27.05.2011

Młoda Ekstraklasa kończy sezon. W sobotę ze Śląskiem.

Arka grająca w Młodej Ekstraklasie ma szansę zakończyć sezon bardzo dobrą passą 6 meczy bez porażki. Aby tego dokonać żółto- niebiescy nie mogą przegrać w sobotnim meczu ze Śląskiem Wrocław o godzinie 11:00. WKS po 29 kolejkach zajmuje 11 miejsce w tabeli z 37 punktami na koncie, do arkowców Śląsk traci 2 punkty.

Bilans spotkań Śląska Wrocław ME: 10 zwycięstw – 7 remisów – 12 porażek
U siebie:  5 zwycięstw – 5 remisów – 5 porażek
Na wyjeździe:  5 zwycięstw – 2 remisy – 7 porażek

Przed ostatnią kolejką Śląsk Wrocław zajmuje 11 pozycje, wrocławianom nie grozi już zajęcie niższego miejsca. Jednak istnieje możliwość że Wojskowi, w przypadku zwycięstwa, przesuną się w tabeli nawet o dwa miejsca. Śląsk po 29 spotkaniach ma tyle samo porażek co żółto- niebiescy – 12. Bilans spotkań wrocławian na własnym stadionie jest bardzo równy, dokładnie tyle samo zwycięstw, remisów i porażek – po 5. Wśród spotkań zremisowanych znajduje się pojedynek z Arką który odbył się w rundzie jesiennej. W 15 kolejce doszło do pojedynku pomiędzy tymi zespołami, wrocławianie uratowali wtedy remis 1:1 w 90 minucie spotkania.  W spotkaniach wyjazdowych śląska drużyna zdobyła mniej punktów, za sprawą mniejszej ilości remisów. Pierwsze spotkanie zremisowane w 5 kolejce z Lechem Poznań 1:1, bramki w tamtym spotkaniu padały w 89 i w 90 minucie. Drugie spotkanie Śląsk zremisował w 9 kolejce  z Polonią Warszawa 0:0. Pod względem statystycznym sobotnie spotkanie będzie bardzo interesujące. Śląsk nie zremisował spotkania od 9 kolejek, natomiast Arka ma za sobą dwa spotkania zremisowane z rzędu.

Bilans bramek:  41 strzelonych – 50 straconych,
U siebie:  26 strzelonych – 26 straconych,
Na wyjeździe:  15 strzelonych – 24 stracone.

Bramki strzelone w 1. połowie:  12
Bramki strzelone w 2. Połowie:  29

Najwyższe zwycięstwo: Korona Kielce ME 0:3 Śląsk Wrocław ME (22. Kolejka).

Śląsk Wrocław ME 3:0 Ruch Chorzów ME (29. Kolejka).

Najwyższa porażka: Śląsk Wrocław ME 1:5 Polonia Bytom ME (10. Kolejka).

Śląsk Wrocław ME zdobył 41 bramek i stracił 50 w 29 spotkaniach. O ile wynik 41 bramek strzelonych jest dobrym wynikiem to 50 bramek straconych plasują wrocławian w końcówce tabeli w tej klasyfikacji. Na własnym stadionie bilans bramkowy jest wyrównany, po 26 bramek strzelonych i straconych. Tylko ostatnia Korona Kielce ma więcej bramek straconych na własnym stadionie. W spotkaniach wyjazdowych wrocławianie zdobyli 15 bramek i 24 stracili. Śląsk zdecydowanie więcej bramek zdobywa w drugich częściach spotkań, ponad dwa razy więcej. Najwyższe zwycięstwa wrocławianie odnieśli w 22 i 29 kolejce w spotkaniach z Koroną i Ruchem wygrali po 3:0. Najwyższa porażka przyszła w 10 kolejce na własnym stadionie wrocławianie przegrali z Polonią Bytom 1:5.

Statystyki zawodników:

Najwięcej występów:

Paweł Garyga – 29 meczy (2469 minut),
Michał Nowak – 28 meczy (1418 minut),
Dawid Abramowicz – 25 meczy (2229 minut),
Krzysztof Michalski – 24 mecze (2012 minut).

Najlepszy strzelec:

Alexandre – 6 bramek,
Krzysztof Michalski, Michał Nowak – po 4 bramki,
Remigiusz Jezierski, Przemysław Szuszkiewicz, Jakub Więzik – po 3 bramki.

Dawid Abramowicz – 5 żółtych kartek(czerwona po dwóch żółtych),
Jacek Bąk, Krzysztof Michalski, Krzysztof Ulatowski – po 3 żółte kartki.

Pod względem statystyk poszczególnych zawodników najwięcej występów ma Paweł Garyga. Młody pomocnik Śląska rozegrał 2469 minut w 29 występach. Drugi w klasyfikacji Michał Nowak, mimo tylko jednego występu mniej ma o ponad tysiąc mniej minut rozegranych. Napastnik ten w tym sezonie grywał głównie w końcówkach spotkań, w ciągu 1418 minut zdobył 4 bramki. Najlepszym strzelcem wrocławian jest Alexandre, młody Brazylijczyk wystąpił jedynie w 7 spotkaniach w których zdobył aż 6 bramek. Dwóch zawodników Wojskowych ma po 4 bramki zdobyte są to Krzysztof Michalski oraz Michał Nowak. Najostrzej grającym zawodnikiem Śląska jest obrońca Dawid Abramowicz, otrzymał on w 25 spotkaniach 5 żółtych kartoników. Trzech zawodników Śląska otrzymało po trzy żółte kartoniki.

Arkowcy występujący w Młodej Ekstraklasie zagrają w sobotę ze Śląskiem o utrzymanie 9 pozycji w tabeli. Miejmy nadzieję że młodzi zawodnicy Arki w dobrych nastrojach będą oczekiwać na równie dobre wieści z Wrocławia, gdzie dzień później seniorzy zagrają arcyważny pojedynek.