24.05.2011

Juniorzy: Tczew zdobyty

Już tylko dwie kolejki pozostały do zakończenia zasadniczej części rozgrywek w Pomorskiej Lidze Juniorów. Jednak już teraz wiemy, że juniorzy starsi wygrali rywalizację w swojej grupie wielkowej i przeszli do kolejnego etapu Mistrzostw Polski. Ich młodsi koledzy najprawdopodobniej zajmą drugie miejsce w tabeli bo mają tylko matematyczne szanse na wyprzedzenie liderującego Bałtyku. W miniony weekend obie nasze drużyny wygrały swoje mecze z Gryfem w Tczewie.

Gryf 2009 Tczew - Arka Gdynia (juniorzy starsi)  2:4 (0:1)

Bramki dla Arki:  Orczyk 15', 57', 90', Ziętarski 65'

Arka Gdynia: Chudzik, Kleser, Pionk, Domaschke, Janiak (70' Króll), Ziętarski, Sochaj (46'  Nawrocki), Bukowski (70' Lewandowski), Orczyk, Ochrymiuk, Haberka.

Po słabym meczu Arka odniosła kolejne zwycięstwo. W całym spotkaniu Arkowcy nie stworzyli zbyt wielu okazji do strzelenia bramki. Prowadzenie dla Arki dał w 15 minucie  Sebastian Orczyk po dośrodkowaniu Adriana Bukowskiego. W pierwszej połowie więcej bramek nie padło. Dopiero po przerwie kolejną bramkę w 57 minucie,  po indywidualnej akcji strzelił ponownie Orczyk. Kolejny gol to ładne uderzenie z 18 metrów  Roberta Ziętarskiego. Było 3:0 i wydawało się, że jest już po meczu. Jednak w  efekcie dwóch poważnych błędów Arki gospodarze strzelili dwie bramki w końcówce i zrobiło się nerwowo w szeregach żółto-niebieskich. Na szczęście dla Arki gospodarzom zabrakło umiejętności na wyrównanie. Kropkę nad i postawił ponownie Orczyk w  doliczonym czasie gry, pozbawiając gospodarzy nadziei na wywalczenie remisu.

Gryf 2009 Tczew - Arka Gdynia (juniorzy młodsi) 0:10 (0:6)

Bramki: Wardziński 3', 32', 48', M.Szulc 25', Robakowski 35', 78', Kreft 37', 40', 42', Mozler 64'

Arka Gdynia: Kamola, Robakowski, Marcjanik, Stolc, Wesołowski (51' P.Szulc), Gałecki (48' Mozler), Kwaśnik, Kreft, M.Szulc, Wardziński, Patelczyk.

Od początku meczu nasi zawodnicy osiągnęli ogromną przewagę, efektem tego było 10 zdobytych bramek. Wiele z nich zostało zdobytych po bardzo ładnych akcjach, jednak najładniejsza zostala zdobyta jako ostatnia.  W 64 minucie  piłka krążyła pomiędzy zawodnikami Arki jak po sznurku, z czego 5 ostatnich podań  było z pierwszej piłki, aż do celnego strzału na bramkę Łukasza Mozlera. Wysoki wynik może mylnie świadczy o tym, że przeciwnik był bardzo słaby ale drużyna Gryfa to jednak zespół środka tabeli. Decydujące znaczenie miała wyśmienita postawa Arkowców, chłopcy zagrali chyba najlepszy mecz w tym sezonie. Na uwagę zasługuje fakt, że nasi młodzi zawodnicy zdobyli w tym sezonie juz ponad 130 goli, tracąc jednocześnie tylko 13. Dla porówniania lider tabeli Bałtyk zdobył o ponad 50 bramek mniej.