21.11.2022

4 liga: Arka gromi Spartę!

Podopieczni Macieja Cieślika w końcu uwolnili swój ofensywny potencjał. W przedostatnim tegorocznym spotkaniu odprawili Spartę Sycewice z bagażem aż 7 goli.

4. liga RWS INVESTMENT GROUP – 18. kolejka

Arka II – Sparta Sycewice 7:0 (4:0)

Bramki:
Łyszkiewicz-Dustet 2 (5’, 17’), Rusnak 20’, Kukuruza 30’, Abbott 3 (54’, 60’, 89’)

Arka II: Depka – Branicki (70’ Czarnecki), Baranowski, Skręta, Schwartzman, Rusnak (60’ Jaroń), Romanik (70’ Tuliszka), Krause (70’ Klimczuk), Łyszkiewicz-Dustet (60’ Pyrek), Kukuruza, Abbott

Arkowcy w meczu ze Spartą strzelanie rozpoczęli błyskawicznie. Pierwsze dwa ciosy wyprowadził osobiście Adrian Łyszkiewicz-Dustet, który w 5 min. dobijał strzał Krause, a w 17 min. wykorzystał podanie Rusnaka. Następnie postanowił asystować – najpierw w 20 min. odwdzięczył Rusnakowi, a w 30 min. podawał Kukuruzie. Rywale na przerwę schodzili więc z 4 bramkami do odrobienia. Warto wspomnieć jednak jeszcze o jednej postaci, a konkretnie o Pawle Depce, którego 3 znakomite interwencje trzymały w ryzach wynik z tyłu.

W drugiej połowie rywal zagrał bez wiary w odrobienie strat. W 2 połowie dobił ich Zak Abott, który popisał się klasycznym hattrickiem. Pierwsze trafienie zaliczył w 54 min, drugie ledwie 6 min. później, po podaniu Krause. Minutę przed końcem regulaminowego czasu gry zamknął mecz dobijając uderzenie Baranowskiego.

Wygrana ze Spartą była najwyższą w tegorocznym zmaganiach. W ostatnim spotkaniu w tym roku w ramach 19. Kolejki Arkowców czeka wyjazd do Bytowa na mecz z Bytovią.

TABELA

Trener Maciej Cieślik:

– Czekaliśmy długo na mecz, w którym pokażemy w pełni nasz potencjał ofensywny. Cieszy również bardzo mocno, że fundamentem do tak okazałego zwycięstwa była świetna gra obronna całego zespołu. Za tydzień ostatni mecz w tej rundzie i naszym celem będzie poprawa bilansu punktowego.