TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

chignahuapan

Aktualności

img

18.02.2012

V edycja Arka Partner Cup 2012 im. Józefa Barbachena dla...Arki!

W sobotę odbył się turniej halowej piłki nożnej „Arka Partner Cup"  2012. Była to już V edycja turnieju poświęconego pamięci zasłużonego zawodnika, a potem wychowawcy, trenera i działacza Arki - Śp. Józefa Barbachena.

 

Organizatorzy poprzez wystawioną drużynę nie byli tym razem zbyt gościnni i w finale pokonali 1:0, po bramce Dariusza Ulanowskiego strzelonej 45 sekund przed końcem meczu, drużynę reprezentującą ORP Błyskawica.

 

Zanim doszło do finału mieliśmy zaciętą walkę w grupach eliminacyjnych, a potem w półfinałach gdzie w obu przypadkach decydowały serie rzutów karnych.

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/IMG_1488_6e9eed71a577f5e0edbe3455bfe3c2c1.jpg

 

Eliminacje  (mecze po 6 minut bez zmian stron):

 

Przy tej samej liczbie punktów o kolejności decydował mecz bezpośredni. 

 
Grupa A:

 

Drużyna Arki składająca się z trenerów, byłych zawodników oraz dyrektora marketingu i grafika w ostatnim meczu grupowym pokonała mającą zapewniony już awans Błyskawicę 2:1 tracąc bramkę tuż przed końcem. Na inne rozstrzygnięcie liczyła drużyna Miasta Gdynia, która pokonała wcześniej AG Biuro 1:0. Ostatecznie zajęła 3 miejsce w grupie A.

 

 U’7 – AG BIURO   0:1

 KB DOM – ORP BŁYSKAWICA  0:2

 MIASTO GDYNIA  - U’7  0:0

 AG BIURO – KB DOM  1:0

 BŁYSKAWICA – MIASTO GDYNIA   1:0

 KB DOM – U’7   0:0

 MIASTO GDYNIA – AG BIURO 1:0

 BŁYSKAWICA – U’7 1:0

 KB DOM – MIASTO GDYNIA 0:3

 AG BIURO - BŁYSKAWICA 2:1

 

Tabela:

 

1. Arka Gdynia Biuro 9 pkt br. 4-2

2. ORP Błyskawica 9 pkt 5-2

3. Miasto Gdynia 7 pkt 4-1

4. U'7 2 pkt 0-2

5. KB Dom 1 pkt 0-6

 

W grupie B składajacej się z 6 zespołów nieco łatwiej było odrobić "wpadkę", a najlepiej spisała się drużyna GOSiR-u, która jedyne punkty straciła po remisie 1:1 z MTM. W meczu o 1 miejsce w grupie pokonała Radio Plus 1:0. Wcześniej Radio Plus w meczu o 2  lokatę i awans do półfinału pokonało MTM 1:0.

 

 Grupa B:

 

MTM – COCA COLA  0:1

GOSiR - SUCHOCKI  1:0
SUCHOCKI – RED BOX 1:1
GOSiR – RED BOX  1:0
RADIO PLUS - SUCHOCKI  2:0
RED BOX - MTM   0:3
GOSiR – MTM  1:1
COCA COLA – RADIO PLUS  0:0
MTM - SUCHOCKI   1:0
GOSiR – COCA COLA  1:0
R PLUS – RED BOX 2:1
COCA COLA - SUCHOCKI 0:1
MTM – RADIO PLUS 0:1
RED BOX – COCA COLA 0:1
GOSiR– RADIO PLUS 1:0


Tabela:

 

1.GOSiR  13 pkt br. 5-1

2. Radio Plus 10 pkt 5-2

3. Coca - Cola 7 pkt 2-2

4. MTM 7 pkt 5-3

5. PIB Suchocki 4 pkt 2-5

6. Red Box 1 pkt 2-8

 

PÓŁFINAŁY (mecze 2x 5 minut) :

 

W obu półfinałach padły remisy, a o awansie decydowały rzuty karne. W pierwszym półfinale niepotrzebne były dodatkowe serie, gdyż dwukrotnie obronił strzały zawodników Radia Plus Arkadiusz Zagórski, który potem sam trafił dając awans do finału gospodarzom.

 

Arka Gdynia Biuro - Radio Plus 1:1 (0:0) k.2:0

 

Bramki: 1:0 Kamil Potrykus (5'49), 1:1 Marek Braun (8'00)

 

Rzuty karne : 0:0 broni Zagórski, 1:0 Pertkiewicz, 1:0 broni Zagórski, 2:0 Zagórski.

 

W II pólfinale bramki padły do przerwy, a zawodnicy wykazywali się skutecznością w serii rzutów karnych. Ostatecznie "wojnę nerwów' wygrała Błyskawica, której bramkarz sam najpierw nie pokonał kolegi z GOSiR-u, ale potem  broniąc dwa strzały zapewnił drużynie awans do finału.

 

 

ORP Błyskawica - GOSiR Gdynia 1:1 (1:1) k. 6:5

 

Bramki: 1:0 Karol Pelikan (3'00), 1:1 Rafał Klajnert (4'00)

 

Rzuty karne: 0:0 broni Tojek, 0:1 Czuk, 1:1 M.Pelikan, 1:2 Szweda,2:2  K.Pelikan, 2:2 broni Zając, seria dodatkowa:  3:2 M.Pelikan, 3:3 Ziółkowski, 4:3 Skotarczak, 4:4 Cząstka, 4:4 strzela bramkarz Błyskawicy Zając obok słupka, 4:4 broni Zając, 5:4 Sikora, 5:5 bramkarz GOSiR Tojek, 6:5 K.Pelikan, 6:5 strzał Czuka broni Zając.

 

 

W meczach finałowych najpierw Radio Plus - największa niespodzianka imprezy -  pokonało GOSiR 2:0, a w finale gospodarze po raz drugi znaleźli sposób na Błyskawicę zdobywając "złotą bramkę" w ostatniej minucie meczu.

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/IMG_2124_4bf04a75c3b7b885605ac361626c86a9.jpg

 Strzelcem tej bramki był Dariusz Ulanowski, który symbolizuje to co cenił także patron naszej imprezy Śp. Józef Barbachen - przywiązanie do barw klubowych! Brawo "Uli"!

 

MECZ  O 3 MIEJSCE  (2x 5 minut)

 

Radio Plus - GOSiR 2:0 (0:0)

 

Bramki: 1:0 Piotr Szwoch (8'20), 2:0 Piotr Jagodziński (9'26)

 

FINAŁ (2x 5 minut)


Arka Gdynia  Biuro - ORP Błyskawica 1:0 (0:0)

 

Bramka: 1:0 Dariusz Ulanowski (9'15)

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/IMG_2217_1fcb51c0803e7341078c2cbfd77c5f07.jpg

 

Nagrody pod nieobecność Pani Janiny Barbachen wręczał przyjaciel Pana "Ziutka" Pan Waldemar Michalski - były zawodnik Arki z lat 60-tych.

 

Z kolei trener Jacek Dziubiński w krótkim wspomnieniu Pana "Ziutka" podkreślił, iż powstaje grupa inicjatywna, która dążyć będzie do tego aby na nowym stadionie pojawiły się tablice upamiętniające zarówno  patrona naszego turnieju "Arka Partner Cup"  jak i  śp. Zbigniewa Bielińskiego. 

 

 

KOŃCOWA KLASYFIKACJA:

 

  http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/IMG_1715_5b6814083870abc307fa8ee9ba433849.jpg

1. Arka Gdynia Biuro (skład: bramkarz: Arkadiusz Zagórski, Wojciech Pertkiewicz - kapitan - 1 bramka w turnieju, Kamil Potrykus - 2 bramki w turnieju, Dariusz Ulanowski- 1, Krzysztof Janczak - 1, Robert Wilczyński- 1, Jacek Dziubiński)

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/IMG_1744_37f243aeb00fa87bcf9af092e881f76a.jpg

 2. ORP Błyskawica (bramkarz: Dawid Zając, Marek Pelikan - kapitan, Rafał Nakonieczny, Robert Fedeczko, Damian Popowniak, Tomasz Sikora, Paweł Łacko - 2, Karol Pelikan - 4, Ariel Sobczak, Grzegorz Skotarczak)

 

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/IMG_1725_4a048609eeab7d7879aa6718c8833556.jpg

3. Radio Plus (bramkarz: Marian Jasiński, Przemysław Kuciński - 1, Michał Ciesielski - 2, Jacek Wróblewski - 1, Piotr Szwoch - 1, Adam Hlebowicz, Zbigniew Braun - kapitan , Marek Braun - 1, Piotr Jagodziński - 2)

 

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/IMG_1734_6c0d6168e28ac57292e5254e2d3e609f.jpg

4. GOSiR (bramkarz: Grzegorz Tojek - grał także w drużynie Miasta Gdynia, Grzegorz Szweda - 1, Rafał Klajnert - 2, Tomasz Cząstka, Daniel Czuk - kapitan, Wojciech Łabiak, Jarosław Ziółkowski - 2)

 

 

Najlepszy strzelec: Karol Pelikan (ORP Błyskawica) - 4 bramki

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/IMG_2230_2528d7ff9d590f16033a2e0b03404994.jpg

 

 

Najlepszy bramkarz: Dawid Zając  (ORP Błyskawica)

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/IMG_2243_6743c0b526d8022cc4b66184a9f6149d.jpg

 

Sędziowali: Zygmunt Zaborowski i Michał Żurawski).

 

 

Dziękujemy GOSiR-owi za udostępnienie hali, Coca - Coli za wsparcie turnieju napojami dla drużyn, a piekarni Pana Jacka Kozłowskiego  za wspaniałe drożdżówki jakimi posilały się drużyny i ich kibice podczas turnieju.

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/IMG_1396_f5e75ec26c0d8737286b82c277023928.jpg

 Najlepsze grupy kibiców miały firmy Suchocki i KB Dom!

 

 tr








Poprzedni Następny

Mapa Strony