02.08.2010

Sparing ME: Orkan Rumia - Arka ME 1:0 (0:0)

Niemal w tym samym czasie co pierwsza drużyna swoje spotkanie rozgrywała w Rumi z miejscowym III ligowym Orkanem drużyna Młodej Ekstraklasy prowadzona przez trenera Dariusza Mierzejewskiego

Mimo wyrównanej gry młodzi arkowcy przegrali 0:1. Był to jednak pożyteczny sprawdzian gdzie trener mógł przetestować skład, który wykrystalizował się po zgrupowaniu w Jarocinie.

Orkan Rumia - Arka ME 1:0 (0:0)

Bramka: 56' Radosław Roeske.

Arka ME: Zoch - Mokwa, Żołnierewicz, Kostkowski, Brodziński - Sulima, Rysiewski, Szwoch, Bębenek - Kuzimski, Dąbrowski.

Po przerwie zagrali także: Patelczyk, Ziętarski, Słowiński, Kiernozek, Liberacki, Pionk i Króll.

W zespole z Rumi zagrali wypożyczeni niedawno z Arki młodzi zawodnicy, a jedyną bramkę meczu zdobył właśnie jeden z nich Radek Roeske. Młoda Arka zagrała nieskutecznie mimo 2-3 dobrych sytuacji w każdej połowie. Najlepszą miał w 66 minucie Mateusz Kuzimski, ale jego strzał z 12 metrów obronił bramkarz Orkana.

Kolejny sparing przed inauguracją rozgrywek ligowych ME rozegra we wtorek 3 sierpnia o godz. 17.30 w Gdyni na Narodowym Stadionie Rugby z reprezentacją U-19 prowadzoną przez trenera Michała Globisza.