TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

chignahuapan


Arka-Facebook Arka-Instagram Arka-Twitter Arka-YouTube Arka-TV Bilety Liga typera Stowarzyszenie Inicjatywa Arka
LV Bet
Gdynia Sport
gdyniasport
gdyniasport
bo2020

Aktualności

img

06.10.2010

Wiesław Kwiatkowski nie żyje. Pogrzeb w czwartek w Pierwoszynie.

Otrzymaliśmy dziś informację, że jeden ze zdobywców Pucharu Polski dla Arki w 1979 roku Wiesław Kwiatkowski ps. "Kwiatek" zmarł w sobotę 2 października.

Urodzony 18.05.1951 w Szczecinie, napastnik (177/74kg), wychowanek Chrobrego Szczecin, potem w Arkonii Szczecin i od 1975 do 1983 w Arce.

Jak pisze w swojej monografii Maciej Witczak - Szybki, skuteczny pod bramką przeciwnika, uczestnik dwumeczu z Beroe w Pucharze Zdobywców Pucharów. Autor premierowego trafienia dla Arki w europejskich pucharach. Reprezentant Polski w kadrze B , autor awansu do I ligi w 1976 i zdobywca PP w 1979.

W Arce rozegrał 188 meczów strzelił 20 bramek.

Pogrzeb odbędzie się 7 października w czwartek. O godz. 11.30 rozpoczną się uroczystości pogrzebowe w kościele p.w. Dobrego Pasterza w Gdyni Cisowej, o 12.00 odprawiona zostanie msza święta.Pogrzeb o 13.30 na Cmentarzu Komunalnym w Kosakowie (Pierwoszyno).


foto ze zbiorów Zbigniewa Kosycarza: Arka Gdynia 1979. W górnym rzędzie od lewej: Stanisław Stachura (as. trenera), Andrzej Czyżniewski, Franciszek Bochentyn, Ryszard Szewczyk, Jerzy Zawiślan, Bogusław Kaczmarek, Tadeusz Krystyniak, Jacek Pietrzykowski, Tomasz Korynt, Włodzimierz Żemojtel, Czesław Boguszewicz (trener).

W dolnym rzędzie od lewej: Adam Musiał, Wiesław Kwiatkowski, Janusz Kupcewicz, Wojciech Klein, Józef Miedzierski (kier. drużyny), Andrzej Dybicz, Zbigniew Bieliński, Ryszard Kurzepa, Andrzej Bikiewicz, Sokrates Cyndas (masażysta)Poprzedni Następny

Mapa Strony