07.03.2011

Matchviewer: Arka - Lech. Zabójcze ostatnie minuty.

Obraz przegranego 0:3 spotkania wydaje się oczywisty. Tymczasem żółto-niebiescy trzy trafienia otrzymali dopiero w końcowych 5 minutach meczu. Po pierwszym trafieniu "uszło z  nich powietrze', a kolejne bramki dla Lecha były tego konsekwencją.

W statystyce posiadania piłki  Lech  był  lepszy: (55,7% do 44,3%). Tylko w pierwszym i ostatnim kwadransie czas ten był zbliżony, jednak to właśnie w końcówce Lech zadał Arce 3 trafienia, które przesądziły o porażce.

Arka wykonała 260 podań z tego 175 było celnych ( 67,3%), ale Lech miał ich aż  370 z tego 284 były celne  (76,8%). Lech miał także nieco większą liczbę zagrań do strefy ofensywnej (78 do 70). Zagrania w pole karne: 23 do 26 na korzyść gości.

Najbardziej aktywni w podaniach arkowcy to:  Szmatiuk  - 41 (28 celnych), Bednarek - 30 (19 celnych),  Bruma- 29/20 celnych. U gości najwięcej piłek zagrał Murawski - 61/52 celne , Kikut - 50/38, Stilic - 40/31.

Najwięcej bloków: Arboleda - 5, Bosacki, Zawistowski - po 4, a najwięcej przerwań akcji rywala zaliczyli: Bosacki - 29, Rozić - 27,  Szmatiuk - 24.

Najwięcej pojedynków główkowych zaliczyli: Rozić - 15/9 wygranych, Bosacki 14 /9, Arboleda14/5.

Jeśli chodzi o ilość strzałów Arce zaliczono ich 8 (3 celne), a gościom 12 (5 celnych).