23.09.2020

CLJ: Zwycięstwo juniorów starszych! Relacja

Nasze drużyny juniorskie odrabiały dziś ligowe zaległości. W CLU U18 juniorzy starsi Arki zanotowali efektowne zwycięstwo wygrywając z Lechem Poznań 5:0.

Centralna Liga Juniorów U18 - 5. kolejka

Arka Gdynia - Lech Poznań 5:0 (0:0)

Bramki: Trela 2 (48', 58'), Hebel 78' k., Karbowiak 2 (89', 90')

Arka: Gołoś - Milachowski, Tandecki, Mirończuk, Chmurzyński, Nowicki, Rusnak, Lipkowski (80' Babś), Skóra (85' Król), Hebel (80' Zamarripa), Trela (75' Karbowiak)

Arka efektownie wygrała z Lechem Poznań rozstrzygając losy meczu w drugiej części gry, w której zdobyła wszystkie bramki. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Najlepszą okazję do otwarcia wyniku żółto-niebiescy mieli w 24 min., gdy w polu karnym faulowany był Skóra. Nie udało się jednak wtedy wykorzystać "jedenastki". Z kolei goście największe zagrożenie stworzyli po dwóch strzałach z dystansu.

Gdynianie świetnie rozpoczęli drugą część meczu i szybko objęli prowadzenie. W 48 min. Trela popisał się indywidualną akcją i pięknym strzałem pokonał bramkarza. 10 minut później ten sam zawodnik podwyższył rezultat na 2:0 wykorzystując przechwyt i dogranie Nowickiego. W 78 min. Arka miała drugi w tym meczu rzut karny, tym razem podyktowany za zagranie ręką. Jego skutecznym egzekutorem był Hebel i tym samym nasza przewaga urosła do 3 bramek.

Przy bramkach nr 4 i 5 w głównej roli wystąpili zawodnicy wprowadzeni na plac gry z ławki rezerwowych. Przeprowadzili oni składne akcje zakończone bramkami Karbowiaka, który ustalił wynik końcowy na 5:0.

Trener Szymon Hartman po meczu:

- Odnieśliśmy cenne i ważne zwycięstwo. Pokazaliśmy też dużą skuteczność zdobywając 5 bramek, co cieszy w kontekście kolejnych meczów. Zespół włożył dużo sił w to spotkanie i zasłużył na wygraną. Wszyscy dziś zasługują na wyróżnienie. Począwszy od Gołosia w bramce, po całą ławkę rezerwowych.

Szansę na podtrzymanie zwycięskiej serii zespół trenera Hartmana będzie miał w sobotę w starciu z Zagłębiem.

Centralna Liga Juniorów U17 - 5. kolejka

Arka Gdynia - Lech Poznań 2:3 (2:1)

Bramki: Łyszkiewicz-Dustet 2 (15', 41') - Zięba 37', Szulc 2 (60', 73')

Arka: Pawłowski - Capar, Skrobański, Baranowski, Pniewski, Zieliński, Staniszewski (80' Bojarczuk), Krause (60' Adkonis), Predenkiewicz (62' Puścikowski), Łyszkiewicz-Dustet (85' Plackowski), Luchowski (46' Babś)

Juniorzy młodsi minimalnie przegrali zaległy mecz z liderującym w tabeli Lechem Poznań 2:3, choć początek meczu był udany dla naszej drużyny. W 15 min. w polu karnym faulowany był Luchowski, a z 11 metrów pewnie uderzył Łyszkiewicz-Dustet. W 37 min. Lech doprowadził do wyrównania po strzale Zięby. Arka szybko jednak odpowiedziała i w 41 min. po składnej akcji całego zespołu ponownie na listę strzelców wpisał się Łyszkiewicz-Dustet.

W drugiej połowie Lech przejął inicjatywę i w efekcie tego w 60 min. Szulc trafił na 2:2. W 69 min. po składnej akcji Arka stanęła przed szansą na gola, ale niedokładnie uderzył Adkonis. W 73 min. po rzucie rożnym goście, ponownie za sprawą Szulca, zdobyli trzecią bramkę i wyszli na prowadzenie. Od tego momentu Arka zaczęła grać składniej, stwarzała większe zagrożenie pod bramką przeciwnika, ale Lech odpowiedział uważną grą w obronie i utrzymał korzystny wynik do końcowego gwizdka.

Trener Krzysztof Janczak po meczu:

- Zagraliśmy dziś zbyt nerwowo, brakowało dłuższego utrzymania się przy piłce. Zdobyliśmy szybko bramkę i niepotrzebnie się zbyt głęboko cofnęliśmy. Po stracie bramki na 1:1 zespół fajnie zareagował. W efekcie wymieniliśmy od bramki 9 podań i odzyskaliśmy prowadzenie tuż przed przerwą. Niestety na początku drugiej połowy zagraliśmy bardzo słabo, niepotrzebnie oddaliśmy inicjatywę Lechowi, który się tylko rozpędził. Na pewno dla nas to dobry materiał do analizy.

W sobotę drużyna trenera Janczaka zmierzy się z FASE Szczecin.