09.07.2021

Sparing: Lech Poznań - Arka Gdynia 0:2 (0:1)

Na początku swojego zgrupowania w Grodzisku Wlkp. Arka zmierzyła się dzisiaj z Lechem w Opalenicy. Żółto-niebiescy pokonali rywali 2:0 (1:0).

Lato 2021-  Sparing nr 2

Lech Poznań – Arka Gdynia  0:2 (0:1)

Bramki:  da Silva 12'. R.Wolsztyński 67'

Lech: Van der Hart (46' Mleczko) – Czerwiński (69' Skóraś), Skrzypczak (53' Karlstrom), Crnomarković, Palacz (46' Borowski) – Kvekveskiri (46' Pingot), Muhar (46' Kozubal), Marchwiński (69' Ramirez) – Sykora (46' Pereira), Johannsson (35' Wilak), Karbownik (46' Amaral)

Arka I połowa: Krzepisz - Hiszpański, Marcjanik, Memić, Valcarce - Skóra, Danch (72' Chojnowski), Bednarski, Siemaszko - da Silva, Wilczyński

Arka II połowa: Kajzer - Kasperkiewicz, Marcjanik (75' Memić), Dobrotka, Hiszpański - Aleman, Łabojko, Danch, Stępień - Żebrowski, (58' Wolsztyński),  Gordillo

żółta kartka: Kasperkiewicz

Mecz rozpoczęły obie ekipy ze sporą werwą. Najpierw w 3 minucie Arce zagroził Sykora, a po wybiciu piłki z pola karnego przez nasz zespół, po chwili dopadł do piłki i uderzał zza pola karnego Karbownik.

W 5 minucie mieliśmy najpierw dynamiczną akcję Marcusa prawą stroną, jednak nasz zawodnik został powstrzymamy w polu karnym.  Po chwili  dobra centra Hiszpańskiego, która jednak została zablokowana.

W 12 min  uderzenie z woleja minęło minimalnie spojenie bramki Krzepisza. Uderzał Karbownik, po centrze Marchwińskiego.

Po chwili mieliśmy bramkę dla żółto-niebeiskich! Arka szybko wznowiła grę i po kontrze w sytuacji sam na sam, po podaniu Wilczyńskiego,  Marcus da Silva minął bramkarza i strzelił do pustej bramki.

W 15 min do piłki po rzucie rożnym Marcusa, dopadł  Bednarski, uderzył mocno, lecz piłkę zablokowali obrońcy, dobijał jeszcze z bliska Wilczyński, ale strzał przeszedł obok bramki.

5 minut później Czerwiński uderzał z daleka, ale trafił w głowę naszego zawodnika.

W 22 min szarżował w polu karnym Sykora uruchomiony podaniem ze środka, lecz skutecznie powstrzymany przez Valcarce i skończyło się na rzucie rożnym.

W 28 min mieliśmy składniejszą  akcję Lecha i po centrze Karbownika Johansson głową uderzył na bramkę Krzepisz, który pewnie złapał strzał.

W odpowiedzi  mieliśmy akcję Arkowców zakończoną uderzeniem Wilczyńskiego, które po rykoszecie z trudem van der Hart wybił na róg.

W kolejnych 10 minutach Lech uzyskał lekką przewagę, ale jego akcje kończyły się na linii pola karnego lub piłka padała łupem czujnego w bramce Krzepisza. Głownie próbował go zaskoczyć najbardziej aktywny w Lechu Kvekveskiri.

W  43 min dobrym uderzeniem popisał się Skóra, lecz na posterunku był tym razem bramkarz Lecha.

W ostatniej minucie I połowy dwa rzuty rożne z rzędu wykonywał Lech, lecz skończyło się na prowadzeniu Arki 1:0.

W II połowie na boisku od początku zobaczyliśmy niemal zmienioną całą 11 stkę. W 58 min z urazem boisko opuścił niestety Żebrowski. Zmienił go Rafał Wolsztyński.

W 63 min  mieliśmy groźną akcję Lecha lewą stroną. Czerwiński podawał z boku po ziemi, a  z pola karnego uderzał Borowski, lecz mocny strzał poszybował nad bramką Arki.

W 67 min to Arka podwyższyła prowadzenie. Z prawej strony dośrodkował idealnie na głowę Rafała Wolsztyńskiego Aleman.

W 71 min uprzedził Rafała obrońca  Lecha wybijając w ostatniej chwili piłkę spod nóg gdy ten wpadał już w pole karne do podania Alemana.

W 80 min. Lech przycisnął, a centro strzałem chciał zaskoczyć Kajzera, Amaral. W 83 min.  do piłki na wysokości pola karnego doszedł Wolsztyński lecz uderzył obok bramki.

W samej końcówce cisnął Lech. Najpierw w 86 min. blisko zdobycia bramki był Amaral, lecz z ostrego kąta nie trafił w bramkę. W 88 min. Ramirez sprawdził Kajzera, lecz ten dobrą paradą odbił uderzenie na rzut rożny, a po minucie także był górą po uderzeniu Amarala. Podobnie było już w doliczonym czasie gry, gdy Kajzer jego uderzenie odbił nogą.

Arka raz skontrowała lecz Wolsztyńskiego w polu karnym powstrzymał obrońca Lecha.

Mimo naporu Lecha w końcówce Arka zachowała czyste konto i wygrała drugi sparing podczas letnich przygotowań.

Za udostępnienie zdjęć podziękowania dla Biura Prasowego Lecha Poznań. fot. Przemysław Szyszka