31.10.2011

Juniorzy zagrali na "szóstkę"

Już zdążyliśmy się przyzwyczaić do wysokich zwycięstw naszych drużyn juniorskich. Nie inaczej było w miniony weekend. Nasi młodzi piłkarze zaaplikowali swoim rywalom w Malborku po 6 goli i odnieśli kolejne przekonujące zwycięstwa.

Pomezania Malbork  - Arka Gdynia  0:6 (0:3)

Bramki: Wardziński 29', Patelczyk 36', 60', Haberka 44', Orczyk 70', 76'

Arka: Kamola(70' Skulich), Haberka, Robakowski, Stolc, Sulewski (60' Piechowski), Kwasnik, Matys (60' Marcjanik), Kreft, Mokwa (60' Orczyk), Patelczyk, Wardziński.

Juniorzy starsi Arki nie zwalniają tempa wygrywając trzynasty kolejny mecz. Pomimo nie najlepszej gry na początku spotkania, arkowcy wygrali zdecydowanie z Pomezanią w Malborku i umocnili się na pozycji lidera. Pierwsza bramka wpadła w 29 minucie spotkania, po prostopadłym podaniu Damiana Matysa gola uzyskał Maciej Wardziński. Siedem minut później, po dograniu z bocznego sektora boiska przez Mikołaja Krefta, Kamil  Patelczyk podwyższył na 2:0. Tuż przed przerwą po rzucie rożnym bramkę do szatni strzelił uderzeniem głową Kamil Haberka.

Po przerwie obraz gry  nie zmienił się, Arka atakowała, a kolejna bramka padła po kwadransie gry. Akcję Radosława Robakowskiego wykończył ponownie najlepszy strzelec drużyny - Kamil Patelczyk. Dziesięć minut później, podanie Przemysława Stolca na bramkę zamienił Sebastian Orczyk. Ten sam zawodnik w 76 minucie ustalił wynik spotkania,  wykańczając akcję Macieja Wardzińskiego. Wynik mógł być wyższy lecz jeszcze w kilku dogodnych sytuacjach młodzi gdynianie  pudłowali.

Pomezania Malbork  - Arka Gdynia  1:6 (1:4)

Bramki: Mańkowski 25' - Fierka 7', Formella 8', Mosiejko 13', 38', Mozler 64', 68'

Arka: Machola, Maślak (50' Stanuch), Miotk (68' Bolda), Dampc (62' Miastnikow), Molęda, Liedtke, Mosiejko, Nalepa, Galeniewski (41' Kowalczyk), Formella (62' Mozler), Fierka.

W niedzielę zawodnicy juniorów młodszych Arki zdecydowanie wygrali z Pomezanią Malbork 6:1. Mecz szybko ułożył się po myśli arkowców. Już w 7 minucie celnie do bramki trafił Michał Fierka. Minutę później było  już 2:0,  skutecznie podanie strzelca pierwszej bramki wykorzystał Dariusz Formella. Nie minął kwadrans, a na tablicy wyników widniał wynik 3:0, po skutecznej dobitce Damiana Mosiejko. Szybko strzelone bramki niestety wprowadziły rozluźnienie w szeregach żółto-niebieskich, szczególnie w grze defensywnej, co spowodowało utratę bramki. Pod koniec pierwszej połowy gola na 4:1 zdobył ponownie Mosiejko. W drugiej odsłonie  zawodnicy Arki nadal posiadalii dużą przewagę, stwarzając sobie wiele dogodnych sytuacji, z których wykorzystali  tylko dwie, a dokładnie uczynił to Łukasz Mozler.