17.05.2010

ME: Nie będzie 13 miejsca.

Arka Gdynia przegrała u siebie ze Śląskiem Wrocław 1:2 (0:1) w meczu 29. kolejki rozgrywek Młodej Ekstraklasy i straciła szanse na awans na 13 miejsce w tabeli właśnie kosztem Wrocławian. Bramki dla rywali zdobyli w 32. minucie Patryk Jędrzejowski i w 48. minucie Dariusz Góral. Arka odpowiedziała jedynie golem Przemysława Kazimierczaka w 51. minucie.

Arka Gdynia - Śląsk Wrocław 1:2 (0:1)

Przemysław Kazimierczak 51' - Patryk Jędrzejowski 32', Dariusz Góral 48'

Arka: Zoch - Płotka (80' Mokwa), Kalkowski, Brodziński, Kowol - Białas (69' Patelczyk), Beyl, Dąbrowski (46' Kowalczyk), Szwoch - Ziętarski (46' Mojecki), Kazimierczak.

żółta kartka: Białas.

sędziował: Mariusz Korpalski (Toruń).

widzów: 100.

Spotkanie nie było porywającym widowiskiem. W pierwszej połowie piłkarze obu drużyn długo nie potrafili oddać celnego strzału na bramkę rywala.

W 25. minucie żółto-niebiescy mogli objąć prowadzenie. Mateusz Dąbrowski podawał z lewej strony do znajdującego się w polu karnym Łukasza Beyla, jednak uderzenie pomocnika Arki na rzut rożny wybił Krzysztof Korny. W 32. minucie szybka wymiana piłki przez piłkarzy Śląska i Patryk Jędrzejowski z bliska zdobył bramkę dla gości.

Chwilę po przerwie było już 2:0 po prostopadłym podaniu do Dariusza Górala, który nie miał kłopotów z pokonaniem Hieronima Zocha. Chwilę później kontaktową bramkę dla Arki strzałem z 16 metrów zdobył Przemysław Kazimierczak.

Piłkarze Arki do końca mieli przewagę, ale już do końca nie udało im się wyrównać stanu meczu.

Młodych Arkowców czekają jeszcze wyjazdy do Chorzowa i Gliwic.