04.07.2021

Juniorzy młodsi U17 z awansem! Podsumowanie sezonu 20/21

Nasz zespół juniorów młodszych w świetnym stylu uzyskał awans do rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów w sezonie 2021/22. Podopieczni Krzysztofa Janczaka postawili kropkę na "i" pokonując w drugim meczu barażowym Arkonię Szczecin 4:0. Zapraszamy na podsumowanie drugiej części sezonu w ich wykonaniu.

Warto podkreślić, że w tym roku Arkowcy odnieśli komplet zwycięstw - 16 w meczach w lidze wojewódzkiej i 2 w barażach. Stosunek bramek w lidze wojewódzkiej wyniósł 144:5, a w barażach 8:0.

Ogółem na boisku w 18 meczach zaprezentowało się 22 zawodników (roczniki 2004 i 2005), z czego 7 rozegrało ponad 1000 minut. Najwięcej grali:

Trener Krzysztof Janczak podsumował ostatni mecz i sezon:

- W pierwszej połowie rewanżowego meczu barażowego, pomimo przewagi, na pewno nie graliśmy dobrej piłki. Nasze akcje były prowadzone zbyt wolno, zaliczyliśmy zbyt dużo prostych i niepotrzebnych strat piłki.  Myślę, że miał na to pewien wpływ dobry rezultat na wyjeździe. Po rozmowie w przerwie druga połowa w naszym wykonaniu była zdecydowanie lepsza. Stworzyliśmy sobie kilka sytuacji i zdobyliśmy cztery bramki.

Jestem bardzo zadowolony z całego sezonu 2020/2021, z ciężkiej pracy jaką wykonali
chłopacy. Był to na pewno bardzo trudny rok. Pandemia, przerwane rozgrywki na jesień, wiele różnych trudnych sytuacji - w efekcie spadek z CLJ U17. Na wiosnę startujemy w Lidze Wojewódzkiej. Ruszamy z ligą i znów przerwa w rozgrywkach przez pandemię. W lidze wygrywamy wszystkie mecze, w barażach wygrywamy dwumecz z Arkonią Szczecin 8:0. Wracamy do CLJ U17!

Jestem dumny z naszego zespołu, za to że po tym jak upadliśmy na jesień, podnieśliśmy się mocniejsi na wiosnę i wywalczyliśmy awans.

Finał o awans do CLJ U17 - mecz nr 2

Arka Gdynia - Arkonia Szczecin 4:0 (0:0)

Bramki: Babś 53', Krause 58', Adkonis 84', Łyszkiewicz-Dustet 90'

Arka: Gołoś (67' Łukowicz) - Capar (53' Jasiński), Baranowski, Skrobański (70' Niedźwiedzki), Puścikowski (60' Pniewski), Zieliński (57' Bojarczuk), Staniszewski, Predenkiewicz, Babś (75' Adkonis), Łyszkiewicz-Dustet, Plackowski

Arkowcy do rewanżu przystępowali z zaliczką 4 bramek, którą wypracowali w pierwszym meczu w Szczecinie. Nasza drużyna absolutnie nie lekceważyła jednak przeciwnika i w drugim spotkaniu podejmowała rywala w pełni skoncentrowana. Pierwsza połowa nie przyniosła bramek dla żadnej z drużyn. Arka posiadała przewagę, ale nie stworzyła zbyt dużo dogodnych sytuacji. Do przerwy na tablicy widoczny był więc wynik 0:0.

W drugiej odsłonie meczu Arka zaczęła grać szybciej i składniej. Zawodnicy ofensywni byli bardziej ruchliwi, co przełożyło się na sytuacje bramkowe i pozwoliło szybko objąć prowadzenie naszemu zespołowi. W 53 min. po jednej z groźnych akcji do siatki rywali trafił Krzysztof Babś i otwierając wynik meczu. Zaledwie kilka minut później było już 2:0. Autorem gola był tym razem Mateusz Krause.

Dwie kolejne bramki padły w ostatnich minutach gry. Arka nie zwalniała tempa i w 84 min. wprowadzony z ławki Donat Adkonis zdobył trzeciego gola. W 90 min. najskuteczniejszy zawodnik zespołu - Adrian Łyszkiewicz-Dustet - ustalił wynik końcowy na 4:0.

Tym samym żółto-niebiescy po półrocznej przerwie powrócili do rozgrywek centralnych w kategorii U17. Jesienią w Centralnej Lidze Juniorów Arkowcy będą rywalizować w gronie najlepszych drużyn z 4 województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego.

Gratulujemy sukcesu zawodnikom i trenerom!