13.12.2022

CLJ U17: Porażka w Bydgoszczy

W miniony weekend odbyło się ostatnie w tym roku spotkanie ligowe naszej młodzieżowej drużyny.  W ramach rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów U17 Arka przegrała w zaległym spotkaniu z 15. kolejki z Zawiszą w Bydgoszczy 2:4.

Centralna Liga Juniorów U17 – zaległy mecz 15 kolejki

Zawisza Bydgoszcz  -  Arka  Gdynia 4:2 (2:1)

Bramki: 9'. 11', 52', 53' - Ozimek 32',  Siemko 77'

Arka U17:  Lewandowski - Parulski (46' Kolasa), Elwart, Vereshchuk, Barbugli, Dustet (58' Gozdecki), Bełz, Laszczyk (58' Wałdowski), Ozimek (82' Piotrowski), Sawicki (58' Siemko)

Od początku pierwszej połowy Arka atakowała stwarzając sobie sytuacje bramkowe. Niestety w 9 min. po indywidualnym błędzie bramkarza Zawisza objęła prowadzenie. Minęły zaledwie 2 minuty i już było 0:2.

Chwilę trwało zanim młodzi zawodnicy z Gdyni, po 2 szybkich ciosach, złapali ponownie swój rytm gry. Sytuacje w tej części meczu do strzelenia bramki mnożyły się, ale brakowało precyzji lub doskonale bronił bramkarz gospodarzy. W 32 min. Arkowcy dopięli swego i po rzucie rożnym Ozimek zdobył bramkę kontaktową, co dawało nadzieję na II połowę meczu.

W drugiej części spotkania niestety powtórzyła się sytuacja z I połowy. Dwa proste błędy w odstępie minuty (52' i 53') i przeciwnik prowadził już 4:1. Pomimo wielu dogodnych sytuacji udało się Arce wykorzystać tylko jedną. W 77 min. Siemko uderzył z 16 metrów w okienko. Do końca wynik już się nie zmienił i w ostatnim meczu w roku Arka przegrała 2:4.

TABELA

Trener Krzysztof Janczak:

To był bardzo dziwny mecz, gdyż byliśmy zespołem który prowadził grę, stworzył sobie około dziesięciu dobrych sytuacji, a przegraliśmy 2:4. Zabawiliśmy chyba się w św. Mikołaja, który rozdaje prezenty... Inaczej nie można powiedzieć o tak prostych błędach, które popełniliśmy. Nie możemy także marnować tak dużej ilości sytuacji, które sobie stwarzamy. Ten mecz pokazał mi i drużynie, ile pracy nas czeka, aby wiosną nie przegrywać w taki sposób...