Śląska!

45 min - rzut wolny z 18m. Po krótkim rozgraniu uderzył Tomasik, piłka odbija się od obrońcy Śląska i zmienia kierunek, ale Kelemen znów nie dał się zaskoczyć!

PRZERWA - interesująca pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, choć sytuacji do zdobycia goli nie brakowało. Oby przewaga liczebna gospodarzy pozwoliła im odnieść zwycięstwo!

50 min - Kowalski świetnie powalczył o piłkę w narożniku boiska, wpadł w pole karne i zagrał na 16 metr, ale tam Radzewicz pechowo skiksował!

52 min - Radzewicz dośrodkował z rzutu rożnego, a Pruchnik główkował. Piłka znów minęła bramkę...

53 min - GOOOL! Radzewicz idealnie obsłużył Nwaogu, strzał Nigeryjczyka został zablokowany, do odbitej piłki na 20m dopadł Jarzębowski, który huknął w poprzeczkę, po czym futbolówka dotarła do Kuklisa, a nasz pomocnik przewrotką daje prowadzenie Arce!

64 min - znów Kowalski wywalczył piłke pod polem karnym Śląska, a Jarzębowski oddał techniczny strzał, lecz nieznacznie niecelny.

68 min - kolejna fantastyczna centra Radzewicza. Jaka szkoda, że z piłką minęło się aż trzech zawodników w zółto-niebieskich kostiumach!

73 min - znów Kowalski zabrał się z piłką w pole karne, ale tym razem nie wyszło mu podanie, bo piłka wpadła wprost w ręce Kelemena.

75 min - ależ blisko drugiej bramki dla Arki. Tomasik zagrał wzdłuż bramki, a "nabity" na nią Flis nie trafił do bramki!

76 min - kibice próbują dopingować swoich pupili głośnym "Ole!"

80 min - GOOOOL! Jarun zagrał za plecy obrońców do Tomasika, ten rozegrał piłkę z Flisem i wpakował piłkę do sieci!

82 min - trwa ogromna radość kibiców Arki na trybunach!

85 min - kontrowersyjna decyzja arbitra przyznająca rzut wolny z 20m dla Śląska. Całe szczęście piłka odbija się od muru i opuszcza boisko.

KONIEC - wielki triumf Arki nad wicemistrzem Polski i wiceliderem T-Mobile Ekstraklasy! Czy trudno o lepsze zaproszenie od piłkarzy na stadion przy Olimpijskiej? Arka bliżej półfinału!