01.12.2010

Matchviewer: Arka - Śląsk: Rekordowy kwadrans i tylko 1 punkt!

W spotkaniu ze Śląskiem kibice byli świadkami zaciętego i dramatycznego zwłaszcza w I połowie i jej końcówce spotkania. Tym razem padły 4 gole, czyli najwięcej w meczu Arki w tym sezonie, ale oczywiście przy wyniku 2:2 dało to obu zespołom po 1 punkcie. Arka może być zadowolona z kontynuacji passy u siebie - w 9 meczach: 6 zwycięstw i 3 remisy. Mamy nadzieję, że w ostatnim meczu tego roku z Wisłą na zakończenie występów na sztucznej murawie stadionu rugby Arkowcy postarają się o zwycięstwo i radosnym dla kibiców akcentem zakończą rywalizację w tym roku!

Niesamowita jest statystyka ostatniego kwadransa I połowy gdy padły 3 bramki. Arka wg. tej analizy oddała 11 strzałów - wszystkie celne!, a Śląsk 1 i ...zdobył bramkę. Arka powinna "dobić" rywali, a tak skończyło się na stracie bramki i ustawiło mecz na II połowę.

W statystyce posiadania piłki Arka była zdecydowanie lepsza:(58,9% do 41,1%) i dawno nie zdarzyło się aby ta proporcja była tak wyraźna na naszą korzyść!

Arka wykonała 344 podania z tego 272 były celne (79,1%) przy 172/114 celnych zagraniach Śląska (66,3%).

Arka wykonała także większą liczbę zagrań do strefy ofensywnej (80 do 61), oraz w pole karne: 39 do 32.

Najbardziej aktywni w podaniach byli arkowcy sklasyfikowani w analizie na pierwszych 7 miejscach! Najwięcej: Noll - 51 podań/40 celnych, Bruma - 49/38, Bożok 45/38 i Budziński 39/32. U gości najwięcej piłek zagrał Socha - 25/17 celnych.

Najwięcej bloków: Spahic, Wołczek i Budziński - po 7, Socha i Rozic - po 6, a najwięcej przerwań akcji rywala zaliczyli: Noll - 31, Budziński - 29, Fojut i Wołczek - po 25.

W pojedynkach główkowych uczestniczyli głównie zawodnicy Śląska. W piątce jest ich aż czterech, a najwięcej z nich miał Gikiewicz 28 /11 wygranych. W Arce Ante Rozic 11/4 wygrane.

Jeśli chodzi o ilość strzałów Arce zaliczono ich aż 29 (17 celnych)!, a gościom 7 (4 celne). Jak widać Śląsk był niemal do bólu skuteczny i naprawdę remis zawdzięcza przede wszystkim swojej najlepszej broni czyli stałym fragmentom gry. Co ciekawe jest to już skuteczne w polskiej lidze aż od 8 spotkań z rzędu!

Patrząc na poszczególne kwadranse rozkład meczu był następujący: Arka - Śląsk.

0-15 minuta: 3 (1 celny) - 1 (0) posiadanie 58,3% - 41,7%
15-30 minuta: 5 (3) - 1 (1) 59% - 41%
30-45minuta: 11 (11) - 1(1) 63,1% do 36,9%
45-60 minuta: 2 (0) - 2 (1) 59,2 % do 40,8%
60-75 minuta: 3 (0) - 1 (1) 55,7% do 44,3%
75-90 minuta: 5 (2) - 1 (0) 57,1% do 42,9%

Bramkarzy najczęściej próbowali zaskoczyć: Labukas - 5 razy, Ivanovski - 4 oraz Wilczyński, Mawaye, Noll, Rozic - po 3. U gości strzelec obu bramek Kaźmierczak - 2 razy..

Efektywny czas gry: 50 min. 44 sek.