14.10.2021

CLJ U17: Zwycięstwo Arki z Pogonią!

W zaległym meczu 7. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U17 Arka pokonała Pogoń Szczecin 2:0.

Centralna Liga Juniorów - 7. kolejka (mecz zaległy)

Arka Gdynia - Pogoń Szczecin 2:0 (0:0)
Bramki:
Jurkiewicz 49', Pniewski 55'

Arka: Depka - Miotk, Jurkiewicz (65' Barbugli), Maczkowski (88' Kolasa), Gnabasik (90' Raczyński), Klimczuk (89' Ozimek), Elwart, Rusnak, Pniewski, Tuliszka (89' Bełz), Abbott

Nasi juniorzy młodsi w środę w dobrym stylu odrobili ligowe zaległości i wygrali na własnym boisku z Pogonią Szczecin, która do Gdyni przyjechała z serią dwóch wygranych z rzędu. Pierwsza połowa spotkania nie przyniosła bramek, za to po zmianie stron żółto-niebiescy w ciągu kilku minut przeprowadzili dwa ataki, które dały im zwycięstwo.

W 49 min. bramkę zdobył Jurkiewicz, który po składnej akcji zespołowej z lewego skrzydła ograł dwóch zawodników i uderzeniem w długi róg dał prowadzenie Arce.

Nasz zespół poszedł za ciosem i w 55 min. Pniewski zdobył drugą bramkę. Po rzucie rożnym uderzeniem nogą skierował piłkę do siatki.

Brawa za walkę i pierwsze zwycięstwo! Walczymy dalej!