W miniony weekend odbyło się tylko jedno z zaplanowanych spotkań derbowych w ramach rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów. Spotkanie zespołów U19 z powodu opadów śniegu zostało przełożone. Odbędzie się na boisku w Sopocie w czwartek o g.11.00. Stawką będzie zmniejszenie strat do czołowej trójki tabeli U19.

Centralna Liga Juniorów U17 – 17. kolejka

Arka Gdynia - Lechia Gdańsk  4:1 (1:1)

Bramki: Raczyński - 2 (11', 56'), Elwart 75', Ozimek 90' -  45'

Arka U17: Lewandowski, Kotowicz (55' Kozoduj), Elwart, Vereshchak, Barbugli, Ar.Łyszkiewicz-Dustet, Bełz, Kolasa (60' Ozimek),  Laszczyk (80' Klimczak), Raczyński (80' Gozdecki), Sawicki (75' Siemko)

W pierwszej połowie Arka zaatakowała od samego początku i już w pierwszej minucie dogodną sytuację miał Laszczyk. W 11 min. Arka objęła prowadzenie po uderzeniu Raczyńskiego. Niestety w dalszej części pierwszej połowy mecz się wyrównał. Tuż przed końcowym gwizdkiem na przerwę Lechia wyrównała po rzucie wolnym.

Druga połowa była bardzo emocjonująca. W 56 min. po wysokim pressingu Arkowców i odbiorze piłki Sawicki w polu karnym wycofał piłkę, a Raczyński podwyższył na 2:1.

Zarówno Lechia i Arka tworzyły kolejne sytuacje bramkowe, ale to Arka w 74 min. po rzucie rożnym podwyższyła na 3:1. W 4 minucie doliczonego czasu gry Ozimek ustalił końcowy wynik meczu na 4:1 dla Arki.

TABELA

Trener Krzysztof Janczak:

Wygrana w dobrym stylu cieszy. Zagraliśmy zdyscyplinowanie w obronie i skutecznie w ataku. We wcześniejszych meczach przy dobrej naszej grze, brakowało koncentracji przez cały mecz oraz skuteczności pod bramką przeciwnika. Dzisiaj to wszystko wyszło i zespół zapracował solidnie na derbową wygraną.

To była ostatni kolejka CLJ U17 w tym roku, natomiast nasz zespół czeka jeszcze zaległy mecz 15 serii spotkań. 11 grudnia o g.12.30 podopieczni trenera Janczaka zagrają w Bydgoszczy z Zawiszą.