19.02.2011

Historyczny remis Arki na nowym stadionie. (Wirtualna Polska)

Piłkarze Arki Gdynia w meczu otwarcia nowego stadionu w Gdyni zremisowali z bułgarskim zespołem Beroe Stara Zagora 1:1 (0:0). Historyczną bramkę dla graczy Arki strzelił Emil Noll w ostatniej minucie spotkania.

Mecz z Beroe Stara Zagora miał przypomnieć kibicom Arki smak europejskich pucharów. Drużyna z Bułgarii była jedynym zespołem, z którym "Żółto-Niebiescy" mierzyli się na arenie międzynarodowej. Było to w 1979 roku przy okazji rywalizacji w rozgrywkach o Puchar Zdobywców Pucharu.

W pierwszej części spotkania kibice nie zobaczyli zbyt wielu klarownych sytuacji do zdobycia gola. Gra toczyła się głównie w środku pola i na przerwę piłkarze schodzili przy bezbramkowym remisie.

Po przerwie kibice w Gdyni zobaczyli już bramki. Pierwsi z trafienia cieszyli się piłkarze Beroe. Pierwszego gola na nowym obiekcie w Gdyni, w 64 minucie spotkania zdobył Yordanov i było 0:1 dla Bułgarów.

W 84 minucie Arka mogla doprowadzić do remisu. Piłkę wprost na głowę Żołnierewicza dośrodkował Ross, jednak młody obrońca Arki nie zdołał skierować jej do bramki.

W 90 minucie było już jednak 1:1. Pierwszym strzelcem bramki dla Arki na nowym stadionie został Emil Noll i tym samym przeszedł do historii gdyńskiego klubu.

Do końca wynik nie uległ już zmianie i piłkarze obu drużyn mogli cieszyć się z historycznego remisu.

Arka Gdynia - Beroe Stara Zagora 1:1 (0:0)
Bramki:
Emil Noll 90 - Yordanov 64

Arka: Marcelo Moretto - Adrian Sulima (62, Tomasz Mokwa), Ante Rozic (76, Krystian Żołnierewicz), Maciej Szmatiuk, Emil Noll - Giovanni, Michał Płotka, Paweł Zawistowski, Filip Burkhardt (76, Paweł Czoska), Miroslav Bożok (65, Robert Bednarek) - Joseph Mawaye (46, Junior Ross)

Beroe Stara Zagora: Teodor Skorczew (70, Martin Temenlijew) - Władisław Jamukow (84, Iwo Giurow), Aleksandyr Tomasz (78, Todor Todorow), Stanisław Baczew (84, Paweł Kowaczew), Weselin Penew - Nikołaj Stankow (76, Milen Tanew), Dian Genczew (60, Petyr Kostadinow), Stefan Welew, Todor Christow (84, Martin Rajnow) - Władisław Złatinow (70, Simeon Meczew), Ewgeni Jordanow (84, Mirosław Enczew).