20.09.2021

Grała młodzież: Drugi zespół zwycięski

Arka II odniosła drugie zwycięstwo z rzędu w 4. lidze. Bez punktów swoje zmagania zakończyli natomiast juniorzy.

4. liga RWS INVESTMENTS GROUP - 7. kolejka

KTS-K Luzino - Arka II Gdynia 0:3 (0:1)
Bramki: Siemaszko 34', Pyrek 88', Żuber 90'

Arka II: Kajzer - Sasin (46' Zamarripa), Ślesicki, Memić, Mirończuk, Przyborowski (86' Zaryczański), Danch (46' Matusiak), Ryk, Własny (71' Pyrek), Hebel (74' Hebel), Siemaszko

Arka II była w sobotę w Luzinie drużyną skuteczniejszą i sięgnęła po drugi z rzędu komplet punktów w meczu ligowym. Prowadzenie objęła w 34 min., a autorem gola był Siemaszko, który wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie z prawej strony. Na kolejne bramki czekaliśmy do końcówki spotkania, gdy na listę strzelców wpisała się dwójka zawodników wprowadzonych z ławki rezerwowych. W 88 min. drugą bramkę zdobył Pyrek skutecznie finalizując szybki atak, zaś w doliczonym czasie gry wynik końcowy na 3:0 ustalił Żuber. Gospodarze kończyli mecz w "10", gdyż w 75 min. czerwoną kartkę - będącą konsekwencją dwóch żółtych - obejrzał Kostuch.

W tym tygodniu podopieczni trenera Cieślika rozegrają dwa mecze. W środę w 3. rundzie regionalnego Pucharu Polski zmierzą się na wyjeździe z Wisłą Długie Pole, a w niedzielę podejmą w lidze drużynę Borowiaka Czersk.

Centralna Liga Juniorów U18 - 6. kolejka

Śląsk Wrocław - Arka Gdynia 2:0 (0:0)
Bramki: Jakubiak 2 (80', 83')

Arka: Gołoś - Tomal (89' Jasiński), Baranowski, Nawrocki, Lipkowski, Kościów (46' Krause), Zieliński, Łyszkiewicz-Dustet (89' Bojarczuk), Predenkiewicz (85' Plackowski), Romanik, Trela (75' Kroczyński)

Podopieczni trenera Roberta Wilczyńskiego wygrali dwa poprzednie mecze ligowe, jednak we Wrocławiu nie zdołali przedłużyć dobrej serii. Pierwsza połowa meczu ze Śląskiem była wyrównana. Nasz zespół stworzył sobie okazje, ale nie zamienił ich na bramki. W drugiej połowie Arce dopisało szczęście, gdy strzał Konstantego trafił w słupek. W odpowiedzi groźnie uderzał Krause, ale bramkarz rywali odbił piłkę. Losy spotkania rozstrzygnęły się w końcówce. W 80 min. pierwszą bramkę dla Śląska zdobył Jakubiak, który wykorzystał dogranie z rzutu rożnego. 180 sekund później ten sam zawodnik okazał się najsprytniejszy w polu karnym i celnym strzałem ustalił wynik na 2:0.

W następnej kolejce Arka zagra u siebie z Lechem Poznań.

Centralna Liga Juniorów U17 - 5. kolejka

Arka Gdynia - Warta Poznań 3:5 (2:3)
Bramki: Kolasa 17', Abbott 29', Barbugli 90' - Pytlik 15', Walczak 21', Siemko 2 (31', 76'), Falbierski 45'

Arka: Depka - Miotk, Jurkiewicz (55' Barbugli), Czarnecki, Gnabasik (68' Klimczuk), Kolasa (78' Raczyński), Pniewski (80' Elwart), Staniszewski, Tuliszka (46' Rusnak), Szymański, Abbott (55' Ozimek)

W meczu naszych juniorów młodszych z Wartą oglądaliśmy aż 8 bramek. W pierwszych 30 minutach gry poznaniacy dwukrotnie wychodzili na prowadzenie, ale Arka za każdym razem skutecznie odpowiadała po strzałach Kolasy i Abbotta. Warta była jednak bardzo skuteczna i przed przerwą zdobyła dwie kolejne bramki. Ich autorami byli Siemko i Falbierski. W drugiej połowie Siemko raz jeszcze pokonał naszego bramkarza i podwyższył prowadzenie swojego zespołu na 5:2. Arkowcy walczyli do końca, ale byli w stanie tylko zmniejszyć rozmiary porażki. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry swoją bramkę zdobył Barbugli.

W następnej kolejce Arka zagra na wyjeździe z Lechem Poznań.