06.09.2021

CLJ: Zwycięstwo juniorów starszych

Kolejne mecze w CLJ rozegrali nasi juniorzy. Ze zwycięstwa cieszyła się drużyna U18. Drugi zespół w 4. lidze w tej kolejce pauzował.

Centralna Liga Juniorów U18 - 3. kolejka

Górnik Zabrze - Arka Gdynia 1:2 (1:2)
Bramki:
Hyjek 44' - Łyszkiewicz-Dustet 31' k., Szymański 38'

Arka: Gołoś - Tomal, Tandecki, Baranowski, Galiński, Predenkiewicz, Zieliński (86' Nawrocki), Babś (79' Capar), Łyszkiewicz-Dustet (66' Romanik), Lipkowski, Szymański (66' Kroczyński)

Nasi juniorzy starsi odnieśli pierwsze zwycięstwo w obecnym sezonie CLJ U18. Wynik spotkania z Górnikiem został ustalony w pierwszej połowie. W 31 min. podopieczni trenera Roberta Wilczyńskiego objęli prowadzenie, a autorem gola był Łyszkiewicz-Dustet. Nasz pomocnik skutecznie wykonał rzut karny wywalczony przez Babsia. W 38 min. na 2:0 podwyższył Szymański, który wykorzystał świetną akcję i dogranie Predenkiewicza. Bramka dla rywali padła tuż przed przerwą, gdy po dalekim wyrzucie z autu piłkę do siatki skierował Hyjek. W drugiej połowie Arkowcy nie pozwolili jednak Górnikowi na więcej i dopisali do swojego dorobku ważne 3 punkty. W końcówce była jeszcze szansa na trzeciego gola, ale strzał Kroczyńskiego zablokował obrońca.

Szansę na kolejny komplet punktów żółto-niebiescy będą mieli 11 września w meczu u siebie z drużyną UKS SMS Łódź.

Centralna Liga Juniorów U17 - 3. kolejka

FASE Szczecin - Arka Gdynia 3:0 (0:0)

Bramki: Górecki 2 (52', 62'), Andruszko 82'

Arka: Karczewski - Czarnecki (77' Bełz), Klimczuk (60' Raczyński), Ozimek (77' Miotk), Barbugli (55' Kolasa), Gnabasik, Rusnak, Jurkiewicz, Pniewski, Tuliszka, Abbott (70' Żmuda)

Oba zespoły w sobotnim meczu walczyły o swoje pierwsze punkty w sezonie i rozpoczęcie marszu w górę tabeli CLJ U17. Niestety, z tego pojedynku zwycięsko wyszli zawodnicy FASE, którzy zagrali skuteczniej i sięgnęli po "pełną pulę". W pierwszej połowie każda ze stron miała sytuacje bramkowe, ale nie udało się ich wykorzystać. Wszystkie trzy bramki padły po przerwie. W ciągu 10 minut dwukrotnie po stałych fragmentach gry na listę strzelców wpisał się Górecki. Przy prowadzeniu różnicą dwóch bramek gospodarze mogli kontrolować grę. W 82 min. rezultat końcowy na 3:0 dla FASE po przechwycie piłki i szybkiej kontrze ustalił Andruszko.

W następnej kolejce Arkę czeka prestiżowe spotkanie, jakim są derby z Lechią Gdańsk.