Juniorzy: młodsi wygrali, starsi dostali punkty walkowerem

21. kolejka Pomorskiej Ligi Juniorów Młodszych

Gryf 95 Słupsk - Arka Gdynia 0:5 (0:1)
Bramki:
31' Bębenek, 50' Patok, Kostkowski, Cenar, Wójcik.

Arka Gdynia:Szromnik (Szymkowiak), Krause, Żołnierewicz (Kiernozek), Kostkowski, Haberka, Sobótka (Wójcik), Paprocki (Cenar), Drzewiecki (Głuch), Brzuzy, Patok, Bębenek.

Tym razem młodzi arkowcy wybrali się do Słupska by godnie reprezentować swój klub. Założenie było proste, wrócić do Gdyni z trzema punktami. Arka ze swojego planu wywiązała się w 100% i już na 5 kolejek przed końcem zapewniła sobie wywalczenie Mistrzostwa Pomorskiej Ligi Juniorów. Mecz od początku toczył się pod dyktando Arki, jednakże w 20 minucie to Gryf mógł wyjść na prowadzenie. Bardzo dobrze zachował się bramkarz Michał Szromnik, który potwierdził swoją wysoką klasę. W pierwszej połowie więcej dogodnych sytuacji nie było ze strony Gryfu. Arka z minuty na minutę stwarzała sobie coraz lepsze sytuacje. Wydawało się, że bramki to kwestia czasu. Stało się tak w 31 minucie po rzucie rożnym w zamieszaniu idealną sytuację wykorzystał Adam Bębenek. Więcej bramek w pierwszej połowie nie padło. Obraz drugiej połowy nie uległ zmianie. Arka dalej prowadziła grę, stwarzając coraz więcej sytuacji bramkowych. W 50 minucie Filip Patok uzyskał kolejną bramkę po indywidualnej akcji, pozbawiając złudzeń gospodarzy na korzystny wynik. Im bliżej końca tym bardziej gorąco było pod bramką Gryfa. Kolejne składne akcje przyniosły bramki, a na listę wpisali się kolejno Sebastian Cenar, Damian Kostkowski oraz Paweł Wójcik. Wynik 5:0. Arka nie zwalniała tempa, kolejnej dobrej sytuacji nie wykorzystał Radosław Kiernozek, który nie wykorzystał rzutu karnego. W drugiej połowie Gryf tylko raz zagroził bramce Arki, dogodnej sytuacji nie wykorzystał napastnik gospodarzy nie trafiając w bramkę. Jak najbardziej zasłużone zwycięstwo młodej Arki. Już teraz młodzi arkowcy mogą się przygotowywać do meczów barażowych o prawo gry w finale Mistrzost Polski.