26.04.2011

Matchviewer: Polonia Warszawa - Arka. Statystyczne interpretacje.

Mimo, że w analizie meczowej po relacji w Orange Sport nie zaliczono Arce do przerwy ani jednego strzału to już analitycy firmy "Prozone" byli bardziej "łaskawi" i zaliczyli arkowcom w pierwszej połowie 4 strzały.

To pokazuje w jaki sposób podchodzi się w analizach statystycznych często do tego samego i w jaki sposób można czasami identyczną sytuację zinterpretować. Najważniejsze jest jednak jedno - mieć o jedną bramkę zdobytą więcej od przeciwnika i nie ma wtedy wątpliwości kto wygrał. Arce w Warszawie się nie udało, gospodarze trafili aż czterokrotnie.

W statystyce posiadania piłki Polonia zdecydowanie przeważała: (55,7% do 44,3%).

Arka wykonała 223 podania z tego 156 było celnych ( 70%), a Polonia miała ich 325 z tego 252 były celne (77,5%).

W miarę równo wyglądały podczas tego meczu zagrania do strefy ofensywnej (60  do 55 dla Polonii), przy zdecydowanie wiekszej  liczbie zagrań w pole karne: 20-41 dla Arki!

Najbardziej aktywni w podaniach arkowcy to: Bożok - 35/24 celnych i Noll - 30/16  W Polonii najwięcej piłek zagrali:  Andreu - 44/40 i Kokoszka - 44/34.

Najwięcej bloków:  Trałka - 9 i Jodłowiec - 8 oraz Bruma - 9, a najwięcej przerwań akcji rywala zaliczyli: Szmatiuk - 26,  Rozic - 19 oraz Jodłowiec - 26  i Kokoszka - 20.

Najwięcej pojedynków główkowych : Szmatiuk 13 (9) oraz  Kokoszka - 12 (8) , Jodłowiec - 12 (8).

Jeśli chodzi o ilość strzałów Arce zaliczono ich 14 (6 celnych), a gospodarzom 18 (12 celnych).