01.07.2011

Olimpia - Arka 3:2. Zadecydowały rzuty rożne.

Arka Gdynia niestety przegrywa drugi sparing z kolei. Zespół Petra Nemca uległ elbląskiej Olimpii 3:2. Gole dla Arki strzelali Wojciech Reiman i Jakub Kowalski, który był jednym z wyróżniającyh się zawodników.

Olimpia Elbląg - Arka Gdynia 3:2 (1:2)

Bramka:  Ledieniow 7', Kołosow 51', Benkowski 54' -  Reiman 29', Kowalski 45'

Arka: Zoch -  Modelski (40' Kowol), Mazurkiewicz, Płotka, Krajanowski - Kowalski, Kasperkiewicz, Reiman, Stozicky - Surdykowski, Prochazka.

Arka (od 45 min.): Zoch - Brodziński, Łągiewka, Siebert, Kowol - Kowalski (70' Bułka), Budziński, Czoska, Sulima - Arifović, Giovanni.

Olimpia (skład wyjściowy): Jaworek - Zontek, Benkowski, Wojciechowski, Basić - Fedoruk, Grudzień, Sierant, Pietroń - Kaczmarczyk, Ledieniow.

Nieszczęśliwie dla żółto-niebieskich rozpoczął się sparing rozgrywany w Elblągu. Już w 7. minucie piłkę w środku pola stracił Procházka.  Pomocnicy Olimpii odpowiedzieli prostopadłym podaniem za plecy naszych obrońców. Sytuacji tej nie zmarnował jeden z napastników gospodarzy przejmując futbolówkę i strzelając obok bezradnego Zocha.

Arkowcy nie odstawiając nogi zwinnie przeprowadzili akcję bramkową. Procházka w pełni się zrehabilitował za stratę na początku meczu. Przepiękne podanie Czecha w pole karne otworzyło drogę do bramki Olimpii. Akcję zamykał Reiman, wbiegając na pełnej szybkości w pole karne. Będąc w sytuacji "sam na sam" wyrównał wynik spotkania przerzucając piłkę nad elbląskim bramkarzem.

Wymuszona zmiana w drużynie żółto-niebieskich w 40. minucie spotkania. Z grymasem bólu na twarzy boisko opuszcza Filip Modelski, prawdopodobnie kontuzja nogi. Na boisko, w jego miejsce wbiega Michał Kowol.

Gol do szatni. W oczekiwaniu na ostatni gwizdek arbitra kończący pierwszą połowę Arka przeprowadza kontrę z lewej strony boiska. Po dośrodkowaniu Janusza Surdykowskiego piłkę w siatce umieszcza Jakub Kowalski pozbawiając golkipera gospodarzy szans na interwencję.

Pierwsze 20 minut pierwszej połowy na boisku przeważała drużyna gospodarzy. Po stracie pierwszej bramki Arką ostro zaatakowała i do końca połowy meczu miała widoczną przewagę nad rywalem, czego dowodem są bramki.

Do drugiej połowy meczu Arka przystąpiła w zupełnie innym składzie. Analogicznie i ten początek połowy nie był dla nas szczęśliwy. W 51. minucie spotkania Olimpia wykorzystała rzut rożny. Nasi obrońcy nie potrafili wybić piłki z pola karnego, a zamieszanie wykorzystał jeden z zawodników Olimpii pakując piłkę do bramki z najbliższej odległości.

W  54. minucie sparingu kolejny rzut rożny dla Olimpii Elbląg i kolejny gol. Najwyżej wyskakujący zawodnik oddaje celny strzał głową.

W 70. minucie meczu Arka przeprowadziła drugą zmianę w zespole. Boisko opuścił  Jakub Kowalski, a w jego miejsce wszedł dobrze znany elbląskim kibicom - Krzysztof Bułka.

Ostatni gwizdek arbitra. Gdyńska Arka przegrywa z Olimpią Elbląg 3:2. Biorąc pod uwagę całe spotkanie to Arka była drużyną dominującą, ale niestety niewiele z tego wynikło. Komentując wynik meczu należy pamiętać, że drużyna jest cały czas w trakcie przebudowy. Do zawodników wyróżniających się w dzisiejszym sparingu niewątpliwie należy zaliczyć Jakuba Kowalskiego. Następne mecze sparingowe żółto-niebiescy rozegrają już na obozie we Wronkach. Przypomnijmy, że rywalami Arki będą Omonia Nikozja i Górnik Wałbrzych.