02.11.2010

Juniorzy: Kolejny komplet punktów (relacje)

Nie było niespodzianek w meczach naszych juniorów. Obie drużyny bardzo pewnie pokonały swoich rówieśników z Polonii Gdańsk. Juniorzy młodsi okazali się bardziej skuteczni i wygrali 9:0, starsi strzelili "tylko" cztery gole. Za tydzień już ostatnia kolejka rundy jesiennej.

Pomorska Liga Juniorów Starszych - 12. kolejka:

Arka Gdynia - Polonia Gdańsk 4:0 (0:0)
Bramki:
63' Brzuzy, 83' Janiak, 88' (k) Róg, 90' Róg.

Arka Gdynia: Rybicki, Kleser, Kostkowski, Haberka (45' Króll), Domaschke (60' Kiernozek), Wesserling (65' Łaga), Brzuzy, Pionk (65' Janiak), Sochaj, Nawrocki (65' Patok), Róg.

Kolejne zwycięstwo odnieśli młodzi arkowcy. Tym razem było zdecydowanie trudniej pokonać rywala, Polonia okazała się wymagającym przeciwnikiem. Od początku spotkania to Arka była stroną przeważającą, stwarzała sobie dogodne sytuacje ale brakowało wykończenia. W pierwszej połowie gospodarze mieli przynajmniej trzy dogodne sytuacje do zdobycia bramki. Po przerwie jeszcze bardziej zmotywowana Arka ruszyła do falowych ataków. Goście z Gdańska ograniczali się wyłącznie do obrony, widać było, że z remisu będą zadowoleni. Poloniści grając na czas próbowali wybić młodych arkowców z rytmu. Jednak taka gra się nie opłaciła, za taki styl gry spotkała gdańszczan kara w postaci pierwszej bramki. W 63 minucie prostopadłe zagranie Krystiana Sochaja wykończył Paweł Brzuzy, uderzając piłkę w długi róg bramki gości. Arkowcy odetchnęli, zaś gościom zaczęło się nagle spieszyć. Druga bramka wpadła dopiero w 83 minucie meczu, po dośrodkowaniu dobrze grającego Brzuzego akcję wykończył Michał Janiak. W tym momencie było już jasne, że Arka ten mecz wygra. Dwie minuty przed końcem kolejną bramkę z rzutu karnego strzelił Karol Róg. Ten sam zawodnik w doliczonym czasie gry, po ładnej indywidualnej akcji postawił kropkę nad i. Arka zasłużenie wygrała jednak tym razem rywal postawił wyżej poprzeczkę.

Pozostałe wyniki 12. kolejki tutaj, tabela tutaj.

Pomorska Liga Juniorów Młodszych - 12. kolejka:

Arka Gdynia - Polonia Gdańsk 9:0 (4:0)
Bramki:
11' Bartlewski, 25' Seweryn, 32' Kwaśnik, 33' Wardziński, 54' Patelczyk, 62' Kreft, 64' Kwaśnik, 65' Wardziński, 66' Kreft.

Arka Gdynia: Kamola, Marcjanik, Robakowski (55' Piechowski), Matys, Stolc (40' Patelczyk), Seweryn, Kreft, Kwaśnik, Mądrachowski (58' Malinowski), Bartlewski (40' Danielowski), Wardziński.

Kolejny mecz, który moi zawodnicy wysoko wygrali, tym razem z zespołem Polonii Gdańsk. W cały mecz Arka posiadała ogromną przewagę nad swoimi rówieśnikami. Z wielu znakomitych akcji aż dziewięć zakończyło się sukcesem. Zawodnicy grali bardzo szybko i dynamicznie. Był to atrakcyjny mecz z wieloma sytuacjami, który oglądało się z przyjemnością. Mam nadzieję że ci młodzi, zdolni chłopcy bedą dalej rozwijać się w takim tempie - powiedział trener Krzysztof Janczak.