19.10.2011

1/8 finału PP: Arka - Polonia Warszawa 3:1! Mamy ćwierćfinał!

Arka awansowała do 1/4 finału Pucharu Polski! Podopieczni Petra Nemca jak najbardziej zasłużenie pokonali Polonię Warszawa 3:1 i czekają na kolejnego rywala!

1/8 Pucharu Polski

Arka Gdynia - Polonia Warszawa 3:1 (2:0)

Bramki: Mazurkiewicz 17, Jarzębowski 29', Ivanovski 72' - Todorovski 48'

Arka: Szlaga - Krajanowski, Mazurkiewicz, Łągiewka, Radzewicz - Kowalski (90' Niedziela), Jarzębowski, Benat, Kuklis - Surdykowski (68' Flis), Ivanovski (89' Kasperkiewicz).

Polonia: Gliwa - Todorovski, Baszczyński, Sadlok, Cotra - Przybecki (46' Wszołek), Trałka, Jodłowiec, Sultes (89' Piątek), Bonin - Cani (78' Grunt)

Żółte kartki: Mazurkiewicz, Ivanovski - Cotr, Wszołek

Czerwone kartki: Wszołek (86' za dwie żółte)

Sędzia: Jacek Małyszek (Lublin).

Widzów: 3900

Kulisy meczu w ARKA-TV

3 min - Pierwsze minuty należą do Polonii, która prostopadłymi piłkami stara sie rozmontować obronę Arki

4 min - pierwsza akcja Arki i od razu z gatunku tych stu procentowych! Na jedenastym metrze piłkę dostaje Ivanovski i oddaje strzał - tuż obok bramki!

12 min - od kliku minut żadna ze stron nie zdołała skonstruować akcji, która dawałaby mozliwość choćby spróbowania strzału na bramkę

17 min - piłkę w środku pola przyjął Mazurkiewicz, podbiegł pare kroków i uderzył z 25 metrów. Fatalny błąd popełnił Gliwa, któremu piłka z rąk wpadła do bramki!

20 min - próbę Mazurkiewicza chciał skopiować Ivanovski i pomylił się tylko o kilkanaście centymetrów!

29 min - filmowa akcjażółto-niebieskich! Sprytne rozegranie rzutu wolnego w głębi pola Kowalskiego do Radzewicza, ten dosrodkował w pole karne, a Jarzębowski uprzedził wszystkich obrońców z Warszawy i posłał futbolówką prawą nogą w długi róg bramki Gliwy! 2:0 dla Arki!

32 min - kilka zagrań z pierwszej piłki i strzał z okolic narożnika pola karnego Arki po długim słupku Benata. Nieznacznie chybiony!

34 min - pierwszy groźny strzał gości. Sultes uderza z 18m tuż przy prawym słupku bramki Szlagi.

40 min - najlepszy w zespole Czarnych Koszul Pavel Sultes oddaje kolejny strzał w kierunku bramki Szlagi, tym razem celny. Bramkarz gospodarzy jednak pewnie chwycił futbolówkę.

45 min - Polonia nieporadnie stara się skonstruowac jakąś akcję ofensywną. Arka tymczasem spokojnie wyczekuje na swoje okazje.

PRZERWA - ewentualny awans Arki byłby niespodzianką, a mimo to, to gdynianie są bliżsi tego celu, bo do przerwy zasłużenie prowadzą z siódmym zespołem Ekstraklasy!

48 min - rzut wolny dla Polonii z ok. 20m od bramki Szlagi. Zamieszanie przed jego wykonaniem było ogromne, a po jego zakończeniu Todorovski uderzył nie do obrony!

56 min - Polonia przeważa i piłka rzadko opuszcza połowę boiska żółto-niebieskich

58 min - goście byli bliscy wyrównania. Piłkę wzdłuż bramki puścił Sultes i centymetrów zabrakło Cani'emu, aby wbić ją do bramki

64 min - Arka nie po raz pierwszy w tym meczu w ładnym stylu uwalnia się spod nacisku Polonii, wymieniając kilkanascie podań na jeden kontakt.

72 min - cudem Arka uchroniła się od straty gola, gdy Szlaga dwukrotnie bronił strzały Caniego z kilku metrów, a w odpowiedzi Arka przeprowadziła fantastyczną kontrę, po której Ivanovski wyszedł na sytyację sam na sam z Gliwą i posłał piłkę do siatki!

77 min - w pole karne dośrodkowywał Sultes, a głową uderzał Bonin, na szczęście niecelnie!

87 min - Arka już niepodzielnie rządzi na boisku, a przykładem bezradności Czarnych Koszul jest druga żółta kartka dla Wszołka