28.05.2011

ME: Najlepszy sezon w historii

Żółto-niebiescy wygrali ze Śląskiem Wrocław w meczu ostatniej kolejki rozgrywek Młodej Ekstraklasy 2:0 (1:0). Bramki dla naszej drużyny zdobyli Fabian Słowiński w 41. minucie i Paweł Brzuzy w 59. minucie. Arkowcy w ten sposób zakończyli najlepszy w historii swój sezon w Młodej Ekstraklasie. W 30 meczach zdobyli 42 punkty i zakończyli rozgrywki na 9. miejscu w tabeli.

30. kolejka Młodej Ekstraklasy

Arka Gdynia - Śląsk Wrocław 2:0 (1:0)

Bramki: Słowiński 41', Brzuzy 59'

Arka: Rybicki - Klese, Brodziński, Róg (46' Dąbrowski), Wojowski (80' Kiernozek) - Bębenek (46' Seweryn), Pionk, Słowiński, Ziętarski (46' Brzuzy), Paprocki (65' Matys) - Szwoch.

Śląsk: Rogala - Lopes, Peroński, Szuszkiewicz, Abramowicz - Nowiński, Wac (20' Repski), Garyga, Alexandre, Nowak (67' Straszewski), Skrzypczak (67' Jarmozowicz).

Żółte kartki: Pionk, Wojowski.

Sędziował: Marek Łukiewski (Olsztyn).

W pierwszej połowie w Gdyni oglądaliśmy wyrównane spotkanie toczące się głównie w środku pola. Drużyny miały trudności z przeprowadzeniem składnych akcji. Bramka dla Arki padła w 41. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego nieobstawiony Fabian Słowiński głową skierował piłkę do siatki bronionej przez Kacpra Rogalę. W drugiej części meczu przewaga Arki była wyraźna. Zaowocowało to drugą bramką, którą zdobył Paweł Brzuzy. Po dograniu z lewej strony z bliska podwyższył prowadzenie gospodarzy. Po zdobyciu drugiego gola nasi piłkarze wyraźnie się cofnęli. W końcówce szansę na zdobycie honorowej bramki dla gości miał Alexandre, ale przegrał pojedynek z Oskarem Rybickim.