26.01.2022

Sparing nr 3: Arka Gdynia - Olimpia Grudziądz 1:0

Żółto-niebiescy rozegrali dzisiaj trzeci sparing.  Podopieczni trenera  Ryszarda Tarasiewicza zmierzyli się w Gdyni z Olimpią Grudziądz. Spotkanie zakończyło się wygraną żółto-niebieskich 1:0. Bramkę zdobył w 80 minucie Artur Siemaszko.

Zima 2021/22 Sparing nr 3:

Arka Gdynia – Olimpia Grudziądz 1:0 (0:0)

Bramka: Siemaszko 80'

Arka (1. połowa): Krzepisz – Sasin, Marcjanik, Memić, Zmorzyński -  Stępień, Deja, Milewski, Adamczyk – Żebrowski – Czubak

Arka (2. Połowa): Molenda – Hiszpański, Dobrotka, Bunoza, Valcarce – da Silva, Staniszewski, Bednarski, Siemaszko – Aleman – Skóra

Olimpia (wyjściowy): Olszewski - Mich (30' Witasik), Wicki, Karankiewicz - Rzepka, Zawada (30' Antkowiak), Karmański, Kaczmarek (30' Doba), Bojas, Warcholak - Cywiński.

Sędzia: Mateusz Bieszke

żółte kartki: Staniszewski - Mich, Karmański

Pierwszy strzał na bramkę Arki oddali goście. W 2 min. uderzał Cywiński.  W 6 min. Adam Deja przejął wybijaną przez obrońców piłkę w polu karnym i znalazł się po minięciu zawodnika Olimpii w sytuacji sam na sam z bramkarzem, jednak przegrał ten pojedynek.Minutę później mieliśmy kontrę rywali zakończoną jednak zbyt lekkim uderzeniem Bojasa.

W 11 min. aktywny Paweł Zmorzyński dośrodkował z lewej strony w pole karne do Huberta Adamczyka. Ten uderzył z pierwszej piłki, lecz przeszła ona tuż obok słupka bramki Olimpii.

W kolejnych minutach mieliśmy próby konstruowania ataku pozycyjnego.  W 24 min dobrą akcję przeprowadził nasz zespół. Zakończyło ją uderzenie zza pola karnego Huberta Adamczyka. W 29 min. dynamiczna akcję przeprowadzili goście lewą stroną. Zakończyła się skuteczną interwencją Michała Marcjanika, który wślizgiem powstrzymał szarżującego w polu karnym Zawadę.

W 34 min. powinno być 1:0. Arkowcy wyprowadzili piłkę od swojej bramki. Wypuszczony dobrym prostopadłym podaniem Sebastian Milewski zgrał w pole karne do Karola Czubaka, lecz ten fatalnie przestrzelił nad bramką rywali.

Pod koniec i części meczu w 43 min. odgryzła się Olimpia, lecz uderzenie głową Doby wyłapał pewnie Kacper Krzepisz. Tuż przed gwizdkiem po dośrodkowaniu Dei z rzutu  wolnego, Marcjanik uderzył niecelnie i sędzia zakończył I połowę.

W 2 części wyszła zmieniona w pełni jedenastka Arki. W składzie m.in. powołany do kadry U17 Jakub Staniszewski. Pierwszy kwadrans to walka w środku pola ze sporą ilością fauli. Wreszcie w 61 min. po składnej akcji duetu Hiszpański - da Silva prawą stroną, bramkarza rywali strzałem próbował pokonać Christian Aleman.

W 75 min. kapitalnie z rzutu wolnego z narożnika pola karnego uderzył Christian Aleman. Piłka odbiła się od poprzeczki i spadła jednak na linię bramkową. Wydawało się, że jednak nie przekroczyła jej i mieliśmy nadal wynik bezbramkowy.

Arka przycisnęła. W 79 min. w polu karnym podawał ze skrzydła Siemaszko, lecz obrońcy wybili piłkę  skierowaną do Skóry. Chwilę później Artur był w głównej roli. Z lewej strony w pole karne dośrodkował Luis Valcarse. Piłka idealnie trafiła na głowę Siemaszki, który skutecznym uderzeniem pokonał bramkarza Olimpii i w 80 min. Arka objęła prowadzenie.

W 87 min. akcję z lewego narożnika pola karnego bramki rywali silnym, ale niecelnym uderzeniem zakończył Marcus da Silva. Arka wygrała więc drugi sparing z rzędu.

W kolejnym meczu Arkowcy zmierzą się w COS OPO Cetniewo z Odrą Opole. Potem wyjadą na zgrupowanie do Kleszczowa.