TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan
Arka-Facebook Arka-Instagram Arka-Twitter Arka-YouTube Arka-TV Bilety Liga typera Stowarzyszenie Inicjatywa Arka
gdyniasport

Aktualności

img

22.06.2011

Bez zabijania piękna futbolu. (trojmiasto.pl)

Takiego turnieju jeszcze chyba nie było. Stowarzyszenie Inicjatywa Arka na najbliższą sobotę i niedzielę zaprosiło do Gdyni 16 drużyn z rocznika 1999. Tak jak w typowych rozgrywkach rozgrywać one będą mecze według określonego schematu, ale ich wyniki nie posłużą do ustalenia końcowej tabeli. Takiej nie będzie, gdyż organizatorzy wyszli z założenia, że "presja wygranej czy przegranej zabija piękno futbolu, a w zawodnikach ducha odkrywcy żądnego przygód". Portal trojmiasto.pl patronuje temu przedsięwzięciu.

 

Rozgrywanie turniejów dla najmłodszych adeptów piłki nożnej to dobra tradycja Gdyni. Odbywają się one zarówno zimą, w wersji halowej jak latem, na otwartych boiskach. W najbliższą sobotę areną zmagań będzie sztuczne boisko na Witominie przy ul. Nauczycielskiej 14.

-Gdzie jak nie w Gdyni, otwartej na sport, a kojarzonej z morzem, plażą, wypoczynkiem i nowoczesnością może być piękniejszy początek wakacji? Tę swoistą inaugurację okresu wypoczynku dla najmłodszych postanowiliśmy zainaugurować z piłką - wyjaśnia Jarosław Kopański, jeden ze współorganizatorów rozgrywek. 

Stowarzyszenie Inicjatywa Arka do turnieju zaprosiło 16 czołowych drużyn rocznika 1999 w kraju. Umiejętności trzech zespołów żółto-niebieskich sprawdzą: litewski Baf Wilno, Lechia Gdańsk, Cracovia, Chrzciciele Tychy, SMS Łódź, Bródno Warszawa, AP 21 Kraków, Rozwój Katowice, Zawisza Bydgoszcz, Piast Gliwice, Motor Lublin oraz dwa teamy Korony Kielce.

W sobotę mecze rozpoczną się o godzinie 8.30, a w niedzielę od 9.00. Na wszystkie dla publiczności jest wstęp wolny. Mimo że przed dwunastoletnimi piłkarzami istny maraton meczów to tym w zasadach rywalizacji jest istotne nowum. 

- Presja wygranej czy przegranej zabija piękno futbolu, a w zawodnikach ducha odkrywcy żądnego przygód. Niech mali piłkarze zmierzą się w sportowej rywalizacji, gdzie nikt nie liczy bramek punktów oraz nie śledzi tabeli. System rozgrywek nie ma na celu wyłonienie zwycięzcy, a rozegranie dużej ilości spotkań i odkrycie największych talentów - przedstawia motto turnieju Jarosław Kopański

Tym samym w Gdyni organizatorzy nie zamierzają nie liczyć punktów oraz bramek, a na koniec turnieju nie zostanie ogłoszona końcowa tabela.

- Nasz zespół uczestniczy w wielu turniejach w kraju i za granicą. Praktycznie w większości meczów wywierana jest presja, aby nie stracić, strzelić, wygrać, być najlepszym. Bardzo często dominuje okrzyk trenera "wybij", a przecież w meczach małych piłkarzy nie chodzi o to. Grajmy w piłkę, dryblujmy, niech dzieci tworzą piękne akcje i strzelają ligowe bramki... Mając na uwadze powyższe cele chcemy się spotkać, rozegrać jak największą liczbę meczów i bez nadmiernego stresu jaki towarzyszy piłkarzom i trenerom, kiedy gramy o zwycięstwo wyzwolić w dzieciach radość z uprawiania futbolu. Mam nadzieję, że przyjęta formuła sprawi, iż mali piłkarze ciesząc się grą, ciesząc się początkiem wakacji pokażą pełnie swoich umiejętności - podkreśla Ireneusz Michalik, trener Arki rocznika 1999. 

Stowarzyszenie Inicjatywa przy tym przedsięwzięciu wspiera Urząd Miasta Gdyni oraz sponsorzy: Hoop, Coca Cola, Supra, Trefl, Agencja Celna Depo, BG Sport, Glencore, Northpol, Prestol, TNS, PUH Smok, Beaphar i Poręba. W gronie patronów medialnych jest portal trojmiasto.pl. 

 

jag. 
Poprzedni Następny

Mapa Strony