05.03.2012

Wzmocnieni juniorzy wygrali z Wietcisą.

Wzmocnieni Mateuszem Szwochem i Fabianem Słowińskim juniorzy starsi pokonali trzeci zespół IV ligi - Wietcisę Skarszewy 1:0 (1:0).

Sparing juniorzy starsi:

Arka JS - Wietcisa Skarszewy 1:0 (1:0)

Bramka: Wardziński 8'

Arka JS: Kamola (75' Skulich), R. Robakowski, Marcjanik, Stolc, Krause (70' Haberka), Szwoch, Kreft, Słowiński, Seweryn, Patelczyk, Wardziński (45' Patok)

Juniorzy Arki tym razem sprawdzili się na tle trzeciej drużyny 4 ligi - Wietcisy Skarszewy.

Mecz rozstrzygnął się niemal na samym początku. Bramkę ładnym uderzeniem "przerwotką" zdobył Maciej Wardziński. Był to zresztą jeden z bardziej aktywnych zawodników tego meczu. W 30 min. mógł podwyższyć wynik spotkania, lecz w sytuacji sam na sam źle przyjął piłkę i obrońcy zdążyli zablokować jego uderzenie.

Do przerwy lepsze wrażenie sprawiali nasi juniorzy wzmocnieni kolegami z pierwszego zespołu: Mateuszem Szwochem i Fabianem Słowińskim.  Po przerwie gra była bardziej otwarta z obu stron, a sytuacje miała jedna i druga drużyna. Dobrze spisywali się jednak bramkarze lub zawodziła skuteczność. Idealnej sytuacji nie wykorzystał m.in. Słowiński - górą był bramkarz ze Skarszew oraz Szwoch uderzając niecelnie w dogodnej sytuacji.

Zasłużone zwycięstwo gdynian, którzy z niecierpliwością czekają na ligę.