TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan
Arka-Facebook Arka-Instagram Arka-Twitter Arka-YouTube Arka-TV Bilety Liga typera Stowarzyszenie Inicjatywa Arka
gdyniasport

Aktualności

img

16.02.2010

Komisja Licencyjna na tak, czas na zarząd PZPN (trojmiasto.pl)

Komisja ds. Licencji dla Klubów Ekstraklasy jest za rozgrywaniem meczów piłkarskich Arki na stadionie ze sztuczną nawierzchnią w Gdyni, ale ostateczną zgodę i tak musi wyrazić zarząd PZPN, który przecież w ostatni czwartek stwierdził, że w tej sprawie wypowiadać się nie będzie, aby nie być posądzanym o wpływanie na proces licencyjny.

Komunikat PZPN

W dniu 16 lutego 2010 Komisja ds. Licencji dla Klubów Ekstraklasy wyraziła zgodę na rozgrywanie przez klub Arka Gdynia SSA meczów o mistrzostwo Ekstraklasy w rundzie wiosennej sezonu 2009/2010 na sztucznej nawierzchni o wymiarach 100mx68m na stadionie przy ul. Kazimierza Górskiego w Gdyni.

Decyzja o zmianie warunków zawartych w Licencji nr 4/2009 z dnia 28 maja 2009 wejdzie w życie w momencie uzyskania zgody Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej, zgodnie z zapisami kryteriów I.14 i I.15 zawartych w załączniku XXIX do Podręcznika Licencyjnego PZPN.

Z powyższego niezbicie wynika, że murawa jak i cały obiekt w Gdyni spełnia kryteria do gry w ekstraklasie i komisja wyraża na to zgodę, ale jej decyzja zacznie obowiązywać dopiero wówczas, gdy zgodzi się na to zarząd PZPN! I przez to sytuacja staje się już śmieszna.

Przypomnijmy, że na ostatnim posiedzeniu zarządu PZPN ustalono, iż na kolejnym posiedzeniu ma się on spotkać... 3 marca! Arka z Ruchem ma zaś grać już 27 lutego. P0onadto zarząd w poprzednim tygodniu orzekł, że nie jest władny wydać decyzji, gdyż jest to w gestii komisji.

Jak się dowiedzieliśmy w ciągu najbliższych godzin ma być znana decyzja, czy zarząd zbierze się wcześniej, czy w sprawie gdyńskiego klub obradować będzie Komisja ds Nagłych PZPN, która jak sama nazwa wskazuje w sprawach pilnych może zastępować zarząd.

Reasumując, Arka jest już bardzo bliska gry w Gdyni w rundzie wiosennej, ale ostateczna kropka nad przysłowiowym "i" nie została jeszcze postawiona. Istnieje bowiem niebezpieczeństwo, że władze PZPN w kolejnym terminie uznają, że jednak sprawę ostatecznie musi załatwić komisja...

"Klub liczy na podjęcie zgody przez Zarząd PZPN w możliwie najkrótszym okresie" - tak brzmi na dziś stanowisko oficjalne Arki. Jednocześnie gdynianie oficjalnie podziękowali tym klubom ekstraklasy, które udzieliły im wsparcia w sprawie uprawnienia do gry nowego stadionu.


jag.Poprzedni Następny

Mapa Strony