06.06.2011

Juniorzy: starsi myślą o Mistrzostwie Polski, młodsi o wakacjach

W minioną sobotę juniorzy Arki  rozegrali swoje ostatnie mecze w ramach Pomorskiej Ligi Juniorów. Jak już od dawna było wiadomo juniorzy starsi wygrali rywalizację w swojej grupie wiekowej i awansowali do kolejnego etapu walki o Mistrzostwo Polski. Ich młodsi koledzy zajęli drugie miejsce w swojej lidze i już mogą myśleć o wakacjach.

Arka Gdynia (juniorzy starsi) - Gedania II Gdańsk  6:0 (2:0)

Bramki: Orczyk
28', 49', Róg 31', 61', 73', Sochaj 54'

Arka Gdynia: Chudzik (65' Szymkowiak), Lewandowski, Kiernozek, Matys, Domaschke, Wesserling, Róg, Orczyk (60' Krause), Nawrocki, Sochaj (60' Janiak), Ochrymiuk (60' Króll).

W sobotę przeciwnikiem juniorów starszych był ostatni zespół tabeli. Dzień wcześniej  trenerzy  postanowili zagrać mecz ze zdecydowanie bardziej wymagającym rywalem. Wszystko to, aby jak najlepiej przygotować się do kolejnego etapu  Mistrzostw Polski, do którego Arkowcy awansowali jako zwycięzcy Pomorskiej Ligi Juniorów Starszych. Tak więc jedna grupa zagrała w piątek w Rumii z miejscowym Orkanem (4. miejsce w III lidze Bałtyckiej), wygrywając 1:0 po bramce Mateusza Szwocha. Dzień później druga grupa rozegrała ligowy mecz z Gedanią II Gdańsk. Wygrała ten mecz zdecydowanie, ale pierwsza bramka zdobyta została  dopiero w 28 minucie meczu  po dośrodkowaniu  Damiana Matysa, zgraniu Karola Roga i  skutecznym strzale Sebastiana Orczyka. Kolejna bramka padła zaledwie trzy  minuty później, po ładnym uderzeniu Karola  Roga. Ten sam zawodnik skutecznie  strzelał jeszcze w 61 i 73 minucie spotkania. W międzyczasie bramki zdobyli: Sebastian Orczyk i Krystian Sochaj. Wynik mógł być zdecydowanie wyższy, lecz dogodnych sytuacji nie wykorzystali: Orczyk, Róg i Ochrymiuk.

Arka Gdynia (juniorzy młodsi) - Bytovia Bytów 6:0 (2:0)

Bramki:
Gałecki 26', Patelczyk 31', Stolc 49', M.Szulc 62', Mozler 68', Kwaśnik 71'

Arka Gdynia: Kamola, Piechowski, Marcjanik, Stolc, Wesołowski, Gałecki (41' Wardziński), P.Szulc (53' Robakowski), Kwaśnik, Mozler, Patelczyk, M.Szulc.

W ostatnim meczu sezonu od początku zespół Arki osiągnął zdecydowaną przewagę, bardzo długo utrzymywał się przy piłce. Zawodnicy żółto-niebieskich stworzyli sobie dużą ilość sytuacji bramkowych, z których wykorzystali: dwie w pierwszej połowie i cztery w drugiej. Ostatecznie drużyna juniorów młodszych prowadzona przez Krzysztofa Janczak zajęła w rozgrywkach drugie miejsce, ustępując jedynie Bałtykowi Gdynia.