TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

chignahuapan


Arka-Facebook Arka-Instagram Arka-Twitter Arka-YouTube Arka-TV Bilety Liga typera Stowarzyszenie Inicjatywa Arka
LV Bet
Gdynia Sport
gdyniasport
gdyniasport
bo2020

Aktualności

img

25.08.2010

Arka'96 bez porażki i ...medalu. Zabrakło szczęścia.

Na Klubowych Mistrzostwach Polski PREMIER CUP 2010 zespół SI Arka rocznik 1996 prowadzony przez Tomasza Kożuchowskiego, trafił do grupy C , gdzie rywalizował z OKS Olsztyn, Koroną Kielce i UKS Zielona Góra.Turniej rozgrywany był na obiektach Szkoły Mistrzostwa Sportowego im. Kazimierza Górskiego w Łodzi. Organizatorem turnieju była firma NIKE przy współpracy Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Pierwszy mecz z OKS Olsztyn to szybko zdobyta bramka przez Kubę Bartlewskiego . Później zespół cofnął się i przyjmował przeciwnika na swojej połowie. W drugiej części meczu bardzo dobrą okazję do podwyższenia wyniku zmarnował Maciek Koziara. W końcówce spotkania Olsztyn przycisnął i groźnie atakował. W ostatniej sekundzie doliczonego czasu gry Olsztynienie wyrównali po stałym fragmencie!!!

W meczu z Koroną Kielce idealny początek - ponownie bramka Kuby Bartlewskiego już w pierwszej akcji spotkania. Później jeszcze kilka groźnych sytuacji i powtórka scenariusza z pierwszego meczu . Pod koniec przeciwnik osiągnął przewagę i przycisnął. Bramka wyrównująca dla Korony wpadła 3 min przed końcem meczu po rzucie rożnym i błędach przy próbie wybicia piłki.

W trzecim meczu o wszystko przeciwnikiem młodych arkowców był zespół UKP Zielona Góra. Rywalom do wyjścia z grupy wystarczał remis -nasz zespół musiał to spotkanie wygrać. Niestety bardzo mało akcji ofensywnych, brak strzałów na bramkę rywali i w efekcie bezbramkowy remis i trzecie miejsce w grupie pozbawiło Arkę awansu.

Małym pocieszeniem może być jedynie to , że grupa okazała się silna: Korona zajęła 4 miejsce, a Zielona Góra przegrała finał po dogrywce.

Kolejność w grupie C, gdzie grała Arka'96.

1 KKP KORONA KIELCE 3 5 pkt 1 2 0 3-1
2 UKP Zielona Góra 3 4 pkt 1 1 1 2-3
3 SI ARKA GDYNIA 3 3 pkt 0 3 0 2-2
4 OKS 1945 - OLSZTYN 3 2 pkt 0 2 1 2-3

Wyniki w pozostałych meczach w tej grupie :

Korona Kielce- UKP Zielona Góra 2:0

OKS Olsztyn - UKP Zielona Góra 1:2

OKS Olsztyn - Korona Kielce 0:0

W turnieju zwyciężyła Legia Warszawa która w finale po dogrywce pokonała UKP Zielona Góra 2:1 (1:0).

W meczu o III miejsce UKS SMS Łódź pokonał Koronę Kielce 2:0 (1:0).

Królem strzelców został Kamil Anczewski z Legii Warszawa - 6 bramek

OSTATECZNA KOLEJNOŚĆ TURNIEJU PREMIER CUP 2010

1. LEGIA WARSZAWA
2. UKP ZIELONA GÓRA
3. UKS SMS ŁÓDŹ
4. KKP KORONA KIELCE
.
Zespół z Warszawy w maju 2011 będzie reprezentował Polskę na finałach europejskich w Turcji.

Młodym piłkarzom życzymy powodzenia w lidze i mamy nadzieję, że wszyscy wytrwają w dalszym szkoleniu i treningach i nie raz będą mieli okazje do odnoszenia zwycięstw w żółto-niebieskich barwach!

Kadra Arki na turniej:
Damian Jastrzębski, Łukasz Buda, Kamil Życzyński, Karol Matusiewicz, Filip Kreft, Przemysław Szur (kpt), Maciej Koziara, Maksymilian Hebel, Paweł Majdziński, Rafał Winnik, Dawid Wańczuk, Jarosław Groen, Mateusz Kozieniec, Mateusz Skrzypczak, Jakub Bartlewski, Patryk Tomczak, Przemysław Pawlaczyk, Daniel Lisowski, Łukasz Szuciło, Patryk Labuda,

Trenerzy - Tomasz Kożuchowski, współpracujący: Łukasz Radzimiński, Kierownik - Mariusz Buda. Na mistrzostwach drużynie towarzyszył także dyrektor sportowy w SI Arka Tomasz Wroński.

tr, relacje ze spotkań: Jacek ŻyczyńskiPoprzedni Następny

Mapa Strony