24.10.2022

Raport: Grała młodzież. Odmienne nastroje

Zwycięstwo, remis i porażka – tak wygląda bilans naszej młodzieży po mijającym weekendzie. Zwycięstwo zanotowali podopieczni Roberta Wilczyńskiego.

4. liga RWS INVESTMENT GROUP – 14. kolejka

Czarni Pruszcz Gdański – Arka II Gdynia 3:0 (1:0)

Bramki:
Jankowski 34', Jaryczewski 58', Adamkiewicz 90’+5

Arka II: Depka – Capar (75' Buczyło), Branicki, Skręta, Zaryczański (75' Maczkowski) – Tuliszka (75'Jaroń), Schwartzman – Przyborowski, Gnabasik (65' Sanocki), Belim (65'Czarnecki) – Kukuruza

Żółte kartki (Arka): Schwartzman, Jaroń, Skręta

Spotkanie w Pruszczu Gdańskim miało otwarty przebieg. Do czasu zdobycia prowadzenia przez miejscowych obydwie drużyny stworzyły sobie kilka dogodnych sytuacji. Pierwszego gola zdobył Jankowski, który wykorzystywał niepewność naszego golkipera po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Jednobramkowe prowadzenie utrzymało się do przerwy.

Po niecałym kwadransie gry drugiej połowy gospodarzom udało się podwyższyć prowadzenie. Tym razem na listę strzelców wpisał się Jaryczewski wykorzystując centrę w pole karne. Arkowcy dążyli do zmiany rezultatu, jednak tego dnia ich próby nie przynosiły efektu bramkowego. Ataki żółto-niebieskich sprawiły, że gospodarze w 5 min. doliczonego czasu gry wykorzystali kontrę i golem Adamkiewicza zamknęli rezultat spotkania.

Arka zajmuje 10. miejsce w tabeli. Kolejny mecz podopieczni Macieja Cieślika zagrają w Gdyni, a ich rywalem będzie będący dwie pozycje niżej Gryf Słupsk.

TABELA

Trener Maciej Cieślik:

– Zasłużenie wygrali gospodarze, ponieważ byli bardziej zdecydowani w wykorzystaniu akcji bramkowych i lepiej potrafili przystosować się do fatalnej jakości murawy na boisku w Pruszczu Gdańskim. Dla nas okazją do poprawienia dorobku punktowego będą dwa kolejne mecze na własnym boisku z Gryfem Słupsk i Aniołami Garczegorze.

Centralna Liga Juniorów U19 – 11. kolejka

Arka Gdynia – Miedź Legnica 2:1 (2:0)

Bramki:
Babś 10’, Zieliński 19´– Rozmus 75’

Arka U19: Gołoś – Nawrocki, Siekierski, Szymański (70’ Abott), Łyszkiewicz-Dustet (76” Jurkiewicz), Babś (81’ Baranowski), Górecki, Predenkiewicz, Krause (60’ Marek), Zieliński (65’ Staniszewski)

Żółte kartki (Arka): Siekierski, Staniszewski

Arkowcy doskonale rozpoczęli spotkanie z Miedzią. Podopiecznym trenera Roberta Wilczyńskiego udało się zadać przeciwnikowi dwa szybkie ciosy i uzyskać korzystny rezultat. Pierwszy na listę strzelców wpisał się w 10 min. Babś po podaniu Jasińskiego, a dziewięć minut później po kombinacyjnym rozegraniu rzutu rożnego i zagraniu Łyszkiewicza-Dusteta bramkarza gości pokonał Zieliński. Rezultatem 2:0 zakończyła się pierwsza część gry.

Założeniem na drugą część gry było więc dalsze szukanie szans na podwyższenie rezultatu. Mimo kilku okazji, m.in. groźnym strzale Krause w 60 min. i uderzeniu z dystansu Predenkiewicza w 67 min., sztuka ta nie powiodła się, a gościom za sprawą Rozmusa udało się zdobyć kontaktowego gola. Sprawił, że gra żółto-niebieskich zrobiła się nieco nerwowa. Arkowcy wytrzymali jednak ciśnienie i utrzymali przewagę, dzięki czemu po końcowym gwizdku mogli dopisać sobie trzypunktową zdobycz.

Po tej rundzie nasi piłkarze plasują się na 11. pozycji. Ich najbliższy rywal, z którym spotkają się na wyjeździe, znajduje się dwie pozycje wyżej i jest nim Escola Varsovia Warszawa.

TABELA

Trener Robert  Wilczyński:

– Klika dni przed meczem kontuzji doznał Igor Puścikowski. Naszym założeniem było wygrać to spotkanie i właśnie jemu dedykować trzy punkty. Początek spotkania na to wskazywał – udało nam się zdobyć szybkie dwubramkowe prowadzenie. Po przerwie stworzyliśmy sobie kolejne dogodne sytuacje by ten mecz „zamknąć", jednak to gościom udało się zdobyć kontaktową bramkę z rzutu wolnego i sytuacja zrobiła się troszkę nerwowa. Po gwizdku mogliśmy jednak cieszyć się i życzyć zdrowia dla „Puścika”. Igor,  trzymaj się! Czekamy na Twój powrót!

Centralna Liga Juniorów U17 – 11. kolejka

FASE Szczecin – ARKA 1:1 (0:0)

Bramki:
Lisman 80' – Laszczyk 57'

Arka: Lewandowski, Kotowicz (81' Kozoduj), Elwart, Bełz, Barbugli, Raczyński, Dustet (80' Piotrowski), Laszczyk, Kolasa (75' Stępień), Ozimek (70' Gozdecki), Sawicki (60' Siemko)

Żółte kartki (Arka): Kotowicz, Łyszkiewicz-Dustet

W pierwszej części gry obydwa zespoły mogły pokusić się o zdobycie bramki, gdyż nie brakowało do tego okazji z obu stron. Bezbramkowy rezultat utrzymał się jednak aż do 57 min. Wtedy to prowadzenie dla żółto-niebieskich zdobył Laszczyk. Arkowcy przeprowadzili ciekawą składną akcję od własnej bramki zakończoną celnym strzałem głową po dośrodkowaniu Kolasy.

W 75 min. Arkowcy mogli prowadzić dwiema bramkami, gdy dogodną sytuację miał Siemko. Jak mówi stare piłkarskie porzekadło – niewykorzystane sytuacje się mszczą. Niestety pięć minut później to rywale cieszyli się z wyrównującego gola. Mimo starań rezultat nie zmienił się i obydwie ekipy musiały zadowolić się jednym punktem.

TABELA

Trener Krzysztof Janczak:

–  Mecz wyrównany, ale szkoda straconej bramki w końcówce meczu.  Żal straconych punktów tym bardziej, że mieliśmy wcześniej idealną sytuację na podwyższenie prowadzenia na 2:0.